VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILOSLAV DOSTÁLEK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kuriozita: Jarní a podzimní houby rostly vedle sebe

Vamberk – Václav Matějka z Vamberka našel pod smrčky čirůvku májovou a čirůvku fialovou. Čirůvka májovka je typická jarní houba, což potvrzuje i její název. Když se však v květnu vedle ní objeví čirůvka fialová, jde o kuriozitu. „Druhá houba je totiž typicky pozdně podzimní, která začíná růst v září, a když nenapadne sníh a nejsou veliké mrazy, lze ji najít i v prosinci,“ komentoval svůj nález Václav Matějka z Vamberka.

Hejtman slíbil diskusi, na chirurgii ale padají hlavy

Opočno /FOTO-VIDEO/ – Občané, kteří přišli vpondělí do hotelu Holub na mimořádné veřejné zasedání zastupitelstva a doufali, že se dozvědí něco konkrétního oosudu chirurgie zdejší nemocnice, odcházeli zklamáni.

Návštěvníci hor parkují i na nepovolených místech

Orlické hory – Policie upozorňuje na nedodržování dopravních předpisů zejména v horských oblastech.Rychnovští policisté v průběhu víkendu zaevidovali 17 přestupků, většinu z nich na úseku dopravy. Kromě přestupků za alkohol za volantem, nepoužití bezpečnostních pásů během jízdy, nepředložení dokladů potřebných k řízení a provozu vozidla, neúplnému vybavení vozidla a nedodržení povolené rychlosti obdrželi řidiči sankce za dopravní přestupky, kterých se dopustili díky parkování na nepovolených místech. Šlo zejména o horská střediska Orlických hor.

Lyžaři a snowboardisté si na sjezdovkách nepřekážejí

Orlické hory - Horská služba v Orlických horách již má sto zásahů od začátku lyžařské sezony.

Zcela shořelý tahač cisterny měl plné nádrže nafty

Častolovice - Ani třemi hasícími přístroji se řidiči nepodařilo začínající oheň uhasit, stačil jen vyskočit z kabiny v plamenech.

Potštejn oslavil tři čtvrtě tisíciletí

Potštejn - Dvěma divadelními představeními obnovené ochotnicko–čtenářské besedy Orlice včera skončily třídenní oslavy 750 let Potštejna, které přilákaly do obce pod hradem tisíce návštěvníků.

Vochtánka bude patřit další westernové show

Potštejn - V Anenském údolí na břehu Divoké Orlice pod hradem Potštejn bude zítra živo. V kempu Vochtánka totiž od 14 hodin začne II. westernový den Radia OK.

Yeti jezdí po regionu

Solnice - V kvasinském závodě Škoda Auto, a.s. začala v květnu sériová výroba nové modelové řady terénního vozu Yeti.

OBRAZEM: Mezi klienty jsou i umělci

Kostelec nad Orlicí - Výtvarná díla zdobí stěny a dílny Pobytového střediska pro žadatele o udělení mezinárodní ochrany v Kostelci nad Orlicí, které je umístěno v komplexu bývalých kasáren.

Sedmnáct nejlepších sborů z ČR zpívalo v divadle

Rychnov nad Kněžnou /VIDEO/FOTO/ - „Celostátní přehlídky mají každým rokem lehce vzrůstající tendenci,“ zhodnotila úroveň sborů předsedkyně lektorské komise Jaroslava Macková z Prahy.

VIDEO: Regionova sebevraha jen srazila do kolejí

Rychnov nad Kněžnou - Muž se pokusil na trati o sebevraždu, je mimo ohrožení života.

VIDEO: Rychnovští strážníci honili ovce

Rychnov nad Kněžnou - V areálu bývalého Pleasu v Havlíčkově ulici vznikla v úterý dopoledne minizoo.

Provozovatele atrakcí a stánkové prodejce trápí propad tržby až o polovinu

Kostelec nad Orlicí - Palackého náměstí plné atrakcí a stánkových prodejců, kteří lemují všechny příjezdové cesty. Davy procházejících návštěvníků, ale tržby několikanásobně nižší, než předchozí sezonu. Tak vypadla tradiční Kostelecká pouť.

Na Velikonoce se bude lyžovat

Orlické hory - Lyžování na velikonoční pondělí chtějí ještě letos nabídnout věrným lyžařům nejnavštěvovanější střediska Orlických hor. Jediným probléme jsou vysoké teploty.

OD SOUSEDŮ: Šedesátimilionovou náhradu škody budou řešit mimosoudně?

Kostelec nad Orlicí - Společnost Šumbor Kostelec nad Orlicí vyzývá město k náhradě škody v hodnotě téměř šedesát milionů korun za znemožnění provozování recyklačního střediska stavební suti. Zdejší radnice zatím prosazuje mimosoudní vyrovnání.

Kvasinská automobilka začala opět nabírat nové zaměstance

Rychnovsko - V regionu opět přibylo lidí bez práce. Ke konci února rychnovský Úřad práce evidoval 2188 uchazečů, což je o 223 lidí více, než v lednu. Pozitivní informací v době narůstající nezaměstnanosti je jistě zpráva kvasinské automobilky, kde začali nabírat pracovníky.

FOTO/VIDEO: Nejmenší a největší ježek v kleci

Kostelec nad Orlicí - Slavomil Janov z Prahy, přezdívaný Nashville, který nemohl chybět na sobotním setkání skautských sběratelů v Kostelci nad Orlicí, je mimo jiné duchovní otec a hlavní organizátor Mistrovství světa ve vyjímání ježka v kleci.

FOTO/VIDEO: Do skladu zbraní přibylo šest cenných kulometů

Rychnov nad Kněžnou - Od 1. února až do půlnoci 31. července mohou občané beztrestěn vrátit nelegálně držené zbraně. Ve skladu rychnovské Policie ČR, která od ledna spadá pod krajské středisko Policie Východočeského kraje, nechybí ani šest sběratelsky velmi cenných kulometů z období II. světové války.

Lyžování na osvětlené sjezdovce hitem sezony

Orlické hory - Večerní lyžování se stává rok od roku populárnější. „Zejména ve druhé polovině týdne až do soboty jsou osvětlené svahy více obsazené než během dne,“ shodují se provozovatelé lyžařských areálů.

Obchodní akademie připravuje moderní výuku v digitální formě

Kostelec nad Orlicí - Přednášky z hlavních předmětů za celý školní rok, uložené na médiu a dostupné na internetu, bude moci využít více než 1500 studentů obchodních akademií z Královéhradeckého kraje i veřejnost.

I na poslední chvíli se dá sehnat Silvestr na horách

Orlické hory - Silvestr na horách je ve většině případů zamluvený na dlouhou dobu dopředu, bez ohledu na počasí. I přes to lze sehnat ubytování i teď, těsně před příchodem nového roku. „Vyžaduje to však trpělivost a je třeba i štěstí,“ radí ubytovatelé.

Dvanáctou výstavu betlémů již navšívilo více než osm tisíc lidí

Rychnov nad Kněžnou /AKTUALIZACE, FOTOGALERIE/ - "Počet návštěvníků již překročil osmiticícovou hranici,“ bilancoval v sobotu duchovní otec nejnavštěvovanější akce Rychnova nad Kněžnou Jan Tydlitát.

VIDEO: Zasekla se lanovka, evakuovali zmrzlé lyžaře

Říčky v Orlických horách - V případě havárie lanovky, například z důvodu výpadku elektrické energie nebo povětrnostních podmínek, musí z ní být evakuováni lidé do dvou hodin.

V Orlických horách chtějí přes víkend zasněžovat

Orlické hory - Ačkoliv venkovní teplota během včerejška klesla na dva stupně pod nulou a na horách se mráz držel i během dne, žádné ze sněhových děl zatím vlekaři nespustili. „Kromě předpovídaného oteplení je i první voda ještě teplá,“ shodli se provozovatelé největších areálů v Deštném v Orlických horách a v Říčkách.

FOTO/VIDEO: Nehoda připomínala srážku s vlakem

Rychnov nad Kněžnou - Ve středu po osmnácté hodině došlo k dopravní nehodě na kraji města, za městskou částí Zbuzany, při výjezdu na obec Slemeno – Synkov. Řidič osobního vozidla zde nezvládl řízení při předjíždění a krajnice ho strhla do příkopu v těsné blízkosti železnice.

VIDEO: V Dobrušce odhalili bustu T. G. Masaryka

Dobruška - Dům na dobrušském náměstí F. L. Věka č. p. 17 má bohatou historii.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT