Na Výstavišti v Praze Holešovicích stále ještě probíhá výstava Bond in Motion. V Deníku jsem ale ukázali také vozy, které řídily ženské protějšky Jamese Bonda. Více si o tom můžete přečíst v článku ZDE.

Níže už vám ale přinášíme přehled některých motoristických událostí, na které se můžete vypravit nyní v únoru.

Akce tohoto víkendu

Zimní závod „padesátek“
Kdy: 3. 2.
Kde: Nechálov

Burza
Kdy: 3. 2.
Kde: Čakovičky - Nová ves u Zlonína

Burza
Kdy: 4. 2.
Kde: Kroměříž, Výstaviště

Další únorové akce

Dobrodružná cesta historií
Kdy: 6. 2. od 16 hodin
Kde: Mladá Booleslav, Škoda Muzeum
Co: Program pro děti: procházka expozici muzea a seznámení se s nejzajímavějšími modely vyrobenými jednou z nejstarších automobilek světa.

Neobyčejné příběhy: Rallye Monte Carlo a mladoboleslavské speciály
Kdy: 6. 2. od 17.30 hod.
Kde: Mladá Boleslav, Škoda Muzeum, sál L&K Fórum
Co: Více než stoletou historii účasti nejen továrních vozidel a jezdců představí se svými hosty koordinátor restaurátorské dílny Škoda Muzea Michal Velebný. Přednášku je možné sledovat on-line.

TATRA - nákladní i osobní automobily na plakátech a v prospektech, 1945-2024
Kdy: od 9. 2. do 12. 5.
Kde: České Budějovice, Jihočeské muzeum
Co: Výstava prezentuje část sbírek milevského publicisty a sběratele Martina Kupce zaměřenou na nákladní a osobní vozy značky Tatra.

Burza
Kdy: 10. 2. od 7 hodin
Kde: Hodonice

Zimní traktoriáda
Kdy: 10. 2.
Kde: Nechálov

Off-Road Fichtl Day
Kdy: 17. 2.
Kde: Soběslav, Kemp Karvánky
Co: Závody malých motocyklů.

Trabanti na sněhu
Kdy: 16. až 18. 2.
Kde: Horní Bečva, RS Retaso
Co: Setkání majitelů dvoutaktních aut s plastovou karoserií.

Harley - Davidson club Praha 96 let
Kdy: 24. 2. od 18 hodin
Kde: Praha, Autoklub ČR
Co: Slavnostní večer příznivců značky.

Burza
Kdy: 24. 2.
Kde: Nupaky

Motosalon 2024
Kdy: 29. 2. – 3. 3.
Kde: Brno, Výstaviště.
Co: Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a motorkářské oblečení.

Dlouhodobé akce

Bond in Motion
Kdy: do 31. března
Kde: Praha, Výstaviště Holešovice
Co: Výstava více než pětatřicet vozidel, která se objevila po boku nejslavnějšího špiona světa z šedesátileté filmové historie o Jamesi Bondovi. Mezi vozidla patří Goldfinger Aston Martin DB5, No Time To Die Superleggera DBS, Q Boat z The World Is Not Enough a Little Nellie z You Only Live Twice.

Bezpečnost především. 50 let crash testů vozů Škoda
Kdy: do 26. 5.
Kde: Praha, Národní technické muzeum
Co: Výstava prezentuje tematiku zkušebních nárazových testů, které u nás byly poprvé uskutečněny v roce 1972 u vozů Škoda. Podrobně popisuje jejich historii, technická vybavení pracovišť i současnou podobu testování bezpečnosti vozů ŠKODA AUTO.

Výstava Na pole – na motokole
Kdy: do 15. 4.
Kde: Ostrava-Vítkovice, Národní zemědělské muzeum
Co: Na výstavě můžete zavzpomínat na maloobjemové motocykly a mopedy československé výroby z let 1950-1989 coby dopravních prostředků pro přepravu zaměstnanců JZD a státních statků do práce. Připomenout si můžete i dvě desítky Jednotných zemědělských družstev, které v minulosti vznikly na území ostravské aglomerace. Výstava je koncipována jako příspěvek k životnímu stylu zemědělců v druhé polovině 20. století, kdy převládal nedostatek dvoustopých osobních dopravních prostředků.

Ariel v českých zemích
Kdy:
do 30.3.
Kde: Brno, Technické muzeum
Co: Technické muzeum v Brně otevře ve středu 24. ledna 2024 novou výstavu s názvem „Ariel v českých zemích“, která na ploše 600 m² představí návštěvníkům anglickou značku motocyklů, jež se vyráběla už od roku 1901 a od dvacátých let 20. století byla dovážena i do českých zemí. Velká část výstavy je věnována prezentaci konkrétních motocyklů, a to v působivém počtu cca 40 kusů. Zájemci se seznámí i s dobovými originály, jako jsou vývěsní cedule, vlajky, součástky, motory či dobové prospekty a fotografie. Výstava vznikla ve spolupráci s Českým Ariel klubem. Jedná se o zcela mimořádnou událost, kdy je možné vidět tolik strojů značky Ariel na jednom místě. Výstava tohoto typu ještě u nás nikdy v takovém rozsahu nebyla uspořádaná. Členové klubu totiž motocykly vystavují spíše krátkodobě, neboť jejich majitelé na nich většinu času jezdí.

Pořádáte motoristickou akci a chcete, aby se objevila v pravidelných tipech na webu denik.cz/auto? Nebo vaše akce právě proběhla a chcete ji ve fotogalerii představit čtenářům Deníku? Pak nám o ní pošlete informace na e-mail: jiri.humplik@denik.cz