VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HYNEK ŠNAJDAR

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Malíř Zdeněk Petira bude mít osmdesát

Červený Kostelec – Všichni, kteří rok co rok navštěvují zdejší Mezinárodní folklorní festival, znají známé malované logo roztančeného páru zdobícího plakáty tohoto významného podniku.

V České Skalici poprvé promítalo letní Bio Luxfer

Česká Skalice /FOTOGALERIE/ - Riegrova ulice se začíná stávat Mekkou umění ve městě Boženy Němcové.

OBRAZEM: Z výstavy fotografií Gity Skaličkové

Náchod - Originální rámec měla vernisáž již druhé výstavy nedávno resuscitované Galerie Slavie.

Na šeku pro dva postižené chlapce se podíleli i motorkáři

Česká Skalice /FOTOGALERIE/ - Na charitativní akci Tropická pouť, která se konala ve městě Boženy Němcové, se návštěvníci bavili i pomáhali…

Umělec interpretuje dopis vraždícího

Česká Skalice /FOTOGALERIE/ – „Prosím za laskavé prominutí, že jsem svým třetím zločinem uvedl celý policejní aparát do pohybu. Vraždil jsem z touhy po lidské krvi, ne pro peníze. Mám božský pocit, spatřil jsem člověka krváceti! Nenamáhejte se po mně pátrati!!! Unikám spravedlnosti už roky. Jsem příliš opatrný. Děvče, které jsem zabil, bylo prostitutkou…“

Házeli klikovou hřídelí a "flusali" prasečí oči

Červený Kostelec – Přestože počasí letošnímu srazu motorkářů v kempu u rybníka Brodský nebylo nakloněno, projížděly městem desítky vyznavačů rychlé jízdy z celé republiky. Ti, kdo dorazili, se rozhodně nenudili.

Otcové se syny obdivovali umění plastikových modelářů

Červený Kostelec /FOTOGALERIE/ – „Výstava modelů“ – hlásala cedule umístěná v sobotu před parkovištěm u zdejší sokolovny. To už zejména otcové se svými syny postávali v nedalekém přírodním areálu u Divadla J. K. Tyla a nemohli se vynadívat na dvojici kluků, která po hřišti dálkově proháněli model terénního vozu.

Rybáři si zachytali na Krčmaříku

Červený Kostelec – Rtuť na teploměru ukazovala v sobotu kolem páté hodiny ranní pouze nula stupňů. Přesto se k rybníku Krčmařík začala sjíždět první auta s příznivci Petrova cechu, kteří se přihlásili do již 17. ročníku rybářských závodů pořádaným místní organizací Českého rybářského svazu Červený Kostelec.

Šikovné ruce už popáté pomohou Hospicu Anežky České

Červený Kostelec – Už popáté letos uspořádá Hospic Anežky České soutěž Šikovné ruce pro hospic. V této souvislosti chce oslovit všechny šikovné dospělé a děti a vyzvat je k účasti v soutěži o nejlepší rukodělný výrobek, který bude prodán prostřednictvím prodejní výstavy ve prospěch hospice.

"Študáci" představí skladby českých i světových autorů

Česká Skalice – Stalo se již tradicí, že Česká Skalice přivítá jaro v Jiřinkovém sále Muzea Boženy Němcové Jarním koncertem.

Luxfer pomůže rozptýlit nedůvěru v současné umění

Česká Skalice - Zbrusu nový kulturní počin se připravuje v České Skalici. Malíři Roman Rejhold, Luděk Rathouský a výtvarná teoretička Kateřina Štroblová vytvořili projekt Galerie Luxfer.

Chtěji natáhnout Moravu do Podkrkonoší a vytvořit folklorní hnízdečko

Hořičky /ROZHOVOR/ - Pálení slivovice v Podkrkonoší nemá nijak dlouhou tradici. Přesto už byly zaznamenány první vlaštovky a někteří lidé z Trutnovska poskytly své vzorky pálenek na tradiční košt, který se nedávno již potřetí konal v kulturním domě v Havlovicích.

Při třetím česko-moravském koštu ochutnali 464 vzorků

Hořičky/Havlovice – „K slivovici mám kladný vztah. Je spojena s Moravou a folklorem, který jsem chtěl dostat do Podkrkonoší. Myslím, že se to povedlo,“ řekl Deníku Zdeněk Mencl, prezident již třetího česko – moravského koštu, který v sobotu hodinu po polední vypukl v kulturním domě v Havlovicích.

OBRAZEM: Mořenu utopili v Úpě - zimu vystřídalo jaro

Česká Skalice - Na smrtnou neděli dívky z folklorního souboru Barunka obcházely s lítem obyvatele České Skalice s přáním hezkého jara a s koledou.

Chtějí dotaci na kanalizaci a bazén

Česká Skalice – Řadu let se ve městě hovoří o nutnosti vybudování kanalizace, a to především v Jiráskově ulici a v příměstských částech Zlíč, Zájezd a Spyta. Nyní se daly věci do pohybu.

Slivovice zavoní při 3. česko-moravském koštu

Hořičky/Havlovice – Přičichnutí k lihovině, ochutnání a slastné vydechnutí. To bude opět po roce obvyklý průvodní rituál letošního 3. ročníku česko – moravského koštu slivovice, který bude zahájen dnes ve 13 hodin v kulturním domě v Havlovicích. Návštěvníci budou moci ochutnat stovky vzorků slivovice, hruškovice, jablkovice, meruňkovice, višňovice, směsí či likérů.

Divadelní přehlídka zná nejlepší představení

Červený Kostelec /FOTOGALERIE/ – Čtyři dny zápolily soubory na 13. Východočeské přehlídce amatérského činoherního divadla v Červeném Kostelci o postup na národní přehlídku Divadelní Děčín. Náchodský okres zaznamenal velký úspěch.

Kováříkových soch se mohou děti i dotýkat

Náchod – „Uzavřená forma“ – to je název první výstavy z cyklu „Umělci do čtyřiceti let“. Veřejnosti od pátku 5. března až do 5. dubna představí své sochy v kabinetu kresby, grafiky a fotografie Galerie výtvarného umění v Náchodě Jan Kovářík (29).

Divadelní přehlídka začíná

Červený Kostelec – Příznivci Thálie si po čtyři dny přijdou na své v Divadle J. K. Tyla. Ve čtvrtek 4. března zde bude totiž zahájena již 13. Východočeská přehlídka amatérského činoherního divadla.

Galerie Slavie nekončí: naopak nabírá dech

Náchod /FOTOGALERIE/ – Po několika letech rozmanitých výtvarných výstav na začátku letošního roku Galerie Slavie osiřela. Zdálo se, že s aktivitami v tomto neobvyklém prostoru je konec.

Strážníky zlobili volně pobíhající psi, policisty zase opilí řidiči

Červený Kostelec – Městská policie (MP) v minulém roce rozhodně nezahálela. Od občanů přijala 739 oznámení a žádostí, kterými se musela zabývat.

Mistr litografie Stanislav Kulda vystavuje v Zázvorce

Nové Město nad Metují /FOTOGALERIE/ – Náročná grafická technika litografie, která vyžaduje nejen řemeslnou zručnost, ale také přesnost, je doménou náchodského malíře Stanislava Kuldy. O tom, že tuto techniku zvládá s bravurní samozřejmostí se mohou až do 7. března přesvědčit příznivci výtvarného umění v Galerii Zázvorka

Bujaré pestrobarevné maškary ovládly Masopust

Česká Skalice /FOTOGALERIE/ – Masopust na slunci, pomlázka u kamen, svítí-li slunce o masopustu, bude pěkná pšenice a žito podzimní, krátký masopust, dlouhá zima. To je jen několik pranostik spojených s obdobím masopustu.

Absolutním vítězem Naší galerie se stal Martin Černer

Náchod /FOTOGALERIE/ – Zámecká jízdárna Galerie výtvarného umění v Náchodě se stala dějištěm vyhodnocení čtvrtého ročníku výtvarné soutěže Naše galerie, tentokrát na téma Odstíny mých krajin.

Vítězům soutěže Naše Galerie budou předány ceny

Náchod - Galerie výtvarného umění v Náchodě nedává prostor k výstavám pouze renomovaným výtvarníkům, ale také dětem, studentům a amatérské veřejnosti z náchodského okresu. To je principem letošního již čtvrtého ročníku výtvarné soutěže Naše Galerie, tentokrát na téma „Odstíny mých krajin“.

Na Regiontouru tápali. Nevěděli, kde hledat Kladské pomezí

Brno/Náchod /FOTOGALERIE/ – „Až teprve podle propagačních materiálů jsem zjistila, kde asi leží Kladské pomezí. Vůbec jsem předtím netušila, kde to je. Možná by bylo dobré pod hlavní označení Kladské pomezí dát i jednotlivá města nebo obce, určitě by to přispělo k lepší orientaci,“ řekla Deníku na veletrhu cestovního ruchu Regiontour, který v neděli 17. ledna po čtyřech dnech skončil na brněnském výstavišti, Alena Králová z Olomouce.

Náchodský výtvarný podzim nabízí 176 prací od 64 umělců regionu

Náchod – Malbou, kresbou, grafikou, fotografiemi, sochami, reliéfy, kolážemi, objekty i plastikami se prezentuje více než šest desítek autorů na letošním již 26. ročníku přehlídky regionální výtvarné tvorby Náchodský výtvarný podzim v zámecké jízdárně Galerie výtvarného umění v Náchodě. Tato tradiční a hojně navštěvovaná výstava potrvá do 10. ledna.

Betlémy na Náchodsku a Broumovsku

Náchodsko - Pod hřebeny Orlických hor směrem kNáchodu je Nový Hrádek. Po domácku se tam už několik generací vyráběly nejrůznější předměty ze dřeva. A také skoro každá rodina tam mívala svůj vyřezávaný dřevěný betlém.

Premiéra: Hra

Červený Kostelec – Po nedávné derniéře úspěšné inscenace „Don Quijote aneb Veselý konec rytíře smutné postavy“, kterou s červenokosteleckými herci nastudoval režisér Vlastimil Klepáček, se nyní dočkají příznivci Thálie zbrusu nové hry.

Unikátní kolotoč se už asi brzy přestane točit

Lipí u Náchoda – Splnění dětského snu má rozmanité podoby. Někdo chce být kominíkem, druhý zase kosmonautem, jiný třeba popelářem. Houslař Jaromír Joo si také splnil svůj dětský sen: nechal vyrobit kolotoč pro děti podle svého vlastního návrhu. Ten je nyní v provozu v sále ve starobylé hospůdce U Nováků v obci Lipí kousek nad Náchodem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT