VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ ŠPREŇAR

Jiří Špreňar / Náchodský deník

Píšící pod jménem Jiří Řezník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Na prázdné sliby reagují blokádou silnice

Náchod - Prakticky jediný pěší přechod pro chodce, který je v Malém Poříčí na silnici II/303 u autobusových zastávek, se zítra odpoledne promění v dočasnou živou barikádu, která zhruba na 15 minut znemožní řidičům v obou směrech pokračovat v cestě buď na Náchod nebo na Hronov. Účastníci blokády, kterou pořádá Spolek obchvatu Náchoda, se zde sejdou před 16. hodinou. Řidiče, které zde na čtvrt hodiny zastaví, prosí o pochopení.

Festival smíchu zahájil film Po čem muži touží, diváci třetinu prosmáli

Nové Město nad Metují - Týden plný smíchu v neděli zahájila komedie Po čem muži touží režiséra Rudolfa Havlíka. Ještě předtím ale novoměstské náměstí rozproudil Adam Mišík s kapelou. V 17 hodin pak 40. festival české filmové komedie zahájil hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, starosta Nového Města nad Metují Petr Hable a ředitel Městského klubu Zdeněk Krákora.

Šikovní klokani rozpletli pletivo a vyrazili na výlet

Broumov - Krátký výlet si udělali dva klokani z místní minizoo.

Odhalením pamětní desky v Božanově připomněli 80 let starou událost

Božanov /FOTO/ - Přibližně pět desítek lidí si v sobotu před budovou někdejšího celního úřadu připomnělo odhalením pamětní desky události, k nimž došlo přesně před 80 lety. 23.září 1938 v pět hodin ráno byl střelbou z pušek a kulometů a ručními granáty napaden celní úřad. Za útokem stála padesátičlenná skupina příslušníků sudetoněmeckého Freikorpsu.

Začíná být veselo. 40. festival české komedie se v neděli rozjede naplno

Nové Město nad Metují - Týden plný smíchu zažijí návštěvníci Nového Města nad Metují od neděle 23. září do soboty 29. září. Koná se zde totiž 40. festival české filmové komedie. Letos nabídne 12 soutěžních filmů, 20 nesoutěžních projekcí a samozřejmě pestrý doprovodný program, ve kterém si každý najde to své.

Úkol "Tepna" splněn, uvolněný pozemek čeká na využití

Náchod - Když se náchodský starosta Jan Birke ohlédne za čtyřmi posledními roky, tak za největší úspěch považuje odkup areálu bývalé Tepny, který se po dlouhých letech vyjednávání podařil dotáhnout do úspěšného konce.

Rybí hřbitov na Rozkoši. Přežily horké léto, nepřežily stěhování

Česká Skalice  - Stovky stříbřitých těl malých rybiček ve čtvrtečních paprscích slunce začínaly rychle osychat na břehu Rozkoše nedaleko místního Jachtklubu, kam je vyplavila voda. Podle slov technika Východočeskéhoúzemního svazu Jana Pohla se ale nejedná o úhyn spojený s teplem a nedostatečným okysličováním vody. S největší pravděpodobností se jedná o rybky, které byly na Rozkoš přepraveny z nádrže Zákraví na Rychnovsku.

V Červeném Kostelci sportují na novém, ale Tepna stále straší

Červený Kostelec - Před čtyřmi lety vcházel Rostislav Petrák do starostenské kanceláře s velkým odhodláním. „Věděl jsem, že se ode mne hodně očekává. Jako nováček nejen ve funkci starosty, ale i zastupitele jsem se toho musel hodně naučit. Při řešení problémů se člověk učí rychle, rozsah práce starosty je široký a je na vás kolik si toho naložíte,“ ohlíží se za čtyřletým obdobím.

Milenci v Adršpachu už jsou zase čistí

Adršpach - Poprask, který před třemi týdny způsobil nápis "21. srpen FŮJ" na skalním útvaru Milenci v Adršpašských skalách, ukončili v pondělí místní horolezci.

Chcete jinou práci? Udělejte změnu teď, je nejlepší čas!

Náchod - Pokud lidé uvažují o změně zaměstnání, neměli by váhat, protože právě teď je nejpříhodnější doba. „Hledají se v podstatě pracovníci všech profesí,“ řekl Deníku ředitel krajské pobočky Úřadu práce Martin Horák.

Neshody žáků chtěla řešit teta jednoho z nich, od druhého dostala obuškem

Broumov - Zřejmě běžné mladické neshody dvou žáků Základní školy Kladská vyústily v incident, ve kterém hrál hlavní roli nebezpečný teleskopický obušek. Ten použil na začátku týdne 19letý mladík vůči 42leté ženě, která chtěla mladíkovi domluvit kvůli jeho předchozímu chování k jejímu synovci, s nímž navštěvuje stejnou školu.

Budou volit Nej sestřičku, i Náchodsko má své želízko v ohni

Náchod - Deset finalistek a dva finalisté, kteří byli vybráni z 513 zdravotnic a zdravotníků přihlášených do jubilejního 10. ročníku soutěže Batist Nej sestřička, se představí v sobotu večer od 20 hodin v Městském divadle Dr. J. Čížka.

Kostely na Broumovsku přilákaly méně návštěvníků než loni

Broumovsko - Už počtvrté dostali lidé možnost prohlédnout si během léta unikátní sérii zdejších barokních kostelů. Po loňské zkušenosti si letos pořadatelé přáli alespoň tisícovou návštěvnost, ale realita horkého léta byla odlišná.

Protipovodňové zábrany Jaroměři otevřely nové možnosti

Jaroměř – Právě končící volební období je poslední pro jaroměřského starostu Jiřího Klepsu. „Končím. Vnímám to tak, že dvacet let stačilo,“ říká jaroměřský starosta Jiří Klepsa, který se letos na kandidátce komunálních voleb neobjeví.

Záchranná stanice v Jaroměři se dostala z klinické smrti

Jaroměř - Krajský úřad hrábl hlouběji do pokladny a přispěl na chod jaroměřské stanice 350 tisíci korunami.

Přes Nové Město se konečně bude jezdit lépe

Nové Město nad Metují - Řešení dopravy ve městě považuje novoměstský starosta Petr Hable za nejzásadnější věc, která se za poslední volební období ve městě udála.

Oprášili 49 let starý protest proti invazi. Nápis křídou nejspíš brzy smyje déšť

Adršpach - Je 21. srpna 1969. Uplynul přesně rok od okamžiku, kdy k nám s nevyžádanou vojenskou pomocí vtrhla „spřátelná“ vojska. Dva mladí horolezci z Hronova za svítání vyrazili na tajnou misi, která je mohla stát kupu problémů.

Novoměstský festival komedie se blíží, jubileum oslaví stylově

Nové Město nad Metují - Dříve Festival československé veselohry, pak dlouhé roky Novoměstský hrnec smíchu a letos Festival české filmové komedie.

Na Milencích někdo po půl století opět připomněl a odsoudil invazi

Adršpach - Skalní útvar Milenci je asi nejznámější dominantou Adršpašských skal. Téměř před půl stoletím se na skále objevil nápis „21. srpen FŮJ“ odsuzující srpnovou agresi vojsk Varšavské smlouvy. Letos někdo nápis (zhruba 1,5 metru vysoký, pět metrů dlouhý umístěný ve výšce přibližně 60 metrů) opět zvýraznil.

Počítačoví piráti napadli Sněžku, chtěli výkupné ve virtuální měně

Náchod - Hackeři zablokovali počítačový systém firmy. Požadovali bitcoinové výkupné.

Nový dopravní terminál potěšil, ale jiné neduhy mrzí

Broumov - Komunální volby se blíží a Deník pro vás opět připravil projekt Inventura radnice. Co se ve vašem městě povedlo a kde jsou naopak ty největší slabiny? Dnes je na řadě město Broumov.

Konec prázdnin s pachutí partnerské agrese

Náchodsko - Násilí v partnerských vztazích vyjela řešit policejní hlídka první zářijovou neděli v časných ranních hodinách jedné z ulic v Náchodě. Dvaatřicetiletý muž tam vnikl bez souhlasu stejně staré obyvatelky do bytu, začal ji bít a rozbíjet různé věci.

Loupež takřka v pravé poledne. Vytáhl nůž a chtěl všechny prachy

Červený Kostelec /VIDEO/ - Po totožnosti dosud neznámého muže na fotografiích a kamerovém záběru pátrají od pondělí policisté z Červeného Kostelce společně s kriminalisty. Muž se měl v pondělí 3. září v poledních hodinách v Červeném Kostelci dopustit loupeže se zbraní.

Řidič skončil mimo silnici, po nárazu utrpěl vážná zranění

Broumovsko - Po týdnech horka a sucha zřejmě někteří motoristé zapomněli, že na mokré vozovce musí přizpůsobit rychlost vozu a způsob jízdy kluzkému povrchu.

Školáci z jetřichovské malotřídky se vydali na cestu vědění

Jetřichov /FOTO/ - V celém kraji začal školní rok desítkám tisíc žáků, v Jetřichově jich je patnáct.

Sopranistka Kněžíková zakončila 13. ročník festivalu Za poklady Broumovska

Broumov /FOTO/ - Vystoupením sopranistky Kateřiny Kněžíkové, houslisty Milana Al-Ashabi a orchestru L´Armonia Terrena pod vedením dirigenta Zdeňka Klaudy skončil v sobotu v klášterním kostele sv. Vojtěcha 13. ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska.

Policí si to budou první zářijový víkend z kopce svištět minikáry

Police nad Metují - Automotoklub Police nad Metují pořádá zítra (1.9.) a v neděli závod Poháru České republiky v minikárách. Závody se pojedou vždy od 9 do 15 hodin a to na silnici mezi Policí nad Metují a Bezděkovem nad Metují.

Dostal befel natočit film, splnil ho a zvítězil

Teplice nad Metují – Tisíce návštěvníků, 41 filmů ze 16 zemí a bohatý doprovodný program – to byl Mezinárodní horolezecký filmový festival, který v neděli odpoledne v teplickém kině vyvrcholil vyhlášením výsledků.

Prague Cello Quartet exceloval na festivalu Za poklady Broumovska

Martínkovice - Bouřlivým a dlouhotrvajícím potleskem, který si vyžádal dva další přídavky, skončil devátý koncert prázdninového hudebního cyklu Za poklady Broumovska. Sobota patřila souboru Prague Cello Quartet, který oslnil publikum v kostele sv. Jiří a Martina v Martínkovicích.

Hasiči si rychle poradili s nočním ohněm v chatě i ranním v lese

Náchod - Nahlášený požár chaty ve Velkém Poříčí zalarmoval ve čtvrtek před druhou hodinou ráno profesionální hasiče z Náchoda.

Gumičkoví střelci z Polska pálili po lidech pod vlivem drog

Náchod - Policisté včera odpoledne díky informaci jednoho z poškozených zadrželi poblíž kruhové křižovatky ve Vrchovinách černý vůz BMW s cizí poznávací značkou, jehož posádka se cestou od hranic do vnitrozemí bavila vystřelováním předmětů po kolemjdoucích.

Na polské střelce spadla klec

Náchod –  Posádku auta, která v posledních dnech na Náchodsku napadla několik lidí, včera po poledni zadržela policie. U hraničního přechodu Běloves ji vystopoval jeden z poškozených.

Nápor turistů z Polska nezvládají silnice ani parkoviště

Adršpach - Jeden církevní svátek a k němu dva dny dovolené před víkendem způsobily v okolí Teplic nad Metují a Adršpachu v závěru minulého týdne pětidenní dopravní manévry. V nich nedobrovolně účinkovali výletníci z Polska, kteří se chtěli kochat krásou pískovcových skal, a dopravní policisté, kteří měli plné ruce práce, aby stovky aut ukočírovali.

Horolezecký festival odstartuje premiéra snímku o jeho zakladateli Mirku Šmídovi

Teplice nad Metují - Vernisáží fotografické výstavy Karla Vlčka „Lezení na Písku“ a výstavou fotografií „Legendy české pískařiny“ bude dnes (23.8.) v 17 hodin zahájen 35. ročník Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu.

Mafiánská zábava: Osádka bavoráku s polskou SPZ střílí v Náchodě gumičkami

Náchod - Policisté prošetřují napadení z okénka auta. Osádka černého BMW po lidech v ulicích střílela gumičkami či kuličkami, prý to nebylo poprvé. Policie hledá ty, kteří mají stejnou zkušenost, a žádá je o svědectví.

Srpen 68 si tři stovky Náchoďanů připomněly tankem a slaměným Putinem

Náchod - Kolem 270 účastníků se v úterý večer od 18 hodin zúčastnilo vzpomínkového setkání "Nezapomeneme!" pořádaného k 50. výročí začátku okupace Československa na Masarykově náměstí v Náchodě.

Vodu z vrtů Jan a Běla povede do lázní nový minerálkovod

Náchod – Zatímco o strategických ropovodech a plynovodech se hovoří a píše poměrně často, s pojmem minerálkovod se mnozí setkávají poprvé. A právě před několika dny byla v Náchodě - Bělovsi zahájena stavba minerálkovodu, který pomocí potrubí propojí vrty Jan a Běla s objektem Malých lázní.

Hladový řidič si jel nakoupit navzdory několika vypitým dvanáctkám

Červený Kostelec - Sednout za volant pod vlivem alkoholu nebyl problém pro 33letého řidiče v osobním voze Škoda Octavia.

Zloději obrali školu o měděnou střechu

Jaroměř – Po dosud neznámém pachateli či pachatelích, kteří odcizili použité měděné šablony střešní krytiny o hmotnosti 40 až 50 kilogramů z budovy střední školy, pátrají policisté.

Nedbalost způsobila požár bytu v Broumově

Broumov – Profesionální a dobrovolná jednotka hasičů z Broumova a podniková jednotka z Veby Broumov zasahovaly u požáru v bytovém domě na Malém náměstí.

V Adršpachu vybrali pro Nezastavitelné přes 66 tisíc korun

Adršpach – Možnost podpořit 21 handicapovaných z projektu Nezastavitelní měli o minulém víkendu návštěvníci Adršpašských skal. Všichni, kdo prošli nafukovací Birell bránou přispěli na sportovní pomůcky pro Nezastavitelné. Celkem tak bylo vybráno 66 930 korun. Svou podporu projektu na místě projevil i místostarosta Teplic nad Metují Radim Války.

Maketa tanku připomněla půl století staré temné okamžiky našich dějin

Nové Město nad Metují - U příležitosti 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy a zahájení okupace Československa Sovětskou armádou byla dnes dopoledne v sousedství lékárny U černého orla (kruhák u hasičárny) vystavena maketa tanku, která má připomenout tento temný okamžik našich dějin.

V Náchodě si připomenou srpnové události od 18 hodin na náměstí

Náchod - Nezapomene! To je název dnešního vzpomínkového setkání občanů k 50. výročí začátku okupace Československa, které už v 18 hodin začne na Masarykově náměstí v Náchodě.

Tanky vracely zpět k hranicím záměrně špatné ukazatele na Prahu

Jak vzpomínali na okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v srpnu roku 1968 tehdejší pracovník Rubeny Náchod Rudolf Macek nebo ředitel základní školy v Broumově Zdeněk Streubel? Co v danou dobu dělali a jaké následky to pro ně mělo? I to mimo jiné zaznamenali dokumentaristé neziskové organizace Post Bellum.

OKUPACE OBRAZEM: Vzkazy tankům byly jasné!

Náchodsko – Okupace. Černými písmeny se do naší historie zapsalo datum 21. srpna 1968, kdy pět po zuby ozbrojených armád Varšavské smlouvy překročilo hranice Československa a byla tak zahájena okupace svobodné a suverénní země.

Zlikvidoval Štrougalovy sady u sv. Václava

Police nad Metují – Uplynulo přesné půl století od okamžiku, kdy se celá země probudila do dne, který se výrazně podepsal na její historii a v následujících třiadvaceti letech ovlivnil životy a osudy tisíců lidí.

Osmý poklad Broumovska ve Vižňově nahrávala živě Vltava

Vižňov – Kostel sv. Anny ve Vižňově otevřel včera (18. srpna) své brány festivalu Za poklady Broumovska. Během osmého koncertu měli diváci možnost poslechnout si duchovní i světské skladby v podání ensemble Castelkorn.

Požár lesa v těžko přístupném místě pomáhalo hasit i letadlo

Machovsko – Celkem třináct jednotek zasahovalo ve čtvrtek odpoledne u požáru lesního porostu a hrabanky v katastru části obce Bělý nad Řeřišným.

Při vážné nehodě byl mladý řidič pod vlivem alkoholu

Jaroměř - Policisté už mají výsledky rozboru vzorku krve šoféra, který je podezřelý ze zavinění vážné nehody ze soboty 28. července.

S recyklací myčka nepočítá, po umytí skončí voda v kanále

Broumov – Roky nevyužívaný bývalý automobilový „areál snů“ známý jako Pyramida se zřejmě probudí k životu. Na místě, kde před deseti lety chtěl investor postavit velkoprodejnu obchodního řetězce, má vyrůst myčka se třemi boxy pro bezkontaktní mytí vozidel.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT