VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVEL BEDNÁŘ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Tanečníci ze všech koutů zeměkoule si už balí kufry a míří do Červeného Kostelce

Červený Kostelec - Na pět dní i nocí se od středy 19. srpna stane Červený Kostelec středem folklorního světa. Tanečníci a hudebníci ze všech koutů zeměkoule přijedou do malebného městečka na úpatí Jestřebích hor představit folklor svých zemí na 61. mezinárodní folklorní festival.

U Rozkoše řádí zloděj. Okradl rybáře

Česká Skalice - Stovky lidí okolo přehradní nádrže Rozkoš u České Skalice přitahují také zlodějíčky. Naposledy přišel o mobilní telefon za sedm tisíc korun jeden z rybářů.

Vrtulník letěl k požáru u Adršpachu šestnáctkrát

Adršpach /FOTO/ - Čtyři jednotky hasičů bojovaly v úterý 11. srpna odpoledne s požárem lesa v oblasti Křížového vrchu u Adršpachu. Protože plameny řádily v těžko přístupném terénu, kam se nešlo dostat s cisternami, musel přiletět hasit dokonce vrtulník.

Tisíce lidí zkomplikují cestu do skal

Adršpach - Nejpernější dny v roce očekávají v Adršpachu. V pátek a v sobotu se sem navalí tisíce turistů. V sousedním Polsku je totiž státní svátek Nanebevzetí Panny Marie a Poláci rok co rok v tomto termínu vyrážejí na výlety. Právě Adršpašsko-teplické skály patří k jejich nejoblíbenějším cílům.

Uprostřed tropů bude v Náchodě koulovačka

Náchod - I uprostřed horkých letních dní, kdy se rtuť teploměru šplhá dokonce až ke čtyřicítce, bude v Náchodě možné zažít sníh a dokonce se pořádně zkoulovat jako uprostřed pravé zimy. Jak to?

Pacienty v lázních vítají levandulové sušenky od hendikepovaných pekařů

Velichovky - Lázně Velichovky začaly spolupracovat s pekárnou Na plechu, ve které pracují mentálně postižení a duševně nemocní pekaři v regulérním pracovním poměru. Lázně například svým nově přijíždějícím hostům věnují uvítací balíček levandulových sušenek z pekárny Na plechu.

Třicet okradených metalistů, škoda 156 tisíc

Jaroměř/Josefov - Metalový festival Brutal Assault, který do Josefova v uplynulém týdnu přilákal tisíce lidí, zaměstnal také policii. Kdo by ale čekal, že při takových tisícových davech, jaké se městem valily, dojde k nějakým šarvátkám mezi posluchači nejtvrdší metalové muziky, ke krádežím, k vandalství a rabování, mýlí se.

Tvrdí metalisté? Byli prý jako beránci

Josefov - Svátek nejtvrdší hudby, metalový festival Brutal Assault v Josefově, navštívilo osmnáct tisíc lidí. To je rekord dosavadní návštěvnosti. Kdo by ale čekal, že metaloví fanoušci charakteristicky odění v tmavém oblečení, s řetězy a těžkými botami způsobí spoustu problémů a výtržností, je na omylu. Byli jako beránci.

Hasiči zabránili katastrofě

Broumovsko - Noční můrou hasičů jsou v těchto horkých dnech požáry lesů. Stačí málo a během několika málo minut má katastrofa obří rozměry a hasiči plameny krotí jen s vypětím všech sil. V sobotu 8. srpna naštěstí hasiči jedné takové katastrofě v oblasti Ruprechtického Špičáku na Broumovsku včas zabránili, ale zásah byl pro ně velmi náročný.

Dům od architekta z Náchoda přečkal atomový výbuch v Hirošimě

Náchodsko - Uplynulo přesně 70 let od výbuchu atomové bomby v japonské Hirošimě. Do České republiky se nyní dostává artefakt z Atomového dómu, jedné ze dvou staveb, která výbuch přestála a stala se světovým symbolem, jenž katastrofu připomíná. Projektoval a postavil ji český architekt Jan Letzel, rodák z Náchoda.

Revírník falšoval výkazy o těžbě dřeva. Způsobil škodu za 1,5 milionu

Broumovsko - O jeden a půl milionu korun připravil svého zaměstnavatele revírník lesnické společnosti, který v letech 2013 a 2014 upravoval statistiky o těžbě dřeva v okolí Broumova a Ruprechtic.

Na suchu už je také Jaroměřsko

Náchodsko - V okolí Nového Města nad Metují už zcela vysychají potoky a v Jaroměři včera kvůli suchu vyhlásili zákaz čerpání vody z řek, potoků, rybníků či vodních nádrží. Extrémní sucho už začíná být v regionu vážným problémem. Očekává se přitom, že situace se hned tak nezlepší.

Lidé v Náchodě hledali hvězdu Severovýchodu. Chtějí za ni autobusové nádraží

Náchod /FOTO/ - Hvězdu Severovýchodu pomohli hledat lidé v úterý odpoledne na náchodském náměstí. A chtějí za ni zdejší nové autobusové nádraží. Co má společného právě náchodský autobusový terminál, revitalizovaná centra Hronova či Nového Hrádku nebo rekonstrukce silnice vedoucí na vrchol Pasa na Broumovsku? Pomohly změnit tvář regionu díky evropským penězům.

Novoměstské rockery si na koncert vybrala Lucie Bílá

Nové Město nad Metují - Dali se dohromady teprve v zimě s tím, že během letošního roku vybrousí repertoár, a pak se do toho možná pořádně opřou. Jenže vše šlo mnohem rychleji. Jejich klip mezitím uspěl v hitparádách, až si je jako doprovod pro svůj megakoncert vybrala Lucie Bílá s Arakeinem. A Jaroslav Hutka jim nabídl, že pro ně napíše texty.

Začal Brutal. Doprava vázne, hrozí požáry

Josefov - Více než dvacet tisíc fanoušků metalové hudby očekávají až do neděle v Josefově. Většina se jich do pevnosti dostala včera, neboť odpoledne zde začal jeden z největších metalových festivalů na světě Brutal Assault. Zamířily sem tisíce lidí z celé Evropy.

Šití dětské ruky se změnilo v dusno

Náchod - Ošetření roztržené dlaně devítileté dcery Petry Bohuškové lékařem náchodské nemocnice se pro rodiče i zraněnou malou pacientku změnilo v noční můru. Zdravotník se prý choval arogantně, necitlivě. Rodiče dívky si na něj nyní stěžují u vedení Oblastní nemocnice Náchod.

Někdejší tankodrom už se mění k nepoznání

Nové Město nad Metují /FOTO/ - Náchodská ulice v Novém Městě nad Metují, proslulá v minulosti jako jeden z největších tankodromů na Náchodsku, už se rýsuje. Hotový už je nový asfaltový povrch od křižovatky v Krčíně až po most u Ammannu.

Metalisty hlídají i polské uniformy

Jaroměř - Od dnešního dne 5. srpna až do neděle budou v ulicích Jaroměře a Josefova sloužit i polští policisté. Přijedou kvůli polským návštěvníkům festivalu Brutal Assault, který začíná právě dnes. Očekává se totiž, že na něj stejně jako v minulých letech zamíří okolo pěti tisíc příznivců tvrdé metalové hudby z Polska. Samotný Brutal Assault pak přiláká do města zřejmě více než dvacet tisíc lidí z celé Evropy.

Hořící pole uhasilo až čtrnáct cisteren

Náchodsko - Náročné dny plné zásahů u požárů polí a dopravních nehod mají za sebou hasiči na Náchodsku. Asi nejzávažnější byl požár obilného pole nedaleko Nového Města nad Metují. K němu vyjížděli hasiči v sobotu 1. srpna po třetí hodině odpoledne.

Viadukty v Náchodě 
spolknou sedm milionů

Náchod – Zatímco na stavbě nové silniční křižovatky u Čedoku, klíčové a největší dopravní stavby v letošním roce v Náchodě, se intenzívně pracuje, což zaznamenali nejen obyvatelé, ale i tisíce projíždějících řidičů, hned v sousedství probíhají další stavební práce.

Cyklista brzdil, 
spadl na chodkyni

Nové Město nad Metují – Kuriózní nehodu vyšetřují policisté v Novém Městě nad Metují.

Festival 
Za poklady Broumovska je v polovině

Broumovsko – Už více než dva tisíce lidí navštívily prvních pět koncertů festivalu Za poklady Broumovska. Na dobrovolném vstupném přitom publikum přispělo na péči unikátních barokních kostelů na Broumovsku téměř 140 tisíci korunami. Festival zítra vstoupí do druhé poloviny, a to koncertem Dvořákova tria.

Duo Piňakoláda to rozjelo. S finalisty Muže roku skotačily i dámy z publika

Nové Město nad Metují – Pořádně se to rozjelo minulý týden na koncertě Dua Piňakoláda v Novém Městě nad Metují. Duo známé z televize Šlágr vyhrávalo k tanci a poslechu tak, že dvanáct finalistů soutěže Muž roku, kteří tady byli na soustředění, vyzvali k tanci i dámy z publika.

Mladá řidička poslala auto na bok

Jetřichov - V úterý ráno krátce před osmou hodinou mezi obcemi Jetřichov a Pěkov poslala třiadvacetiletá řidička na bok osobní automobil Honda Civic.

Policie hledá šoféra, který srazil ženu

Česká Skalice - V sobotu dopoledne srazil třicetiletou ženu s dítětem při přecházení silnice v České Skalici automobil. Řidič sice zastavil, jenže jen proto, aby jí vynadal. Žena přitom byla zraněná a musela být ošetřena a je v domácím léčení. Po řidiči pátrají policisté a hledají i svědky.

Zákusku se známá herečka neštítila

Nové Město nad Metují /FOTO/ - Tisíce diváků sledovaly a prožívaly každý týden osudy doktorky Gity v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Její tvář patřila Daniele Šinkorové. Tato příjemná herečka, zpěvačka a moderátorka se v minulém týdnu objevila v Novém Městě nad Metují. Přijela na soustředění finalistů soutěže Muž roku, které pořádal organizátor soutěže David Novotný.

Česká královna krásy nadává na rozhodčí

Nové Město nad Metují /FOTO/ - Hned tři nejkrásnější české dívky se ukázaly v Novém Městě nad Metují. České Miss se přijely podívat na dvanáct finalistů soutěže Muž roku, kteří zde byli na konci minulého týdne na soustředění. Muži i mnohé ženy mohli na úřadujících královnách krásy oči nechat. Dívky se v hotelu Rajská zahrada promenádovaly dokonce i v plavkách.

Chodec, běžec, dřepkins. Obyvatelé Lipí mají venkovní cvičební stroje

Náchod - Obyvatelé náchodské městské části Lipí mohou k protažení a k pohybu na čerstvém vzduchu nově využívat  venkovních fitness strojů. Ty nyní jsou umístěny na zdejším sportovním hřišti.

Muž spadl na stavbě mostu ze sedmimetrové výšky přímo do kolejiště

Nové Město nad Metují - Ze sedmimetrové výšky na stavbě mostu přes železniční trať v Náchodské ulici v Novém Městě nad Metují spadl v pátek odpoledne jednapadesátiletý muž. Dělník dopadl přímo do kolejiště.

Josefovští oživili své pevnostní město

Josefov - Při akci Oživlý Josefov se místní spojili a vydali se do ulic v dobových šatech či v uniformách.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT