VYBRAT REGION
Zavřít mapu

REGINA HELLOVÁ

Regina Hellová / Náchodský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Někteří lidé si z potoka dělají odpadkový koš

Hronov - Městský úřad upozornil na znečišťování vodních toků ve Zbečníku, Rokytníku i Velkém Dřevíči.

Hasiči poskytli pomoc dvěma zraněným

Červený Kostelec – Nedělní odpolední vyjížďka neskončila příliš šťastně pro dva osobní automobily a jejich posádky. K nehodě došlo krátce po 14. hodině v části Horní Kostelec.

Záchrana horolezce. Spadl zřejmě z věže Polední

Adršpach - Pád horolezce ve skalním městě byl na krajské operační středisko ohlášený v pátek odpoledne. Horolezec měl spadnout z věže Polední.

Zloděj využil příležitosti a z domu sebral peníze

Hronovsko - Z rodinného domu v jedné z menších obcí na Hronovsku zmizelo několik tisíc korun

OBRAZEM: Poříčské slavnosti aneb Toulky pohádkovým lesem

Velké Poříčí /FOTO/ - Městys, dobrovolní hasiči a Unie rodičů připravili na sobotu 22. září Poříčské slavnosti aneb Toulky pohádkovým lesem. Odpoledne plné zábavy pro všechny děti, rodiče, přátele a kamarády začalo hodinu po poledni.

Ve voze zůstali zaklínění dva lidé, z toho jedno bylo dítě

Žabokrky - K velmi vážné dopravní nehodě osobního vozidla a kamionu s cisternou došlo v pondělí před druhou hodinou odpoledne nedaleko Hronova v části Žabokrky. Osobní vůz narazil po havárii do domu u silnice.

OBRAZEM: 50 let oživlých Ratibořic mapuje výstava

Ratibořice - Kněžna Zaháňská, služebnictvo, krajánek, babička s Barunkou… to jsou jen některé z postav nejznámějšího díla Boženy Němcové Babička, které už neodmyslitelně patří k malebnému Babiččinu údolí a ratibořickému zámku. Postavy půl století ožívaly a bavily návštěvníky Ratibořic zásluhou Anny Řehákové. Nyní v tamním hereckém domě Viktorka připravila se svým týmem výstavu fotografií, které toto období připomínají. 

Zdravotní sestřička z náchodské nemocnice je druhou „nej“

Náchod - Soutěž Batist Nej sestřička, která už deset let upozorňuje na nelehkou práci zdravotních sester, má vítěze! Z deseti finalistek a dvou finalistů se jako první umístila porodní asistentka Ivana Lelkesová z nemocnice v Novém Městě na Moravě (na snímku uprostřed).

Čelní střet skončil zraněním, jedno z aut ještě narazilo do stromu

Červený Kostelec – V části Horní Kostelec havarovala ve čtvrtek před polednem dvě osobní vozidla. Na místě byl jeden zraněný.

Plameny zasáhly první patro chaty a střešní konstrukci

Pěkov - Do Pěkova ve čtvrtek krátce před 19. hodinou vyrazily čtyři jednotky hasičů k nahlášenému požáru. Na místě zjistily, že hoří chata v patře nad garáží.

V Náchodě zvolí nej sestřičku, ve finále jsou i dva zdravotní bratři

Náchod - Jubilejní desátý ročník soutěže Batist Nej sestřička, která pokaždé připomene, jak náročné povolání musí vykonávat zdravotní sestřičky, míří do finále.

Mladík praštil ženu obuškem do hlavy

Broumov - Na autobusové zastávce v Broumově napadl teprve devatenáctiletý mladík ženu. Informovala o tom ve čtvrtek mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Zámecký kopec už nebude zarostlý prales

Náchod – Sto třicet milionů korun. Právě takovou částku nutně potřebuje zámecký kopec, aby vypadal k světu, lákal k procházkám a relaxaci, propojil město se zámkem a jeho svahy byly stabilní. O jeho obnově se mluví už dlouhá léta, ale nedařily se získat peníze. Ty nyní přislíbilo ministerstvo kultury, stačí jen schválit státní rozpočet.

Nad obávanou třiatřicítkou létal policejní vrtulník a padaly pokuty

Náchodsko - Také náchodští policisté se poslední srpnový pátek před koncem letních prázdnin zaměřili na dopravu. Ke kontrole nad obávanou třiatřicítkou, tedy silnicí I/33, si přizvali policejní vrtulník a společně s pozemními hlídkami kontrolovali dodržování pravidel silničního provozu.

Hasiči museli v noci do skal zachraňovat zraněného

Teplice nad Metují - Na pomoc zraněné osobě, která spadla v nočních hodinách ze skalní vyhlídky v Adršpašsko-teplických skalách, vyjeli v pátek po půl jedenácté večer profesionální hasiči z Broumova a Náchoda a dobrovolná jednotka z Teplic nad Metují.

Nový školní rok přinese změny v jízdních řádech i v MHD

Náchod - Už příští týden čeká změna režimu nejednoho školáka a nejednu rodinu. Změny se po prázdninách promítnou i do jízdních řádů a velkou změnou projde v Náchodě i městská hromadná doprava. 

V Polici budou závodit minikáry. Pozor na dopravní omezení

Police nad Metují - Ve městě se o nadcházejícím víkendu chystá závod Poháru České republiky v minikárách. Akce přinese zajímavou podívanou, program pro děti, ale i dopravní omezení.

Bývalá přítelkyně neodešla s prázdnou

Nové Město nad Metují - Policisté prověřují oznámení o odcizení věcí z bytu čtyřiadvacetiletého muže. Z krádeže podezírá o dva roky mladší bývalou přítelkyni, která s ním nějaký čas bydlela.

Auto skončilo mimo silnici

Meziměstí - Ve Vižňově havaroval v pondělí 27. srpna večer osobní automobil a skončil mimo komunikaci.

Českým Mužem roku je strojař Jiří Kmoníček, zvítězil v náchodském divadle

Náchod -  „Je to super, užívám si to. Možná jsem to trochu čekal, ale nechci vypadat namyšleně,“ nechal se slyšet sympatický čtyřiadvacetiletý strojař Jiří Kmoníček z Šestajovic u Prahy. V pátek 24. srpna se stal českým Mužem roku. 

Červený Kostelec roztančily folklorní soubory

Červený Kostelec - 64. Mezinárodní folklorní festival, který od středy  do neděle  doslova roztančil celý Červený Kostelec, je už minulostí.

Kamiony se do sebe zaklínily

Náchod - V Broumovské ulici v části Babí havarovaly v pátek dopoledne dva nákladní automobily.

Auto skončilo převrácené na střeše

Jetřichov - Broumovští profesionální hasiči vyjeli v pátek po páté hodině ráno k dopravní nehodě osobního vozu, který havaroval v úseku zvaném Pasa.

Na Rozkoši se převrhla jachta, záchranná akce byla úspěšná

Česká Skalice - Převrácená plachetnice a posádka ve vodě povolala ve čtvrtek do záchranné akce nejen policii s člunem, ale také Vodní záchrannou službu z Náchoda.

OBRAZEM: Vodníci, víly i rusalky zamířili na Broďák

Červený Kostelec /FOTO/ - Zelené pohádkové bytosti z celých Čech, Moravy i Slezska zavítaly o víkendu k červenokosteleckému rybníku Brodský, aby se zúčastnily mokrých her, soutěží, netradičních sportů a radovánek.

Hronov rozehrál 88. přehlídku amatérského divadla

Hronov /FOTO/ - Snem nocí svatojánské v podání hronovských ochotníků začal v pátek večer už 88. Jiráskův Hronov, nejstarší divadelní přehlídka amatérského divadla v Evropě a zřejmě i na světě.

Vodním záchranářům zmizely lodní motory

Česká Skalice – Dva lodní závěsné motory i palivovou nádrž na benzín s téměř třiceti litry benzínu měl odcizit pro policii neznámý pachatel v loděnici v autokempu u vodní nádrže Rozkoš.

Čelní srážka si vyžádala dva zraněné

Nové Město nad Metují - K dopravní nehodě, při které se v obci Zákraví čelně střetla dvě auta a zranili dva lidé, vyjížděli dnes pár minut před sedmou hodinou ráno profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní z Nového Města nad Metují.

Do Adršpachu museli hasiči, vrtulník i skalní záchranná služba

Adršpach – Kvůli transportu pacienta z těžko přístupného terénu skalního města do nemocnice musel v pátek dopoledne k Adršpašským skalám vrtulník letecké záchranné služby.

S orientací po nemocnici pomůže nový pracovník infocentra

Náchod - V návaznosti na probíhající výstavbu nových pavilonů v náchodské nemocnici dochází ke změnám v organizaci pohybu lidí a aut v dolním areálu.

Do půjčovny se nevrátil člun, na Rozkoš proto vyrazili záchranáři

Česká Skalice - Vodní záchranná služba Českého červeného kříže Náchod vyrazila ve středu o půl šesté odpoledne na záchranou akci na Rozkoši.

Ochránci přírody vypustili čápata do přírody

Jaroměř - V záchranné stanici JARO Jaroměř trvale hendikepovaní čápi bílí odchovali mláďata, která ochránci přírody vypustili do volné přírody.

OBRAZEM: U Vlkova vzplálo pole

Vlkov - V úterý o půl třetí odpoledne vyjížděli profesionální hasiči z Jaroměře společně s několika jednotkami dobrovolných hasičů k požáru pole.

Ve Velkém Poříčí hořel přístřešek. Majitel ho uhasil, ale zranil se

Velké Poříčí – U požáru zděného přístřešku v Martincově ulici zasahovaly v sobotu před pátou hodinou odpoledne profesionální jednotka hasičů z Náchoda a dobrovolná jednotka z Velkého Poříčí.

Auto našli na střeše v příkopu, po řidiči se slehla zem

Nahořany – Profesionální hasiči z Jaroměře zasahovali v pátek  ráno u dopravní nehody osobního auta nedaleko části Městec.

Hořel lesní porost, vzplály balíky slámy, pole i kombajn

Náchodsko – Hasiči o víkendu vyjížděli hned k několika požárům.

Letní deštík krajinu nespasí

Náchodsko, Broumovsko - Záchrana před suchem? Meandrující toky, rozlivy do niv, nové tůně i rybníky.

Klášter vás vtáhne do tajů baroka

Broumov - Kde jinde proniknout do tajů barokního slohu než v perle baroka - v broumovském klášteře?

Stavaři musí odstranit sedmdesát vad

Hronov - Město informovalo, že začalo řízení o předání a převzetí stavby „Revitalizace parku A. Jiráska - Hronov“ mezi dodavatelem stavebních prací a investorem - městem Hronov.

Lávku opraví do konce prázdnin

Malé Poříčí - Přes lávku v Malém Poříčí do konce prázdnin neprojdete.

Motocyklista se asi lekl nákladního vozidla. Skončil zraněný v příkopu

Rychnovek - Dopravní policisté na Náchodsku už před sedmou hodinou ráno v pondělí vyjížděli k dopravní nehodě motocyklisty.

Zámek zve turisty i na půdu

Náchod - Ve středu, stejně jako každou prázdninovou středu, se můžete ve 14 hodin vydat na prohlídku půd a historických krovů nad hlavními budovami náchodského zámku.

Dvanáct fešáků se připravuje na finále Muže roku

Náchod, Dolní Lipová /FOTO/ - Dvanáct finalistů 19. ročníku soutěže mužské krásy a elegance Muž roku 2018, jejíž finále se uskuteční 24. srpna v Městském divadle Dr. J. Čížka v Náchodě, pozval prezident soutěže David Novotný a spolupořádající agentura do Schrothových lázní v Dolní Lipové na tradiční předfinálové soustředění.

Divadelní festival pod širým nebem

Broumov - V úterý začíná oblíbené Malé letní divadlení. Během šesti festivalových dní mohou diváci na nádvoří benediktinského kláštera zhlédnout zajímavá představení amatérských i profesionálních divadel a souborů.

Výstava připomíná slavného rodáka

Náchod - Také v úterý se můžete vydat na výstavu věnovanou osobnosti věhlasného náchodského rodáka a spisovatele Josefa Škvoreckého.

Opilci se nad ránem nechtělo pěšky, policisté ho přistihli za volantem

Červený Kostelec - Při silniční kontrole během nedávno uplynulých svátků policejní hlídka v Červeném Kostelci zastavila v časných ranních hodinách 5. července 48letého muže, který seděl za volantem osobního automobilu značky Seat Toledo po požití ne zrovna malého množství alkoholu.

Hasiči vyjeli k požáru prodejny, ohniště i k nehodě dvou aut

Náchodsko - Profesionální i dobrovolná jednotka hasičů z Náchoda vyjela ve čtvrtek před polednem do Plhovské ulice k ohlášenému požáru v objektu prodejny.

Noční klášter i výstava kaktusů

Náchodsko, Broumov - Vydejte se v pátek a v sobotu v 19 a ve 20.30 hodin okusit jedinečnou atmosféru potemnělého broumovského kláštera při svitu svíček. Prohlídka bude tematicky zaměřená na momenty života v klášteře.

Na mítink zavítají elitní rekordmani

Nové Město nad Metují - Sportovní klub Nové Město nad Metují ve středu prozradil další jména hvězd, které zavítají 21. července na mezinárodní atletický mítink zařazený do kalendáře Evropské atletické asociace – Velkou cenu Nového Města nad Metují.

Cizinci nakupovali za pět prstů, nejvíc je lákaly holicí strojky

Náchodsko - Po několikatýdenním vyšetřování policisté obvinili z krádeží tři cizince, dočasně pobývající v České republice. Z obchodů brali značkové holicí strojky, a to v drogeriích na Královéhradecku, Pardubicku a ve středních Čechách.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT