VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA MUDROVÁ

Jana Mudrová / Krkonošský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Náchodsko pročesávala policie. Muže našla mrtvého

Náchod - Muž, kterého od soboty hledala policie na Náchodsku, nežije.

Ve skalách se ztratili lidé. Hledali je hasiči

Teplice nad Metují - V zimním terénu skalního města adršpašsko-teplických skal se v sobotu po osmnácté hodině ztratily dvě osoby. Měly zabloudit a po tmě nemohly najít cestu ze skalního města ven.

Dřevorubci soutěžili na parkovišti v Adršpachu

Adršpach /FOTO/ - O titul Dřevorubec roku se v Adršpachu na parkovišti utkali již historicky podesáté zdatní dřevorubci.

Tři auta v sobě blízko skal, ke zranění nedošlo

Teplice nad Metují - Tři automobily havarovaly nedaleko Teplic nad Metují v neděli před jedenáctou hodinou.

Skok do vody po hlavě přerušil metalový festival

Červený Kostelec - Účastníci právě začínajícího festivalu Metalgate Czech Death Festu v areálu Autokempu Brodský se ve čtvrtek odpoledne stali svědkem nešťastné nehody.

Náchod a Trutnov je rychlejší projít pěšky. Provoz houstne

Náchodsko - Začaly opravy průtahu Náchoda. Náklaďáky po objízdné trase míří na Trutnov.

Odvrácená strana ledové zimy: zlomeniny. Na sjezdovkách i na chodnících

Východní Čechy - S návratem pořádné zimy do Česka vzrostl počet různých úrazů.

Obchod s křečky a myšmi nedanil, hrozí mu dlouhé vězení

Trutnov - Ze zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby se bude zpovídat 43letý muž z Trutnovska.

Na pohraničí dohlížejí společně Češi a Poláci

Trutnovsko – Policisté z Trutnova se od začátku roku účastnili již několika společných hlídek s polskými kolegy při kontrolách českého a polského pohraničí. Minulý týden například sloužili s kolegou z Lubawky na polské straně a pohybovali se také po Peci pod Sněžkou.

Chalupáři brojí proti elektronické evidenci

Východní Čechy, Trutnovsko - Krkonošské penziony a hotely se postupně registrují. Některé však zřejmě padnou.

Monumentální sousoší se vydá na cestu do Střezetic

Královéhradecko /FOTO/ - Voják a kůň. V umělecké slévárně v Horní Kalné na Trutnovsku končí výroba pomníku k příležitosti 150. výročí od bitvy na Chlumu v roce 1866. Sousoší znázorňuje raněného koně, kterého se voják snaží postavit na nohy, aby ho odvedl z bojiště.

Poslední lyžování o víkendu kazilo uplakané počasí

Královéhradecko - Lanovky a několik vleků roztočily svá poháněcí kola v sobotu a neděli naposledy. Skalní příznivci lyžování měli příležitost vyrazit ještě do Špindlerova Mlýna, Harrachova a Pece pod Sněžkou, nebo se projet na běžkách po několika trasách Černé hory v Janských Lázních. V Harrachově se jezdí ještě v pondělí, definitivně naposledy, a za stovku pro každého.

Vyjmutí lázní z privatizace je vítězstvím zdravého rozumu

Královéhradecko, Janské Lázně /OD SOUSEDŮ/ - Informace o tom, že státní lázně nebudou privatizovány, potěšila. A to nejen vedení lázní a města. Uklidnění přinesla například i do duší pacientů, kteří se jezdí do Krkonoš dlouhodobě léčit.

Krakonoš posypal celé hory, vládl mráz a někde i slunce

Královéhradecko - Podmínky pro sjezdaře a běžkaře se výrazně zlepšily. Kopce se zaplňují.

Pec uzavírá sjezdovky, počasí ideální pro turisty

Krkonoše - Od neděle uzavírá Skiresort Černá hora - Pec všechny sjezdovky v Peci pod Sněžkou.

Gepardi řádili. Měli narozeniny

Dvůr Králové - Týden duchů v zoo potrvá do neděle 1. listopadu. Na opracování pro výzdobu čekají rekordní čtyři tisíce dýní.

Slavnost svatého Huberta 
se po letech vrátila na Kuks

Kuks /FOTO/ - Po čtyřleté pauze barokní areál ožil myslivostí i zábavou. Stovky lidí sledovaly Svatohubertskou slavnost na Kuksu.

Mláďata nosorožců dostala od kmotrů jména Molly a Josef

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - V zoologické zahradě vyvrcholil festival Africa Life. Návštěvníky během desti horkých dní pobavil a obohatil rozmanitý program plný spontánního černošského naturelu a zavedl je do žhavé atmosféry černého kontinentu.

Zoo uvažuje o expozici nosorožců

Dvůr Králové - Po pondělním úhynu samice bílého nosorožce Nabiré začaly debaty o tom, jakým způsobem zvěčnit tento téměř vyhynulý živočišný druh.

Žár rozpálené Afriky proudí do zoo. Začíná tam festival

Dvůr Králové - Každý, kdo viděl tanečníky ze Zimbabwe, touží po opakování nevšedního zážitku. To si nyní mohou lidé po roce v zoo opět splnit. Už v pátek 17. července tam totiž začíná festival Africa life.

Lidé pro Vojtíška rozevřeli své štědré dlaně

Pec pod Sněžkou - Horské středisko se v sobotu obléklo do tyrkysu. Návštěvníci charitativní akce Výstup na Sněžku, kterou pořádal historicky potřetí Nadační fond KlaPeto, kupovali a oblékli modrá trička.

Deset kilometrů po dvorské safari dalo nadšencům zabrat

Dvůr Králové - Jarní svátky v zoologické zahradě mají každý rok nenapodobitelné kouzlo. A tak i díky slunečním paprskům, které se nad Dvorem Králové prodraly clonou mračen, za zvířaty i letos mířily kroky stovek lidí.

Ve Dvoře natěšení příznivci, v Trutnově červené karty

Královéhradecko, Trutnovsko - Zatímco ve Dvoře Králové nad Labem se ve středu na prezidenta zaměstnanci společnosti JUTA těšili a Miloše Zemana tam hřály přívětivé úsměvy jeho příznivců, příjezd do Trutnova doprovázený pověstnými červenými kartami byl pro hlavu státu jako studená sprcha.

Spadla další lavina, podezření na tři zavalené se nepotvrdilo

Krkonoše - K dalšímu velkému sesuvu sněhu došlo v úterý odpoledne ve východní části Krkonoš, konkrétně v Modrém dole.

Děla střílí sníh na sjezdovky, návštěvníků v horách přibývá

Krkonoše - Příznivou zprávou těchto dnů je, že v Krkonoších roste počet otevřených lyžařských areálů. Mrazivé počasí dovoluje zasněžování, sněhová děla vyhlazují provozovatelům vrásky na čele.

Horské hotely a penziony se před Silvestrem zaplňují

Krkonoše - Nejvyšší české hory jsou zatím jen pocukrované, ale v posledních dnech naštěstí Krakonoš hůlkou přičaroval mrazivé počasí. Proto je stejně jako každý rok velký zájem především o silvestrovskou noc.

Režisér Jan Svatoš, oceněný v Číně, spolupracuje se zoo

Dvůr Králové - Dokumentární film režiséra Jana Svatoše divoČINY (koprodukce ČT, FAMO a Jan Svatoš) získal na mezinárodním filmovém festivalu 2014 World Mountain Documentary Festival of Qinghai v Číně prestižní ocenění Jade Kunlun Special Jury Award.

Bývalá ředitelka zoo maluje zvířata

Dvůr Králové - Stěny hotelu U Lemura v Zoo Dvůr Králové zdobí obrázky zvířat. Bývalá ředitelka zahrady Dana Holečková uspořádala výstavu svých děl, která si mohou návštěvníci prohlížet až do konce léta.

Lázně otevřely sezonu. Velkolepě a s velkou účastí lidí

Janské Lázně - Rozmanitá zábava na několika místech a společenský večer všechny zaujal a potěšil.

Jakub Vágner pouštěl „potočáky“ po Labi

Špindlerův Mlýn /FOTO/ - Svou druhou misi se pstruhy v trutnovském regionu nasměroval v úterý známý rybář Jakub Vágner do centra Krkonoš.

Zeman navštívil Trutnovsko v roli hlavy státu již dvakrát, nyní ho vynechá

Trutnovsko - Do krkonošského regionu zavítal prezident Miloš Zeman loni v létě dokonce hned dvakrát. Nyní Trutnovsko vynechává.

Studenti, přihlaste se do soutěže o Evropě

Náchodsko - Od vstupu naší země do Evropské unie uplyne v květnu deset let. Zároveň se budou konat volby do Evropského parlamentu.

Starosta Malé Úpy 
si vzal život

Malá Úpa - Lidé v Krkonoších jsou v šoku a drží za Jana Patzelta, který se zastřelil, smutek.

Stříbrná Veronika Vítková rozdávala úsměvy na všechny strany

Východní Čechy, Jilemnice - Krkonošská Jilemnice
v sobotu vpodvečer ukázala, že miluje své sportovce. Lidé z horského města zaplnili centrum. Že se vítání na Masarykově náměstí muselo obejít bez držitele první české olympijské medaile, bronzového Jaroslava Soukupa, který má virózu a  nedorazil, příznivci  biatlonu pochopili.

Podivný způsob zimy je zrádný. S úrazy bojují lyžaři i turisté

Krkonoše - Ledovka útočí na vrchol nejvyšší hory Česka a znamená nebezpečí i na jiných vrších.

České sjezdovky hoblují teď Němci a Poláci, Čechů je málo

Špindlerův Mlýn - Cestou z Vrchlabí do největšího krkonošského střediska avizují zimní období jen Krakonošovy ledové vousy. Alespoň je připomínají převislé rampouchy, které se plazí po skalách podél silnice.

Mokřady a rašeliniště oslavují i v Krkonoších. Mají proč

Vrchlabí - Světový den mokřadů, který připadl na neděli, si připomněli i správci Krkonoš. V nejvyšších českých horách jsou mokřady a rašeliniště jedinečnou ukázkou severské přírody ve střední Evropě.

Horolezec si v noci vyrazil 
do terénu a zřítil se ze skály

Pec pod Sněžkou - V náročném skalním terénu nad Obřím dolem v Krkonoších se ve čtvrtek v noci u Čertovy rokle zřítil jedenačtyřicetiletý horolezec.

Janské Lázně si prohlédli zákonodárci. Podpoří rozvoj?

Janské Lázně - Senátoři České republiky prožili své výjezdní zasedání v Janských Lázních, které si poměrně zevrubně prohlédli a diskutovali s ředitelem tohoto státního zařízení Rudolfem Bublou o aktuální situaci.

Nejen lyžaři musí chránit své mozky

Krkonoše - Nemít přilbu je velkým hazardem, při němž mohou lyžaři a snowboardisté přijít i o život.

Teplota stoupla i na horách, lyžaři „hoblují“ svah do hlíny

Pec pod Sněžkou, Velká Úpa – Sobotní odpoledne bývá v Krkonoších poněkud plonkovou dobou. Aspoň z hlediska týdenních návštěvníků.

AKTUALIZOVÁNO

V Krkonoších se zřítila lanovka, jeden muž zemřel

Krkonoše – Mrtvý muž, dvě těžce zraněné ženy, jedno těžce a jedno lehce zraněné dítě – to jsou následky zřícení nákladní lanovky pod chatou Bumbálka u Špindlerova Mlýna v pátek ve večerních hodinách.

Multifunkční horský klub otvírá dveře o tomto víkendu

Špindlerův Mlýn - Ambici stát se kulturním centrem Krkonoš má nový klub Dolská, který bude v sobotu v rozsáhle rekonstruovaném objektu zpřístupněn pro veřejnost.

Poláci budou po několik dní vyžadovat doklady

Krkonoše - V souvislosti s konferencí OSN ke změně klimatu, která se uskuteční ve Varšavě od 8. do 23. listopadu 2013, zavede Polsko dočasné kontroly na svých pozemcích, vzdušných a mořských hranicích. Toto opatření se týká i území Krkonošského národního parku.

V zoo si lidé připomněli, jak je důležité chránit nosorožce

Dvůr Králové - Sobotní pošmourné dopoledne, skrápěné deštěm, patřilo u výběhu nosorožců v zoologické zahradě oslavě narozenin.

Kde poobědvá prezident? V penzionu Modřín ho nechtějí

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou – V souvislosti s dnešní účastí prezidenta Miloše Zemana a bývalé hlavy státu Václava Klause na Svatovavřinecké pouti  se spekuluje, kde a s kým se vlastně uskuteční slavnostní oběd.

Na Sněžku vystoupá Klaus s vnoučaty, Zemana vyveze auto

Východní Čechy, Pec pod Sněžnou - Tradiční Vavřineckou pouť si v sobotu nenechá ujít současná ani bývalá hlava 
státu. Na nejvyšším vrcholu republiky 
se tak setkají s církevními hodnostáři.

Areál Šťastná země vítá hlavně děti

Turnov - Stovky návštěvníků denně zavítají do areálu Šťastné země v Radvánovicích. Sezona je v plném proudu, v současné době se již na ploše začínají objevovat první stavby, které se stanou součástí srpnových slavností slámy, tradičního Slamáku.

Dění kolem léčebny Vesna? Boj o Janské Lázně stále trvá

Královéhradecko, Janské Lázně – Zástupci sdružení bojujícího za záchranu léčebny Vesna a Janských Lázní obecně, se včera sešli na mimořádné schůzce  s ředitelem Josefem Šimurdou.

Regionem se prohnaly silná bouřka i malé tornádo

Trutnovsko, Semilsko - Dvacátá hodina večerní v pondělí zatáhla nebe nad oběma regiony do černa. Brzy na to se zvedl vítr, který přinesl silnou bouřku. Způsobila řadu škod.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT