VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVEL BEDNÁŘ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Odhozená štěňátka přežila další komplikace

Jaroměř - Příběh štěňátek vyhozených do příkopu, který sledovaly i s Deníkem stovky lidí, bude snad už mít šťastný konec.

Policisté
 ve člunu loví hříšníky na Rozkoši

Česká Skalice - Někteří majitelé či uživatelé vodních skútrů či jiných motorových plavidel nedodržují bezpečné vzdálenosti od plavců a od břehů, jiní zase jezdí příliš rychle. To může plavce ohrozit, a to i dost závažně. Proto v posledních horkých dnech, kdy se na přehradní nádrži Rozkoš chladí a relaxují stovky lidí, častěji vyráží na kontroly policejní hlídka na motorovém člunu.

Na řidiče číhá řada uzavírek a zdlouhavých objízdných tras

Náchodsko - Letošní prázdniny jsou pro řidiče opět těžkým obdobím. Na Náchodsku na ně na silnicích čeká velká řada uzavírek, které se v některých případech musí složitě objíždět a přinášejí značná zdržení.

Potrubní pošta ve špitále spolkne pět milionů

Náchod - Potrubní pošta stále není nějaký zastaralý vynález, o němž by se zmiňovaly už jen historické publikace.

Slovenští punkeři: Řešíme v textech i starosti (baby) a radosti (pivo)

Hejtmánkovice - Slovenská kapela Zóna A patří mezi nejznámější a podle mnohých posluchačů i nejlepší slovenské skupiny ve stylu punku 77. Její hudba ale přitahuje řadu fanoušků i v Čechách.

Srstka nabízel psy z Broumova

Broumov, Hořičky - Psi z broumovského útulku se vydali na výlet, a to v sobotu na přehlídku dřevořezbářů s motorovou pilou do Hořiček.

Řemeslná práce je prý baví

Nové Město nad Metují - Umění rukodělné práce bylo k vidění na muzejních trzích v sobotu v Novém Městě nad Metují. Například Jiřina Nováková zde ukazovala, jak přede vlnu. Své výrobky také prodávala.

Tropy dávají zabrat všem

Náchodsko - Výheň narušily bouřky a déšť. Vítr zaměstnal hasiče. Na slunci zase trpí psi, pro které v útulku budují zastřešení.

Strážník je bez viny, řekl soud

Hradec Králové, Jaroměř - Před čtyřmi lety zasahoval strážník jaroměřské městské policie Petr Skála u incidentu v ulici Svatopluka Čecha v Jaroměři. Se svými kolegy přes městský kamerový systém zjistil, že opilý muž napadá na ulici svoji družku. Vydal se na místo a proti útočníkovi použil hmaty a chvaty, až muže povalil na zem a nasadil mu pouta.

Do Kladského pomezí lákají tři nové rozhledny

Nejlepší tipy na výlet, odpolední projížďku či několikadenní dovolenou nejen po východních Čechách vám v pravidelném seriálu nabízí východočeské Deníky. Vždy v pátek až do konce prázdnin.

Hudba oživila svatou Markétu v Šonově

Broumovsko /FOTO/ - Milovníky klasické hudby zavedl třetí koncert festivalu Za poklady Broumovska do zrekonstruovaného kostela sv. Markéty v Šonově. Vloni je vítalo lešení, letos si už mohli skvělý koncert akordeonisty Ladislava Horáka a violoncellisty Petra Nouzovského vychutnat pod novou střechou.

Cyklobusy vyrážejí každý den

Náchodsko - Příznivci cykloturistiky mají nyní na Náchodsku téměř ráj. Do turisticky významných míst regionu nazývaného Kladské pomezí je během prázdnin přepraví každý den hned dvě linky cyklobusů.

Broumovské kostely jsou dokořán

Broumovsko - Jsou rozesety v krajině Broumovska jako perly. I po desetiletích chátrání a nezájmu čekají na své objevení a na tolik potřebné rekonstrukce, které by je zachovaly pro další generace. Skupina broumovských kostelů patří mezi pozoruhodné venkovské stavby barokní architektury. Díky svému umístění, podobě i provedení staveb. Navrhli je významní architekti své doby Kryštof a Kilián Ignác Dientzenhoferové.

Hledá se stavitel náchodské nemocnice. Za 1,2 miliardy

Náchod - Pacienti leží na pokojích po několika, a tak nemají vůbec žádné soukromí, o komfortu ani nemluvě. Operační sály nevyhovují současným normám a jejich provoz je podmíněn tím, že v dohledné době vzniknou nové. V některých částech náchodské nemocnice to vypadá stále jako před několika desítkami let. To má změnit plánovaná modernizace a dostavba.

Losovačka má dohru. O miliony

Jaroměř - Losovačka na stavbu kanalizací na Jaroměřsku z roku 2011 má pro Jaroměř a okolní obce nepříjemnou dohru. Finanční úřad po Dobrovolném svazku obcí Jaroměřsko požaduje téměř deset milionů korun. To jako takzvanou vratku z dotace kvůli tomu, že losování uchazečů o stavbu za desítky milionů korun prý bylo netransparentní.

Dobrošov obsadili vojáci. Připomněli válku

Dobrošov /FOTO, VIDEO/ - Návštěvníci pevnosti Dobrošov mohli o víkendu obdivovat řadu zbraní z 2. světové války, od pistolí až po samopaly či granátomety, stejně tak si mohli potěžkat granát nebo se podívat z periskopu. Byla zde připravena akce k výročí sedmdesáti let od konce 2. světové války.

Velká cena Nového Města uvítá zajímavé zahraniční borce

Nové Město nad Metují - Už proslulý atletický mítink Velká cena Nového Města nad Metují, který se uskuteční 25. července, nabídne podívanou na špičkové české i zahraniční atlety.

Správce pevnosti Dobrošov Richard Švanda říká: Připravili jsme pestrý program

Dobrošov - Už o víkendu 11. a 12. července ožije pevnost Dobrošov vzpomínkou na 2. světovou válku, od jejíhož konce letos uplynulo 70 let. Další akce jsou pro návštěvníky připraveny po celé prázdniny. Čím vším pevnost během léta žije, na to jsme se zeptali jejího nového správce Richarda Švandy.

Muž vyhrožoval bývalé ženě zabitím a pral se s policisty

Náchod, Velké Poříčí - Opravdu velké psychické vypětí a pocity strachu, to po několik let zažívala jedna rodina z Náchodska s agresivním synem a manželem. Nadával rodičům i dnes už bývalé manželce, strkal do nich, vláčel je, vyhrožoval jim požárem či fyzickou likvidací. Situace se vyhrotila tuto středu.

Už třetí koncert Za poklady Broumovska zavede do Šonova

Broumovsko /FOTO/ -  Letní prázdninové dny utíkají jako voda v řece a v sobotu se bude konat už třetí hudební podvečer festivalu Za poklady Broumovska. Tentokrát pozve posluchače do kostela sv. Markéty v Šonově na koncert akordeonisty Ladislava Horáka a violoncellisty Petra Nouzovského. Nadšení propagátoři soudobé hudby publiku předvedou díla klasiků i současných skladatelů.

Věznice z kasáren nevznikne. Uvažuje se o domě pro seniory

Jaroměř, Josefov - Věznice místo čtvercových kasáren v Josefově nebude. Využít tento areál pro věznici plánovalo v minulých letech sdružení Nové světlo. Jeho zástupce však na posledním jednání jaroměřských zastupitelů sdělil, že od tohoto plánu odstupují.

Náchodu je lepší se vyhnout

Náchod /FOTO/ - Teploty šplhaly přes třicet stupňů a řidiči se potili zavření v autech, uvězněných v dlouhých kolonách. Průjezd Náchodem včera dopoledne 7. července trval i několik desítek minut. Kolony se pomalu sunuly po Pražské ulici, auta se štosovala i ve směru od Červeného Kostelce a od Broumova. Nic pro ty, kteří nemají obrněné nervy.

Dobrovolníci obětují volný čas i síly, aby pomáhali lidem na Broumovsku

Broumovsko /FOTO/ - Je skoro až k nevíře, že v dnešní době se najde tolik mladých lidí, kteří vyrazí jen tak pomáhat, ruku k dílu přiloží nezištně, tam, kde by se jinému vůbec nechtělo, a ještě si na to mnozí berou dovolenou. Na 130 dobrovolníků se ve středu 1. července sešlo v Martínkovicích na Broumovsku v rámci dobrovolnické brigády SummerJob. Během týdenní akce jich zde bude pracovat více než 150.

Malí psí bojovníci mají to nejhorší za sebou

Jaroměř, Rychnov nad Kněžnou /FOTO/ - Osm štěňátek, právě narozených, ještě slepých a úplně bezbranných, pohodila v minulém týdnu do příkopu u silnice u Dolan neznámá lidská hyena. Když je našli, byla podchlazená, hladová a nemohla ani nasát mléko, jak byla zesláblá.

Stráví léto v chládku? Za krádež lahve Whisky hrozí muži až tři roky vězení

Náchod - Taková lahev whiskey Tullamore Dew stojí v jednom z náchodských supermarketů 479 korun. Sedmadvacetiletému mládenci z Nového Města nad Metují se za ni však minulou neděli platit nechtělo, a tak ji ukradl.

Náchodskou Prima sezónu přebírá město

Náchod - Festival Prima sezóna se bude konat pod křídly města Náchoda. To chce její restart.

Hned první koncert trhl rekord

Broumovsko - Letošní festival Za poklady Broumovska slaví už desátý ročník. A hned jeho první koncert přinesl nový rekord, to ve výši vybraného dobrovolného vstupného, které putuje na údržbu broumovských barokních kostelů.

Prázdniny zahájí 150 dobrovolníků prací zadarmo pro Broumovsko

Broumov - Nasekají dříví starým lidem, uklidí okolo jejich domu, pokud nemohou, nebo třeba posečou trávu okolo kostela.

Budoucí textiláci mají za sebou první rok školy

Hronov - Technické a odborné profese je pro některé firmy v dnešní době těžké najít. Mladí o ně nemají zájem. V Hronově a Broumově šli proto vlastní cestou. Střední průmyslová škola (SPŠ) Hronov spolupracuje s broumovskou textilkou Veba, aby vychovala budoucí textiláky a budoucí zaměstnance pro fabriku. První školní rok tak mají za sebou žáci oboru s výučním listem „výrobce textilií".

Náchodské nádraží je dopravní stavbou roku

Náchod - Dlouhé roky na něj čekaly tisíce cestujících, kteří do té doby museli čekat v dešti, sněhu, na větru, a vůbec v neupraveném prostředí. Nové autobusové nádraží v Náchodě se vloni stalo největší a nejdražší stavbou města v posledních letech.

Legiovlak je unikátní muzeum na kolejích

Hradec Králové, Jaroměř - Českoslovenští legionáři se v takových vlacích probíjeli Ruskem, aby se mohli navrátit do milované vlasti. Nyní jej vzkřísili nadšenci. Unikátní Legiovlak byl nedávno k vidění na nádraží v Jaroměři a až do neděle na vlakovém nádraží v Hradci Králové. Do roku 2020 bude brázdit Českou republikou a připomínat československé legionáře, jejich pouť a nasazení v boji za svobodnou vlast.

Gymnázium v Broumově oslavilo 70 let

Broumov - Absolventi, současní žáci i učitelé v sobotu pořádně oslavili sedmdesát let existence českého gymnázia v Broumově. Vzpomínali a bavili se v až neuvěřitelně příjemné, přátelské a pohodové atmosféře. A to až hluboko do noci. Sešly se jich stovky.

Pecková a Margita popřejí perlám

Broumov - Každou sobotu až do konce prázdnin ožijí jinak téměř opuštěné a řadu desetiletí strádající perly Broumovska, barokní kostely z dílny architektů Dientzenhoferů, výjimečnými hudebními zážitky.

Hledala se máma pro osm štěňat

Jaroměř /FOTO/ -  Strážníci v Jaroměři mají srdce na svém místě. Podařilo se jim zachránit osm malých, ještě slepých, štěňátek, která nějaká lidská hyena pohodila do příkopu u silnice u Dolan. Ve čtvrtek v podvečer jim začali intenzívně hledat novou psí mámu, protože odhadem pouze dva až pět dní stará štěňátka by bez pomoci a kojení zemřela. Jejich mise byla naštěstí úspěšná a jejich úsilí sklidilo velký obdiv lidí z celé republiky.

Opilec vyhrožoval manželce i dceři

Josefov - Opilého a agresivního muže museli minulý pátek zpacifikovat strážníci z Jaroměře. Všimla si ho dozorčí služba na kamerovém systému. Poté, co vyšel z jednoho restauračního zařízení v Josefově, začal chodník před zařízením používat jako toaletu.

Žáci se servali do krve. Věc řešila policie

Josefov - K incidentu, který musela řešit městská policie v Jaroměři, došlo v minulém týdnu mezi žáky Základní školy Josefov. Jeden z chlapců byl zraněn na ruce. Celá věc byla nahlášena na městskou policii s tím, že druhý aktér potyčky odešel neznámo kam.

Náchodští podpořili obchvat

Náchod - Hluk, smog, prach z tisíců automobilů a náklaďáků denně trápí už mnoho let obyvatele podél hlavní silnice protínající Náchod. Vysvobozením by pro celé město byl obchvat, jenže jeho příprava se táhne už sedmnáct let. V pondělí náchodští zastupitelé vyjádřili na svém jednání podporu severní variantě obchvatu a krokům, které by vedly k jeho urychlené realizaci. Pouze zástupci Strany zelených toto nepodpořili.

Vařiči pervitinu byli dopadeni

Náchodsko - Velký zátah proti vařičům pervitinu podnikli během posledních dvou týdnů náchodští kriminalisté. Dopadli hned několik mladých mužů, kteří drogu připravovali.

Náchodští studenti postavili přehradu Les Království z vlnité lepenky

Náchod - Studenti Střední průmyslové školy stavební arch. Jana Letzela z Náchoda David Zíma a Jakub Prouza se nedávno společně zapojili do projektu Stavby z vlnité lepenky.

Náklaďák se převrátil. Tekly z něj barvy

Velký Dřevíč - Profesionální hasiči z Náchoda zasahovali v pátek odpoledne u dopravní nehody nákladního automobilu, který se převrátil na bok ve Velkém Dřevíči.

Automobil přerazil sloup telefonního vedení

Horní Radechová - Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce a Dolní Radechové zasahovali v sobotu 20. června ve večerních hodinách u dopravní nehody osobního automobilu, který narazil do telefonního sloupu u Horní Radechové.

Strážníci v Jaroměři načapali podvodníky se zlatem

Jaroměř - Jaroměřským strážníkům se podařilo přímo při činu chytit podvodníky, kteří zastavovali řidiče a nabízeli jim falešné zlaté předměty za to, když jim dají peníze na benzin. Právě tací podvodníci se v posledních dnech u silnic vyrojili jako vosy.

Gymnázium nese jméno po autorovi Cesty do hlubin študákovy duše

Jaroměř /FOTO/ - Cesta do hlubin študákovy duše a Škola základ života. Kdy by neznal tyto filmy s řadou humorných scének ze školního života, které patří ke zlatému fondu české kinematografie. Vznikly na základě knih spisovatele a kantora Jaroslava Žáka. Od čtvrtečního dopoledne nese jeho jméno gymnázium v Jaroměři a nová městská pasáž, která spojí náměstí s lokalitou Na Valech. Právě na zdejším gymnáziu totiž Jaroslav Žák deset let působil.

Novoměstský hrnec smíchu si odnesl Hodinový manžel

Nové Město nad Metují - Už 37. ročník festivalu filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu skončil po týdnu nejrůznější zábavy v sobotu večer. Celkovým vítězem festivalu se stal snímek Život je život. Cenu diváků, už proslulý Novoměstský hrnec smíchu, což je skutečně usmívající se hrnec, si nakonec odnesl snímek Hodinový manžel režiséra Tomáše Svobody.

V Jaroměři zastaví v neděli Legiovlak – muzeum na kolejích

Jaroměř - V neděli 14. června bude v Jaroměři k vidění pojízdné muzeum československých legií. Deset zrekonstruovaných vagonů představí život a boj legionářů na Transsibiřské magistrále během první světové války. Široké veřejnosti bude Legiovlak v Jaroměři přístupný zdarma od 9.00 do 19.00 v areálu železniční výtopny a k vidění bude včetně parní lokomotivy řady 423.0145.

Dva hříšníky načapali policisté v jediný den

Broumov - Dva řidiče, kteří ale za volantem neměli co dělat, načapaly v jediný den policejní hlídky na Broumovsku a Policku.

Skály pod městem se zpevňují

Nové Město nad Metují - Renesanční perla východních Čech, historická část Nového Města nad Metují, je jedinečná také pro své umístění na skalnatém ostrohu nad řekou Metují. To dodává městu jedinečnou kulisu, pro kterou se také nazývá Českým betlémem.

Show modelářů láká na neděli

Červený Kostelec - Už tuto neděli modeláři klubu FALEMO Červený Kostelec pořádají opět další ročník podívané pro malé i velké fandy letectví. Letos vstupují do „další dvacítky", a tak se prý budou snažit představit divákům opět to nejlepší z modelářské techniky.

Do Náchoda míří mobilní studio TV Prima

Náchod - Už tuto sobotu 13. června zamíří unikátní mobilní studio TV Prima na další ze svých patnácti zastávek po českých a moravských městech, a sice do Náchoda v rámci roadshow Prima jede… za vámi.

Hrnec smíchu se tentokrát humorem moc netřásl

Nové Město nad Metují - Zatímco v pondělí se diváci na festivalu Novoměstský hrnec smíchu prosmáli u Babovřesků 3 režiséra Zdeňka Trošky rovnou čtvrtinu z trvání celého filmu, úterní promítání snímků soutěžících o cenu diváků nepřineslo žádnou velkou slávu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT