S každým novým cestovatelským speciálem oblíbené trojice vyvstává otázka, kolik jich ještě bude. Již mnoho let v rozhovorech zaznívá, že chlapci prostě stárnou, a že se velké cesty, konané zpravidla ve velmi nevhodných autech, pro ně stávají čím dál náročnějšími.

Nový díl pořadu Grand Tour, pojmenovaný „Sand Job“, bude ovšem opět velkolepý a z prvního traileru, který uveřejnila společnost Amazon to vypadá, že i mimořádně náročný. Tentokrát se totiž odehraje na africké Sahaře, kterou budou Clarkson, May a Hammond – z nichž nejstaršímu Jeremy Clarksonovi je 63 let – překonávat ve starších luxusních kabrioletech. Už tříminutový trailer dává celkem jasně najevo, že uvnitř aut bude skutečně hodně písku…

| Video: Youtube

Vedle všudypřítomného písku Sahary se můžeme těšit na klasicky okázalou zábavu, nejdelší vlak na světě, brodění řeky, ale hlavně na tolik populární „chemii“ mezi trojicí moderátorů, která udělala z jejich pořadů hity nejen mezi nadšenci do aut. Zajímavě vypadají i pohledy na samotnou Mauritánii a její obyvatelstvo.

Nový díl pořadu, který lze nazvat v principu „cestovatelskou show s auty“, se objeví na streamovací platformě Prime Video od Amazonu již za pár dní, konkrétně 16. února.

Jen pro připomenutí, Grand Tour vznikl poté, co musel Jeremy Clarkson po potyčce s produkčním pořadu Top Gear odejít z britské BBC. Zbytek nerozlučného tria odešel spolu s ním a nedlouho poté už se začalo proslýchat, že všichni zakotví u Amazonu.

První tři série Grand Tour, které běžely mezi lety 2016 a 2019, se nesly v hodně podobném duchu jako Top Gear. Součástí byly testy aut, rozhovory s osobnostmi, ale i cestovatelské speciály. Po třech sériích pak bylo oznámeno, že se od původního formátu upustí, a že pořad přejde výhradně do formy cestovatelských speciálů. Nový Sand Job je dalším z nich, a jak bylo řečeno v úvodu, vyvstává velká otázka, kolika nových dílů se ještě dočkáme.