VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN PRUŠKA

Jan Pruška / Hradecký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nad Hradcem burácelo nebe

Hradec Králové /FOTO, VIDEO/ - Lidé si na letošním CIAFu užívali stroje na zemi i ve vzduchu.

Na Hip Hop Kemp jezdí linka zdarma

Hradec Králové – Na letiště v těchto dnech dopravní podnik posílil spoje na hradecké letiště. Koná se zde totiž festival Hip Hop Kemp.

Do Jaroměře už pojedou z Hradce Králové opět vlaky

Hradecko - Téměř po čtyřměsíční výluce se vrátí vlaky na trať mezi Hradcem Králové a Jaroměří. Podle Českých drah by měla náhradní autobusová doprava skončit úderem 19.40 hodin.

Policie hledá podle fotografie zloděje. Okrádá nakupující

Hradec Králové - Hradečtí policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po totožnosti muže, kterého zachytily kamery u jednoho z královéhradeckých bankomatů, jak se snaží neúspěšně vybírat peníze z ukradené platební karty.

Diecézi přibylo šest nových jáhnů. Kněžích je dost

Hradec Králové - Každé jáhenské svěcení a po něm většinou i po roce následující kněžské svěcení je pro celou církev velkou událostí.

Jak chránit svého čtyřnohého mazlíčka před úmorným vedrem?

Východní Čechy - Psi se narozdíl od lidí nepotí, ochlazují se vyplazeným jazykem 
a rychlým dýcháním. Přesto byste v parnech měli dodržet několik základních pravidel. Stačí dostatek vody, stín a procházky po ránu či později večer…

Na dálnici zkratkou? Už jen chvíli

Opatovice nad Labem /VIDEO/ - Hradečtí řidiči si po rekonstrukci opatovické čerpací stanice opět mohou zkracovat cestu k dálnici D11. Brzy tahle možnost zase skončí.

Muž pozorující děti byl nesvéprávný

Hradec Králové - Několik dní postával za plotem mateřské školy podivný muž. Seděl na lavičce a pozoroval hrající si děti. Poté, co se ho paní učitelka zeptala, zda mu může s něčím pomoci, začal být vulgární.

Centrum za 150 milionů ukáže lidské tělo jako stroj

Hradec Králové - Sto padesát milionů korun plánuje utratit radnice za vzdělávací centrum s pracovním názvem Lidské tělo - dokonalý stroj?, které by mělo vzniknout ve školní budově bývalé základní školy T. G. Masaryka v Lipkách.

Dětem čtou starší. Přijela i Česká Miss Bezděková

Hradec Králové - Netradiční zážitek absolvovaly ve čtvrtek děti z Mateřské školy Antonie. V rámci projektu Celé Česko čte dětem je navštívila Česká Miss Andrea Bezděková.

Úřednice našly 150 tisíc korun. Vše nahlásily

Hradecko - Královehradecké zaměstnankyně Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) objevily 150 000 korun při podrobné prohlídce bytu v Novém Bydžově, 
v němž žil zemřelý, jehož majetek připadl v dědickém řízení státu jako takzvaná odúmrť.

Nemocnice láká na peníze. Zájem už projevilo šedesát mediků

Hradec Králové /TÉMA DENÍKU/ - Hradecká nemocnice bojuje proti nedostatku lékařů stipendii. Obecně praktických lékařů 
v důchodovém věku přibývá. Mladých je sice dostatek, ale nechtějí do problematických lokalit, a tak v řadě oblastí chybí.

Z bundy mu vypadl velký kuchyňský nůž. Prý na svačinu

Hradec Králové - Vyřídit si spory ručně se rozhodli hosté v jednom z hradeckých barů. Rozbili při tom i skleněnou výplň dveří. Pro muže, který konflikt vyvolal, si hlídka strážníků došla do nedaleké ubytovny.

Plicní park v nemocnici pomůže pacientům s rehabilitací

Hradec Králové - Vzrostlých stromů a zeleně se rozhodla využít královéhradecká fakultní nemocnice. V areálu by měl vzniknout plicní park pro rehabilitaci a chodecký trénink pacientů s chronickými respiračními nemocemi.

Dopravnímu podniku chybí mladí řidiči. Hledá také ženy

Hradec Králové - Nedostatek řidičů a jejich vyšší věk trápí Dopravní podnik města Hradce Králové (DPMHK). Osmdesáti procentům z 240 řidičů je totiž už přes čtyřicet let, mladší se do řízení autobusů příliš nehrnou a nemá je tedy kdo nahrazovat. Společnost tak láká mladé, aby usedli za volant a doplnili stavy.

Potřetí jako prezident. Miloš Zeman se vrací

Královéhradecko - V Hradci Králové Miloše Zemana zvolili před třiadvaceti lety do čela ČSSD, do Krkonoš zase vzal slovenského předsedu vlády.

Konečně! Stodesítka začne na Hradubické platit od května

Hradec Králové /FOTO/ - Několik let čekali řidiči na zvýšení rychlosti na nové a přehledné silnici, která propojuje dvě krajská města.

S nemocnými ledvinami můžete žít normálně

Hradec Králové - Pokud vás bolí zub, víte, že je nemocný a zajdete si k lékaři. V případě onemocnění ledvin, ale dlouho nemusíte tušit, že je v těle něco špatně. Proto je důležitá prevence.

Dědictvím můžete přijít také k dluhům

Hradec Králové - Lidé během svého života nastřádají určitý majetek, často i za účelem zaopatření svých potomků pro případ své smrti. Co když se ale předmětem dědictví stanou také dluhy?

Přes internet vylákal citlivé údaje. Zneužil je

Hradec Králové - Další dva případy zneužití osobních dat lidí prostřednictvím internetu evidují hradečtí policisté. Varují tak před sdílením těchto dat.

Vědci z Hradce chtějí zastavit komáry s malárií i virem zika

Hradec Králové - Teprve před pár dny získali hradečtí vědci pod vedením profesora Kamila Kuči peníze na vývoj nové látky na hubení komárů, kteří přenášejí malárii.

Pedagogickou fakultu povede nový děkan. Stal se jím František Vaníček

Hradec Králové - Až ve třetím kole voleb děkana zvítězil František Vaníček nad stávajícím děkanem Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové Pavlem Vackem. Z jedenáctičlenného Akademického senátu získal vítěz sedm hlasů.

'Připadalo mi, že mám umřít,' popisuje průběh mozkové mrtvice mladá pacientka

Hradec Králové /FOTO, VIDEO/ - Když se před čtyřmi lety Zuzaně Slavíčkové kompletně převrátil svět naruby, bylo jí pětadvacet let. V práci ji začala brnět levá ruka a noha, bylo jí na omdlení.

Revizorů je méně. Mimo kontrol také často pomáhají cestujícím

Hradec Králové - Kontrola jízdenek. Tak mnohdy nečekaně překvapili revizoři cestující městské hromadné dopravy. Dlouhá léta chodili mezi lidmi v civilním oblečení. Do uniforem dopravního podniku se převlékli teprve v posledních letech a vedle kontroly také pomáhají cestujícím a podávají jim informace o spojení či změnách.

Precizně a jednoduše. Robot pomáhá lékařům

Hradec Králové /FOTO, VIDEO/ - Robotické centrum v hradecké fakultní nemocnici už má za sebou první operaci. Pomocník za sedmdesát milionů korun má usnadnit lékařům operace a pacienti se díky tomu mohou dříve vrátit do běžného života.

Univerzita musí zvýšit výkon a získat lepší jméno ve světě

Hradec Králové - Volba  nového rektora Univerzity Hradec Králové (UHK) se blíží a jedním ze třech kandidátů je nynější prorektor pro vnitřní záležitosti Petr Grulich a bývalý první děkan Filozofické fakulty v letech 2006 až 2012. Na ní se stále zabývá hospodářskými dějinami, dějinami správy a archivnictvím se zaměřením na informatiku.

Hradecko ochromila ledovka. Některé autobusy ani nevyjely

Hradecko - Plné autobusové zastávky a marné čekaní na  spoje. Takový obrázek nebyl v pondělí ráno 25. ledna výjimečný v mnoha obcích na Hradecku. Kvůli náledí měly autobusy zpoždění a někam ani nepřijely.

Poklad starý dva tisíce let se ukrýval na poli

Hradec Králové - Sto tři stříbrných mincí se po více než dvou tisících let dostalo opět do rukou lidí. Na utajeném místě našli archeologové poklad nedozírné ceny.

Univerzita by se měla zaměřit na stáří či zdraví

Hradec Králové - Prorektor pro tvůrčí činnost a vnější vztahy Kamil Kuča usedl do svého křesla na Univerzitě Hradec Králové (UHK) teprve loni, ale plánů jak zlepšit renomé hradecké vysoké školy má několik. Například chce univerzitu více provázat se zahraničím či rozjet dlouhodobé projekty napříč všemi fakultami.

Speciální metoda hematologům pomáhá v boji po transplantaci

Hradec Králové - Dvaceti pacientům už pomohla unikátní léčba, kterou hradecká fakultní nemocnice využívá jako jedno ze dvou pracovišť v České republice. Odborně se metoda nazývá extrakorporální fotoferéza.

Počasí se řidičům vymstilo. S vozy skončili ve vodě i na poli

Hradec Králové /FOTO/ - Zimní počasí zaměstnalo na Hradecku také hasiče. Během posledních dní tak nevyjížděli jen k dopravním nehodám, ale také například tahali vůz z vodní nádrže.

Falešní koledníci chtěli ujet před policejní hlídkou

Hradec Králové /LINKA 112/ - Na podivné koledníky, kteří se ve středu večer pohybovali po městě a žádali o finanční příspěvek, byla upozorněna městská policie. Koledníci byli oblečení do kostýmů tří králů, ale neměli správně označenou kasičku.

Řidička srazila cyklistu. Policie hledá svědky

Hradec Králové - Přednost v jízdě nedala řidička osobního vozu cyklistovi, který vjel na přejezd pro cyklisty na zelenou u autobusové zastávky MHD Akademika Heyrovského ve směru ke kruhovému objezdu „Brněnská".

Koupaliště Flošna nezdraží, ale krytý bazén ano

Hradec Králové - Cena za vstup na koupaliště Flošna a do Aquacentra zůstane příští rok stejná jako letos. K mírnému navýšení cen po prvním lednu příštího roku dojde u některých druhů vstupů do padesátimetrového plaveckého bazénu.

Rukou psanými dopisy můžete pomoci vězňům po celém světě

Hradec Králové - Chcete pomoci nespravedlivě vězněným lidem v zemích třetího světa? Pak navštivte středeční Maraton psaní dopisů, který se uskuteční v hradecké Náplavce. Vstupné je dobrovolné a začátek je v 17.30 hodin.

Problémy srdce vyřeší šetrněji nový pomocník kardiologů

Hradec Králové - Unikátní přístroj získala hradecká fakultní nemocnice jako první pracoviště v České republice.

Opilá žena nadýchala 4,85 promile alkoholu

Hradec Králové - Děti vracející se ze školy neměly ve čtvrtek po poledni hezký zážitek. V Malšovicích se vrávoravým krokem pohybovala opilá dvaačtyřicetiletá žena.

Kapsáři mají napilno. Lidé přestávají být obezřetní a nehlídají si věci

Hradec Králové - Tašku v nákupním košíku nechala bez dozoru čtyřiašedesátiletá žena z Hradce Králové. „Když v oddělení hraček vybírala zboží, košík nechala bez dozoru dokonce ve vedlejší uličce. Toho využil neznámý zloděj, který jí odcizil peněženku i s platební kartou a doklady," uvedla Lenka Burýšková, mluvčí královéhradecké policie.

Sebevrahovi skok rozmluvila policistka

Hradec Králové - Krátce před středečním polednem zavolala na tísňovou linku policie řidička, která měla obavy o podezřelého muže, sedícího na mostě nad silnicí směrem na Kolibu.

V nemocnici si od nového roku už nezapálíte

Hradec Králové - Hradecká nemocnice chce omezit kouření. Vychutnat si cigaretu tak bude možné pouze na osmi místech v areálu.

Třebechovické muzeum představí nové betlémy. I papírové

Třebechovice pod Orebem - Už ve čtvrtek otevře Třebechovické muzeum betlémů dvě nové výstavy. První z nich představí papírové orlickoústecké betlémy, druhá betlémy vyřezané ze dřeva a snímky betlému z Horní Lidče.

Tragická srážka vlaků u Stéblové zasáhla celé rodiny

Východní Čechy /TÉMA DENÍKU/ - V sobotu uplyne 55 let od největšího železničního neštěstí v české historii. U obce Stéblová tehdy zahynulo 118 lidí. Někteří přišli hned o několik členů své rodiny.

Nepodceňujte rakovinu. Zachyťte ji včas

Hradec Králové - Rakovina hlavy a krku je šestým nejčastějším typem nádorového onemocnění, který lékaři diagnostikovali už 600 tisíc lidí na celém světě.

Při nehodě u Všestar zemřel spolujezdec

Všestary - Jeden mrtvý a šest zraněných. To je bilance sobotní ranní nehody u Všestar na Královéhradecku.

Koupaliště Flošna v neděli opět otevírá své brány

Hradec Králové - Sotva se zavřely dveře za posledním letošním návštěvníkem hradeckého koupaliště Flošna, už pracovníci připravují znovuotevření.

Nebe nad Hradcem ovládly stroje z CIAFu. Předvedly se také drony

Hradec Králové /FOTO, VIDEO/ - Několik desítek letounů a vrtulníků obdivovaly tisíce návštěvníků během víkendové mezinárodní přehlídky CIAF.

OBRAZEM: Tetování a hip hop. Sprejeři legálně řádili na náměstí

Hradec králové - Už podeváté se na Ulrichově náměstí v Hradci Králové legálně sešli sprejeři z okolí. Jednodenní preventivní akci pořádanou obecně prospěšnou společností Prosto Pro si ani letos nenechaly ujít desítky lidí. Kromě sprejování byl totiž pro příchozí připraven další doprovodný program.

'Hluchoněmí' Rumuni opět žebrají o peníze. Vše je lež

Hradec Králové - Po třech měsících se do Hradce Králové vrátila skupinka Rumunů, která předstírá zdravotní postižení a od kolemjdoucích, někdy i velmi nevybíravým způsobem, žebrá o peníze.

Vedra 'zašpuntují' komín, z karmy se pak stane zabiják

Hradec Králové - Prevencí proti oxidu uhelnatému je pravidelné a důkladné větrání místnosti, a to nejen v létě.

Zahrádkáři si rvou vlasy. Zákaz ohrožuje úrodu i ostatní zeleň

Hradecko - Zahrádky mohou lidé od pátečního dne zalévat pouze pitnou vodou, studně mají stopku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT