Ve fotogalerii najdete reportáž Deníku o nové výstavě nazvané Ariel v českých zemích, která byla ve středu otevřena v Technickém muzeu v Brně, a určitě přiláká milovníky krásných motorek. Více si o této výstavě můžete přečíst v článku ZDE.

Níže už vám ale přinášíme přehled některých motoristických událostí, na které se můžete vypravit nyní v lednu.

Víkendové akce

Rasmussenovy Mirošovice
Kdy: 27. 1. od 14 hodin
Kde: Mirošovice, Hostinec u Císaře
Co: 16. zimní setkání příznivců vozidel značky AUTO-UNION a jejích příbuzných.

Burza
Kdy: 27. 1.
Kde: Nupaky

Amatér Rally DK
Kdy: 27. a 28. 1.
Kde: Biskupice, letiště
Co: Čtvrtý ročník amatérského závodu na letišti v Biskupicích. Závod na dvě etapy ve stylu rally. 

Open MČR v Motoskijöringu
Kdy: 28. 1.
Kde: Letohrad
Co: Seriál závodů crossových motocyklů, které táhnou lyžaře.

Bezpečnost především. 50 let crash testů vozů Škoda
Kdy: do 26. 5.
Kde: Praha, Národní technické muzeum
Co: Výstava prezentuje tematiku zkušebních nárazových testů, které u nás byly poprvé uskutečněny v roce 1972 u vozů Škoda. Podrobně popisuje jejich historii, technická vybavení pracovišť i současnou podobu testování bezpečnosti vozů ŠKODA AUTO.

Výstava Na pole – na motokole
Kdy: do 15. 4.Kde: Ostrava-Vítkovice, Národní zemědělské muzeumCo: Na výstavě můžete zavzpomínat na maloobjemové motocykly a mopedy československé výroby z let 1950-1989 coby dopravních prostředků pro přepravu zaměstnanců JZD a státních statků do práce. Připomenout si můžete i dvě desítky Jednotných zemědělských družstev, které v minulosti vznikly na území ostravské aglomerace. Výstava je koncipována jako příspěvek k životnímu stylu zemědělců v druhé polovině 20. století, kdy převládal nedostatek dvoustopých osobních dopravních prostředků.

Ariel v českých zemích
Kdy: do 30.3.
Kde: Brno, Technické muzeum
Co: Technické muzeum v Brně otevřelo ve novou výstavu s názvem „ Ariel v českých zemích“, která na ploše 600 m² představuje návštěvníkům anglickou značku motocyklů, jež se vyráběla už od roku 1901 a od dvacátých let 20. století byla dovážena i do českých zemí. Velká část výstavy je věnována prezentaci konkrétních motocyklů, a to v působivém počtu cca 40 kusů. Zájemci se seznámí i s dobovými originály, jako jsou vývěsní cedule, vlajky, součástky, motory či dobové prospekty a fotografie. Výstava vznikla ve spolupráci s Českým Ariel klubem. Jde o zcela mimořádnou událost, kdy je možné vidět tolik strojů značky Ariel na jednom místě. Výstava tohoto typu ještě u nás nikdy v takovém rozsahu nebyla uspořádaná. Členové klubu totiž motocykly vystavují spíše krátkodobě, neboť jejich majitelé na nich většinu času jezdí.

Pořádáte motoristickou akci a chcete, aby se objevila v pravidelných tipech na webu denik.cz/auto? Nebo vaše akce právě proběhla a chcete ji ve fotogalerii představit čtenářům Deníku? Pak nám o ní pošlete informace na e-mail: jiri.humplik@denik.cz