VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVEL BEDNÁŘ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kamiony zabrzdí už před Náchodem

Náchod - Obyvatelé Náchoda opět zažívají krušné chvíle. Po otočení průjezdu automobilů stavbou křižovatky u Čedoku na hlavním tahu, ke kterému došlo na začátku týdne, se situace opět zkomplikovala a kolony kamionů brzdí průjezd městem. Policie je proto od včera připravena odklánět kamiony už před Náchodem a pouštět je do města v intervalech až podle aktuální situace.

Nej sestřička je z Brna. Chtěla by být Helenou Růžičkovou

Náchod - Tu nej sestřičku zvolili v sobotu večer v Náchodě. A tentokrát nebyla jediná. Poprvé během sedmi let konání soutěže byly vyhlášeny hned tři nej sestřičky. Tou nej ze všech se ale nakonec stala Renata Grossová Klementová z Fakultní nemocnice v Brně.

V Náchodě vybrali nej sestřičku

Náchod /FOTO/ - Patnáct zdravotních sestřiček z celé republiky v sobotu v městském divadle v Náchodě ukázalo, že jsou nejen obětavé profesionálky, ale že jsou i usměvavé a sympatické. Stalo se tak při finále soutěže Batist Nej sestřička.

V Náchodě opět zvolí tu nej zdravotní sestřičku

Náchod - Mnohé zdravotní sestřičky jsou obětavé, milé, mají pochopení pro pacienty a svou práci vykonávají s opravdovou snahou jim pomáhat. Právě takovým je určena soutěž Batist Nej sestřička. Její finále se už pošesté uskuteční v sobotu 3. října večer v Náchodě.

Jaroměř ve stínu hned několika soudních sporů

Jaroměř - Před čtyřmi lety zasahoval strážník jaroměřské městské policie Petr Skála u incidentu v ulici Svatopluka Čecha v Jaroměři. Se svými kolegy přes městský kamerový systém zjistil, že opilý muž napadá na ulici svoji družku. Vydal se na místo a proti útočníkovi použil hmaty a chvaty, až muže povalil na zem a nasadil mu pouta.

Most stojí, další spolu s náměstím na obnovu čeká

Jaroměř - Před rokem touto dobou vrcholily předvolební hony na hlasů voličů. Vítězové loňských komunálních už měli rok na splnění svých slibů, které lidem před volbami dali. Co se povedlo a co čeká na své řešení? Deník nyní nabízí shrnutí toho nejvýraznějšího, co se událo v Jaroměři.

V Náchodě otevřeli opravenou ulici v centru

Náchod - Šest milionů korun. Na tolik přišla obnova komunikace v Hurdálkově ulici v Náchodě. V centru města se na této sto třicet metrů dlouhé ulici, která vede na Karlovo náměstí okolo kina, pracovalo postupně od léta. Od dnešního dne je opět otevřena.

Největší stavební akce ve městě: Náchodská ulice či zpevnění skal

Nové Město nad Metují - Největší investiční akcí v Novém Městě nad Metují je letos kompletní rekonstrukce Náchodské ulice. Zatímco samotnou opravu cesty za více než třicet milionů korun hradí Královéhradecký kraj, město má připraveno deset milionů na obnovu chodníků, stavbu parkovacích stání podél ulice, obnovu veřejného osvětlení či vybudování cyklostezky vedoucí podél silnice.

Smlouvy zveřejňují na internetu, mají i zásobník investic

Nové Město nad Metují - Novoměstská radnice od posledních komunálních voleb podnikla hned několik kroků, které vedou k větší transparentnosti chodu města a městského úřadu.

Dopravu rozsekne referendum

Nové Město nad Metují - Inventura Deníku pokračuje: O dopravě v Novém Městě rozhodnou lidé v referendu. Možnosti posoudí odborníci

Magnuska šokovalo zveřejnění anonymu zastupitelem

Náchod - Praktiky některých náchodských zastupitelů rozzlobily jednoho z nich, filmaře a člena kulturní komise Tomáše Magnuska. Ten na zastupitelstvu sdělil, že během prázdnin dostali zastupitelé adresně anonymní dopis. Šokovalo ho, že se našel mezi volenými zastupiteli někdo, kdo takový anonym zveřejnil na svém facebookovém profilu na internetu.

Městskou policii čekají změny

Náchod - Městská policie v Náchodě bude mít od 1. října nového velitele. A má se také změnit její fungování. Dá se čekat, že strážníci budou mnohem více než dosud vidět v ulicích města. Zvýší se kvůli tomu i jejich počet.

Územní řízení na hypermarket na místě Tepny se opět rozeběhlo

Náchod - Územní řízení na výstavbu hypermarketu a parkoviště na místě někdejší Tepny v Náchodě se opět rozeběhlo. O tématu diskutovali na svém pondělím jednání i náchodští zastupitelé.

Tepna je bolákem města. Je však v soukromých rukou

Náchod - Areál bývalé Tepny uprostřed Náchoda, to je jedno z hlavních témat, která se v Náchodě řešila v posledním roce po loňských komunálních volbách.

Školy se dočkaly, teď zámecký kopec

Náchod - Před rokem touto dobou vrcholily předvolební hony na hlasy voličů. Vítězové loňských komunálních už měli rok na splnění svých slibů, které lidem před volbami dali. Co se povedlo a co čeká na své řešení? Deník nyní nabízí shrnutí toho nejvýraznějšího, co se událo v Náchodě.

Doprava
 je tématem číslo jedna

Náchod - Smog, prach, hluk od desetitisíců automobilů valících se městem směrem na Polsko. To trápí spoustu obyvatel Náchoda. A letos k tomu přibyly více jak půl roku trvající omezení, které si vyžádaly dlouhé kolony a objízdné trasy přes město, což znepříjemňuje život řadě dalších obyvatel. Doprava je v Náchodě i po roce od loňských komunálních voleb číslo jedna a její řešení patří k největším tématům.

Starosta Birke obdržel polské vyznamenání

Náchod /FOTO/ - Náchodského starostu Jana Birke ocenili za rozvoj česko-polské spolupráce. V tomto týdnu z rukou polské velvyslankyně Grazyny Bernatoviczové převzal na nejvyšším místě České republiky, na Sněžce, polské státní vyznamenání Kříž Kawalerski.

Doprava z Náchoda na sever se na dvacet minut zastaví

Náchodsko - Veškerý provoz na hlavní dopravní tepně z Náchoda do Broumovského výběžku se dnes 18. září v 15.30 hodin na dvacet minut zcela zastaví.

Policisté přistihli 34 hříšníků

Náchodsko - Že na krátkou vzdálenost se v autě nevyplatí pásat, i tak argumentovali někteří řidiči policistům, když je v minulém týdnu při velké dopravní akci na Náchodsku zastavovali. Přitom je to povinnost.

Operační sály nabraly skluz

Náchod - Několikatýdenní zpoždění nabralo dokončení rekonstrukce operačních sálů v náchodské nemocnici. Na vině jsou dodatečné práce, se kterými se původně nepočítalo či se nedaly očekávat, a také zdržení při dodávce vzduchotechniky. Nemocnice prý i přes zdržení odkládané operace pacientů do konce roku dožene.

Špatný asfalt u Slavie? Oprava nepřišla

Náchod - Klíčová křižovatka u Slavie v Náchodě je sice po rekonstrukci, ale problémy tím neskončily. Po krátké době provozu je asi na patnáctimetrovém úseku poškozený asfalt, protože dodavatel použil takový, který zátěž tisíců automobilů denně nevydržel.

Vojenský špitál ožil uměním

Jaroměř/Josefov - Chodby bývalé vojenské nemocnice v Josefově jsou dlouhé a potemnělé, světlo se do nich snáší umazanými okny nebo pavučinami střepů, které mezi rámy zbyly.

Jiřinkové slavnosti: Smetana díky nim napsal polku

Česká Skalice - Tradiční Jiřinkové slavnosti se dnes a zítra konají v České Skalici. Návštěvníky uvítají stovky barevných květů, čeká na ně také doprovodný program. Víte, že první výstava jiřin se v České Skalici konala už roku 1837?

Policisté opět v akci na tahu na Polsko

Náchodsko /FOTO/ - Na silnici od Hradce Králové na Náchod často řádí silniční piráti. Silnice patří k jedněm z nejfrekventovanějších v regionu, navíc po ní míří stovky řidičů do Polska. Proto se na ni v poslední době zaměřuje mnohem více policie.

Křižovatku u Slavie už musí opravovat

Náchod - Asi patnáctimetrový úsek asfaltu na křižovatce u Slavie v Náchodě je už po několika týdnech provozu poškozený. Jeho oprava se uskuteční dnes 12. září a zítra.

Vojenský špitál o víkendu ožije

Josefov - V osmdesátých letech se tady léčili zranění Rusové z války v Afghánistánu, za 1. světové války v ní byl lazaret. Na začátku devadesátých let ji opustila sovětská armáda a od té doby někdejší vojenská nemocnice v Josefově marně čeká na využití.

Začínají slavnosti královen podzimu

Česká Skalice - Už zítra 11. září začínají slavnosti královen podzimu jiřinek. Až do neděle bude areál Muzea Boženy Němcové v České Skalici a maloskalické tvrze patřit tradičním Jiřinkovým slavnostem. Jako každý rok se dají čekat stovky návštěvníků, kteří sem mohou přicházet každý den vždy od 9 do 17 hodin.

Když se majitel vrátil, auto u lesa už nenašel

Broumov - Neznámého zloděje automobilu hledají policisté z Broumova. Před uplynulým víkendem majitel stříbrného Renaultu Scénic zaparkoval auto na cestě vedoucí k lesním školkám u Pasa. Když se však k němu vrátil po víkendu, automobil zmizel.

Památky odemknou své brány

Nové Město nad Metují - Oblíbená a stovkami lidí vyhledávaná akce Dny evropského kulturního dědictví se uskuteční v sobotu v Novém Městě. Vše vypukne v 9 hodin, kdy od firmy Ammann směrem na Husovo náměstí vyrazí historický průvod v čele se zakladatelem města Janem Černčickým z Kácova a jeho družinou.

Policisté a rybáři o půlnoci políčili na vykuky okolo Rozkoše

Česká Skalice - Byla nedělní půlnoc, když policisté spolu se členy rybářské stráže vyrazili na lov po březích přehradní nádrže Rozkoš. Místo rekordních sumců, kteří se zde vyskytují a jsou snem nejednoho rybáře, ale políčili na nepoctivce.

Stavba křižovatky je v půli

Náchod - Velký kráter už několik týdnů připomíná staveniště na křižovatce u Čedoku v Náchodě. Buduje se zde nová okružní křižovatka, která má v klíčovém dopravním uzlu zlepšit průjezd Náchodem. Stavba má být kompletně hotova v druhé půli listopadu. Už nyní je ale jasné, že dojde k prodloužení dokončení první etapy. Ukázalo se to v minulém týdnu, kdy byl na staveništi kontrolní den.

Za poškrábané auto hrozí až rok ve vězení

Náchod - Pěkně draho může neznámého vandala přijít poškození zánovního vozidla BMW, které poškrábal mezi 1. a 2. zářím v Tepenské ulici v Náchodě. Po pachateli pátrají policisté.

Náchodskou ulici v Novém Městě stavbaři opravili za 35 milionů

Nové Město nad Metují - Náchodská ulice v Novém Městě nad Metují je opět průjezdná pro motoristy. Stavební práce na zhruba 860 metrů dlouhém úseku, které začaly v polovině března, stály přibližně 35 milionů korun.

Opilce chytili dvakrát. Odřel auto policie

Náchod - Hned dvakrát za jediný den přistihli policisté pětadvacetiletého mladíka, který řídil opilý. Ještě ke všemu naboural policejní auto.

Náchodské školy během léta spolykaly 22 milionů korun

Náchod /FOTO/ - Nejvíce peněz do oprav škol v regionu letos vložilo město Náchod, a to téměř dvaadvacet milionů korun.

Náchodský starosta navlékl maskáče a provázel návštěvníky pevností na Dobrošově

Náchod/Dobrošov /FOTO/ - Náchodský starosta Jan Birke se stal uplynulou sobotu průvodcem v pevnosti Dobrošov. Zatímco před dvěma týdny se v obleku a s různými vtipnými kreacemi blýskl na pódiu při soutěži Muž roku v Náchodě, tentokrát si i přes úmorné vedro oblékl maskáče a vyrazil vítat desítky turistů, mířících do pevnosti.

BIG DOG válel na megakoncertu Lucie Bílé

Nové Město nad Metují - Kytaristé Šimon Spilka a Kamil Grim pořádně hrábnou do strun svých elektrických kytar a Daneš Marinica láduje naprosto přesně v rytmu a úderně na bicí.

Oprava největšího tankodromu je u konce

Nové Město nad Metují - Býval to jeden z největších tankodromů na Náchodsku. Náchodská ulice v Novém Městě nad Metují děsila ještě letos na jaře nejen tisíce řidičů, kteří po nejfrekventovanější tepně ve městě museli denně projíždět, ale také obyvatele v jejím okolí.

Zloděje načapali s páčidlem v ruce

Náchodsko - Kradl v Novém Městě nad Metují, Polici nad Metují, Náchodě i v České Skalici, až ho přímo při prohledávání kanceláře jedné z náchodských firem přistihli v úterý časně ráno policisté.

Na Dni dobrých skutků zpíval Drobný i Nálepková

Náchod /FOTO/ - Den dobrých skutků zaplnil sál náchodského městského divadla. Tradiční večer, který následuje den po akci Muž roku, přivítal hned několik známých zpěvaček a zpěváků.

Na sídlišti nyní staví parkování i chodníky

Náchod - Nové parkoviště s čtyřiatřiceti parkovacími místy se nyní buduje na sídlišti u náchodské nemocnice. Dokončeno bude v říjnu.

Muž roku: Rád bych motivoval lidi, aby na sobě pracovali

Náchod - Teprve šestadvacetiletý Jakub Kraus chce motivovat lidi, aby nezaháleli, pracovali na sobě a posouvali se dál a dál. Minulý pátek získal v Náchodě titul Muž roku 2015 a i díky tomu bude mít prý možnost na lidi působit. Soutěž si mladík z Liberce, který žije v Praze, užíval.

V Novém Městě pokračují omezení
v dopravě

Nové Město n. Met. – Omezení na frekventované silnici první třídy z Nového Města nad Metují do Spů potrvají i nadále. Změní se jen jízdní pruh, kterým nyní automobily v kopci v ulici Na Táboře za městem projíždí. Stabilizace skalních svahů a rekonstrukce silnice, jejíž krajnice se bortila, si vyžádá celkem více než 43 milionů korun.

Pohádkový princ Pavel Trávníček
 v Náchodě: Soutěžím jako fosílie

Náchod – Jako prince z pohádek obdivovaly Pavla Trávníčka stovky žen. V minulém týdnu patřil mezi ty známé tváře, které v Náchodě poutaly největší pozornost. Třeba i proto, že ho na finále soutěže Muž roku, které se zde konalo, doprovázela o mnoho let mladší partnerka. Známý herec zasedl v porotě soutěže.

Vyhrajte lístky na divadelní hru HRA-NIC-e

Vyhrajte s Náchodským deníkem třikrát po dvou vstupenkách na reprízu zcela nové a originální divadelní hry HRA-NIC-e, která se uskuteční ve čtvrtek 27. srpna od 19 hodin v Broumově v klášterním Dřevníku.

Náchodský starosta nasadil na Muži roku třiatřicítku

Náchod – Náchodský starosta Jan Birke bavil publikum během finále soutěže Muž roku, které se konalo v pátek večer v Náchodě v městském divadle. Vyprávěl, jak se nasazuje úsměv „třatřicítka", ale také se prošel po molu spolu s moderátory Karlem Voříškem a Jitkou Asterovou a parodoval soutěžícího.

Červený Kostelec
 se vlnil
 v rytmech exotiky

Červený Kostelec – Exotické rytmy a vlnící se tanečnice jako na plážích Karibiku, tance z domorodých indiánských vesnic v podhůří And či nesmělý půvab korejských tanečnic, působících jako z nějaké pohádky.

Dvojnice britské vévodkyně Kate v Náchodě, poprvé v pánské soutěži krásy

Náchod – Britská vévodkyně Kate zavítala do Náchoda, aby zde v pátek večer pomohla ze dvanácti finalistů soutěže Muž roku vybrat toho nej.

Celebrity volily v Náchodě toho nej Muže roku

Náchod – Herec Pavel Trávníček, herečka Jana Šulcová, zpěvák Milan Drobný, pohádková Popelka Eva Hrušková, zpěvačka a herečka Daniela Šinkorová, Muž světa Neil Perez či Česká Miss Nikol Švantnerová, to je jen výčet z celé řady celebrit, které se v pátek večer sešly v náchodském městském divadle a v Hotelu U Beránka. Konalo se zde opět finále soutěže Muž roku.

Dvojnice vévodkyně Kate se objevila v Náchodě

Náchod - Dvojnice britské vévodkyně Kate včera přijela do Náchoda. A slavnému originálu opravdu jako kdyby Heidi Agan z oka vypadla. Večer se zde účastnila finále soutěže Muž roku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT