Malé ohlédnutí za Barum Czech Rallye Zlín 2023:

| Video: Youtube

Top 20 motoristických akcí v roce 2024

1. Jarní cena Brna & International sidecar Trophy 

19. - 21. dubna, Automotodrom – Masarykův okruh Brno. Tradiční motocyklový závod, který se jede pod patronací Českomoravské asociace motocyklového sportu, i letos doplní populární mezinárodní šampionát sidecarů.

2. Rallye Šumava 

19. - 21. dubna, Klatovy. Letos se pojede již 58. ročník tohoto známého podniku mistrovství České republiky. Součástí bývá také mistrovství Evropy historických vozů - Historic Vltava Rallye. Podrobnosti budou na webu závodu.

3. Rallye Český Krumlov 

17. - 18. května, Český Krumlov. Letos pořadatelé připravují již 51. ročník tradičního závodu mistrovství České republiky, jehož součástí je také příhraniční pohár Regional Rallye Cup RRC.

close Tradiční podnik mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu Ecce Homo bude ve Šternberku. Na snímku je držitel traťového rekordu a několikanásobný vítěz italský jezdec Christian Merli. info Zdroj: Se svolením Jana Pořízka zoom_in Tradiční podnik mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu Ecce Homo bude ve Šternberku. Na snímku je držitel traťového rekordu a několikanásobný vítěz italský jezdec Christian Merli.

4. Ecce homo 2024 

31. května až 1. června, Šternberk. Tradiční podnik mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu. Letos se uskuteční již 43. ročník. Jedná o nejstarší akci na našem území, první samostatný závod do vrchu se zde jel v roce 1921. Mistrovství Evropy od roku 2017 nevyhrál nikdo jiný než italský jezdec Christian Merli. Ten od roku 2022 drží s vozem Osella FA30 Zytek LRM traťový rekord, jehož hodnota je 02:39,80 minuty.

5. Czech Republic FIM Speedway Grand Prix 

1. června, Praha. Další ročník závodu mistrovství světa na krátké ploché dráze seriálu FIM Speedway Grand Prix. Pražská Markéta je jediným stadionem, který hostí světový šampionát bez přestávky už desítky tolik let. Jako každý rok se na startu závodu představí největší hvězdy plochodrážního sportu.

6. Mistrovství světa v sajdkárkrosu 

1. - 2. června, Kramolín. Již tradičně je zařazen do kalendáře FIM mistrovství svět v sajdkárkrosu Kramolín u Nepomuku. V jedenáctidílném seriálu se závod u nás pojede jako čtvrtý v pořadí.

7. Alpe Adria International Motorcycle Championship 

5. - 7. července, Automotodrom – Masarykův okruh Brno. Také v letošním roce mezinárodní šampionát silničních motocyklů míří do Brna. Podnik má bohatou mezinárodní účast.

8. Mistrovství Evropy v autokrosu 

5. - 7. července, Nová Paka. Na závodní trati ve Štikovské rokli se bude závodit na 930 metrech speciálně hlinitopísčitého povrchu, kde každoročně soupeří o vítězství ti nejlepší jezdci z celé Evropy.

Takhle vypadalo mistrovství Evropy v autokrosu v Nové Pace 2023

| Video: Youtube

9. Brno Grand Prix Revival 

13. - 14. července, Automotodrom – Masarykův okruh Brno. Po deseti letech se do Brna vrací akce, která ve střední Evropě nemá obdobu. Na Masarykův okruh míří nejprestižnější evropské závodní série historických automobilů. Od meziválečných vozů Grand Prix po klasickou Formuli 1.

10. Bohemia Rallye

13. - 14. července, Mladá Boleslav. Letos se pojede již 51. ročník tradiční soutěže, na které se tradičně představuje celé česká špička rallye. Podrobnosti najdete na webu závodu nebo na sociální síti facebook a také na webu Autosport.cz.

close Jedním z vrcholů sezony na Autodromu v Mostě bude červencové mistrovství světa superbiků. info Zdroj: Se svolením Autodromu Most zoom_in Jedním z vrcholů sezony na Autodromu v Mostě bude červencové mistrovství světa superbiků.

11. Mistrovství světa superbiků WorldSBK 

19. - 21. července, Autodrom Most. Prestižní motocyklový seriál se v Mostě pojede už počtvrté. V loňském roce pořadatelé zaznamenali rekordní návštěvnost 54 tisíc diváků. Podnik se stal jedním z hlavních vrcholů sezony motorsportu v České republice. Podrobnosti příznivci silničních motocyklů najdou na speciálním webu.

12. Mistrovství světa MXGP 2024 

20. - 21. července, Loket. Jeden z nejprestižnějších motoristických závodů konaných u nás. Motocrossový areál Loketské serpentiny bude hostit mistrovství světa v motocrossu ve třídách MXGP a MX2. Vloženými závody budou série EMX2T a jednorázový finálový závod o titul FIM Europe mistr Evropy v motokrosu ve třídách EMX 85 + EMX 65, kterého se zúčastní 40 nejlepších jezdců z celého světa v každé třídě.

13. Barum Czech Rallye Zlín 

16. - 18. srpna, Zlín/Otrokovice. Již 53. ročník populární automobilové soutěže, která je součástí FIA mistrovství Evropy a mistrovství České republiky. Víkend plný akce, rychlosti a zábavy, okořeněný účastí nejrychlejších pilotů a především nočním ostrým průjezdem centrem Zlína s neopakovatelnou atmosférou.

close Tradičním závodem na okruhu v Mostě je evropský šampionát trucků. info Zdroj: Deník/Edvard D. Beneš zoom_in Tradičním závodem na okruhu v Mostě je evropský šampionát trucků.

14. Czech Truck Prix 

30. srpna – 1. září, Autodrom Most. Již tradiční závod evropského šampionátu tahačů se v Mostě jezdí přes třicet let. V posledních letech jej kvalitně doplňují závody evropské NASCAR Whelen Euro Series.

15. Mistrovství České republiky v autokrosu 

7. - 8. září, Nová Paka. Na trati, která je svým umístěním, terénem a povrchem ojedinělá v Evropě a mezi jezdci oblíbená, se utkají závodníci v boji o domácí titul mistra ČR.

16. The Most CLASSIC 

27. - 29. září, Autodrom MostPodnik, který kombinuje závody, výstavu a setkání historických automobilů. Loni mohlo bezmála 10 tisíc návštěvníků obdivovat k pěti stovkám historických vozidel všech kategorií.

close Letos se v Pardubicích pojede už 76. Zlatá přilba. Jedná se nejstarší plochodrážní závod na světě. info Zdroj: Se svolením Nikoly Remešové zoom_in Letos se v Pardubicích pojede už 76. Zlatá přilba. Jedná se nejstarší plochodrážní závod na světě.

17. 76. Zlatá přilba města Pardubic 

4. - 6. října, Pardubice – ZP Svítkov. Tradiční plochodrážní mítink světového významu. Jedná o nejstarší plochodrážní závod na světě. Nedělnímu vrcholu bude předcházet páteční závod mistrovství světa Speedway Grand Prix – Challenge, který určí čtyři účastníky nejprestižnějšího seriálu planety na další rok. Tento závod se uskutečnil naposledy v České republice před dvaceti pěti lety. Zdroj: http://www.zlataprilba.cz/program-zavodu/

18. Mistrovství světa ve flat tracku 

5. října, Pardubice – ZP Svítkov. Závod mistrovství světa FIM na ploché dráze. Koná se každý rok jako kalendářová soutěž na různých místech po celém světě. Poprvé se soutěžilo v roce 2011.


Nahrává se anketa ...

19. Central European Rally 

17. - 20. října. Po loňské premiéře se k nám závod vrací i letos a opět to bude krátce před koncem celé sezony. Jak bude vypadat jeho konkrétní podoba, to lze zatím jen těžko odhadovat. Fanoušci musí sledovat web podniku. Loni se start uskutečnil v Praze na Hradčanech.

20. TipCars Pražský Rallysprint 

30. listopadu, Praha. Akce má letitou tradici. Po čtvrt století se sjíždějí do Prahy závodní speciály nejen z celé republiky, ale i ze Slovenska, Polska, Rakouska. TipCars Pražský Rallysprint je takové malé rozloučení s automobilovými soutěžemi na konci roku.