VYBRAT REGION
Zavřít mapu

REGINA HELLOVÁ

Regina Hellová / Náchodský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Čtrnáctiletý chlapec za volantem ujížděl policejní hlídce

Broumov – Ulicemi večerního města se za volantem Audi4 projížděl teprve čtrnáctiletý řidič. Přistihla ho policejní hlídka. Mladík se jí snažil ujet.

Náchod má novou mobilní aplikaci pro lázeňská města

Náchod - Zbrusu nová mobilní aplikace pomůže návštěvníkům města, ale 

OBRAZEM: Festival zakončily koncerty i ohnivá show

Náchod - Prima sezónu zakončil páteční večerní program na pódiu na Masarykově náměstí. Vystoupily zde kapely Tight Trail (Česká Skalice), Band-a-Ska (Týniště nad Orlicí), The Scoffers (Liberec) a B_Side (Náchod). V rámci večera se odehrála i ohnivá show v podání Inferno Team Náchod.

OBRAZEM: 7. ročník mezinárodního výstavního projektu ZEĎ

Náchod - Až do konce května je ve vstupní hale náchodské městské knihovny k vidění 7. ročník mezinárodního výstavního projektu ZEĎ, který se tradičně koná v době konání festivalu studentské tvořivosti Náchodská Prima sezóna. Výstavu pořádá Fotoklub Náchod a k účasti na ní zve další výtvarníky s cílem setkávání generací a různých výtvarných stylů.

U nehody byly i dvě děti, dostaly dráčka záchranáčka za statečnost

Česká Metuje – U dopravní nehody dvou osobních automobilů zasahovali v pátek odpoledne profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Police nad Metují.

Zraněného dostali z šestého patra automobilovým žebříkem

Náchod – Při neobvyklém transportu zraněného pacienta zasahovali v sobotu odpoledne v centru města místní profesionální hasiči.

Poznáte muže na snímku? Policie pátrá po jeho totožnosti

Náchod - Kdo je neznámý muž z kamerového záznamu? Na tuto otázku se snaží najít odpověď kriminalisté při vyšetřování krádeže, která se v místním hotelu stala v neděli 6. května.

Den zdraví poradí i pomůže s prevencí

Náchod - Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje vás zve na Den zdraví s nemocnicemi Královéhradeckého kraje, který se uskuteční ve středu 16. května v budově městského úřadu v ul. Němcové (vedle polikliniky).

Náchod žije Prima sezónou, zahájil ji patron festivalu Ondřej Kepka

Náchod - V Náchodě v pondělí začal již jedenadvacátý ročník festivalu studentské tvořivosti Prima sezóna. 

Tragická nehoda u Hejtmánkovic. Ve vraku vozidla vyhasl lidský život

Broumovsko - Profesionální hasiči z Broumova vyjeli v sobotu pět minut po půlnoci k dopravní nehodě osobního automobilu na úseku zvaném Pasa, nedaleko Hejtmánkovic. 

Cyklistu smetlo auto a narazilo do domu. Při nehodě zemřeli dva lidé

Machov - K tragické události došlo v neděli krátce po druhé hodině odpoledne v obci Machov na Náchodsku. Zemřel při ní devětapadesátiletý cyklista a žena cestující v motorovém vozidle.

Náchodská Prima sezóna začíná! Přijedou Kepka i Babčáková

Náchod - Festival studentské tvořivosti, který byl založený jako pocta náchodskému rodákovi a spisovateli Josefu Škvoreckému, začíná v pondělí a potrvá až do pátku. Jednadvacátý ročník nabídne přehlídku v uměleckých oborech, jako jsou divadlo, literární tvorba, film, fotografie, v hudebních žánrech a výtvarné tvorbě.

Vyklubala se první čápata

Jaroměř - V jaroměřské záchranné stanici pro pro zraněné volně žijící živočichy se vyklubala první dvě čapí miminka.

Posnídejte férově a ochutnejte lokální i fairtradové dobroty

Náchodsko - Při příležitosti Světového dne pro fair trade, což je svátek, který slaví druhou květnovou sobotu tisíce lidí na celém světě, se 12. května uskuteční hned několik happeningů.

Krajem se prohnala bouřka. Déšť zatopil sklepy, silnice pokryly nánosy bahna

Královéhradecko - Od čtvrtečních odpoledních hodin zaznamenali hasiči zvýšený počet výjezdů v souvislosti s bouřkou, která se krajem prohnala. Profesionální i dobrovolné jednotky poskytovaly nejčastěji technickou pomoc, kdy odčerpávaly vodu ze zatopených sklepů nebo čistily silnice od nánosu bahna. Od 16. hodiny odpolední přijalo krajské operační a informační středisko asi čtyřicítku hlášení.

Hořela digestoř, na vině byl olej

Náchod - Požární poplach svolal hasiče do práce i během úterního dne volna. Asi čtyřicet minut po poledni zamířili profesionální i dobrovolní hasiči z Náchoda do Hronovy ulice, kde v bytě obytného domu došlo k zahoření v prostoru digestoře.

Natočil někdo silničního piráta?

Náchodsko - Policisté by rádi získali kamerové záznamy nebezpečně předjíždějícího řidiče, který v pátek 4. května ve 20.30 hodin svou riskantní jízdou po obchvatu České Skalice vytlačil ze silnice do pole protijedoucí vůz.

Turisté především z Polska mířili do skal. Doprava kolabovala

Adršpach, Teplice nad Metují – Tisíce turistů toužících po procházce v atraktivních skalních městech v Adršpachu a Teplicích nad Metují, způsobily během dnešního svátečního dne dopravní kolaps.

OBRAZEM: Josefovské čarování aneb Oslava jara

Josefov - Bludičky, hastrman, čarodějnice, čerti a další tajemné bytosti nejen z jaroměřských pověstí se v pondělí zabydleli v Retranchementu XVIII, který se nachází v areálu josefovské pevnosti.

Kam na čarodějnice? Přinášíme vám spoustu tipů

Náchodsko - Pálení čarodějnic, Valpuržina noc, Filipojakubská noc nebo Beltine ? Poslední dubnová noc je tradičně ve znamení čar, kouzel a ohňů. Ještě jste se nerozhodli, kam se dnes 30. dubna vydáte na čarodějnický rej? Přinášíme vám některé tipy u nás na Náchodsku.

OBRAZEM: Ratibořice praskaly ve švech, lidé přijeli na ovčácké slavnosti

Ratibořice - Den Země aneb Ratibořické ovčácké slavnosti přilákaly v sobotu do Babiččina údolí tisíce návštěvníků. Jubilejní desátý ročník nabídl podívanou na pastvu ovcí, práci ovčáckého psa i stříhání ovcí a koz, svoji produkci nabízeli drobní zemědělci, chovatelé i pěstitelé, zručné ruce předvedli kováři, košíkáři i zpracovatelé vlny.

Medvědí mejdan v Náchodě se zapíše do České knihy rekordů

Náchod - Náchodský zámek byl v sobotu dějištěm události, která se zapíše do České knihy rekordů. Při geocachingové akci „Medvědí mejdan MeMe2018“ se na jednom místě objevilo 3 532 plyšových medvědů. Dosavadní rekord byl z června 2015 z Berouna, kde jich napočítali 1 518 kusů.

Cizinci neměli patřičná povolení

Náchodsko - Policisté odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje společně s pracovníky Celního úřadu pro Královéhradecký kraj provedli kontrolu pracovníků na jedné stavbě na Českoskalicku.

Jízdní kolo není komu vrátit, policie hledá jeho majitele

Náchod - Hledá se majitel jízdního kola, které objevila v sobotu náhodná svědkyně. Zánovní bicykl značky Leader Fox se dvěma brašnami se nacházel opřený o strom u lesa v ulici Za kapličkou v Náchodě.

Zraněného cyklistu odvezla z kruhového objezdu záchranka

Náchod - K dopravní nehodě cyklisty s osobním automobilem došlo v úterý o půl sedmé ráno na kruhovém objezdu Slavie v Náchodě, a to pravděpodobně tak, že řidič jedoucí od státních hranic ve vozidle Peugeot 208 nedal na kruhovém objezdu přednost cyklistovi jedoucímu od nemocnice do centra obce.

Největší zájem byl o hodinový stroj. K vidění je jednou do roka

Náchod /FOTO/ - Sobotní den otevřených dveří přilákal do prostor náchodské radnice více než dvě stovky návštěvníků, kteří měli možnost prohlédnout si prostory formou komentované prohlídky.

Řidička seděla za volantem pod parou

Vrchoviny - Noční fantómku silnic silně upravenou alkoholickými nápoji, přistihla v sobotu v časných ranních hodinách při kontrole ve Vrchovinách policejní hlídka z Nového Města nad Metují.

Auta hořela kvůli technickým závadám. Jedno je na odpis

Náchodsko - Škoda za přibližně 150 tisíc korun. Takové byly následky požáru osobního vozidla v Brzicích, které vzplálo v neděli krátce před desátou hodinou večer.

Bára Špotáková, nadšená sběratelka kešek, zavítala do Náchoda

Náchod - V sobotu zavítali do Náchoda dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Bára Špotáková a Libor "Max" Křenek, organizátor chystaného MegaEventu MeMe2018, jehož součástí bude v sobotu 28. dubna od 14:30 hodin na nádvoří Státního zámku v Náchodě i pokus o překonání českého rekordu v počtu plyšových medvídků na jednom místě.

V Náchodě závodili mladí hasiči

Náchod - V sobotu se v Náchodě uskutečnily závody mladých hasičů v rámci 16.ročníku Memoriálu Jirky Beka.

Defibrilátor pomůže při záchraně života. Je veřejně přístupný

Česká Skalice - V centru města je nově první veřejně dostupný defibrilátor (AED).

Klopotovské údolí hlásí radostnou zprávu. Bachyně má selátka

Nové Město nad Metují - Zdejší Klopotovské údolí, které je častým výletním cílem především pro rodiny s dětmi, má nové zvířecí přírůstky.

Student přišel o wifi router, mobilní data i tisíce korun

Jaroměř - Na služebnu jaroměřské policie přišel tatínek jednoho studenta, aby ohlásil krádež wifi routeru a mobilních dat.

Dveře do radnice se otevírají samy, už není potřeba fyzická síla

Náchod - Na konci minulého týdne byl na vstupní dveře do budovy radnice na Masarykově náměstí instalován automatický dveřní otvírač.

Ve Chvalkovicích hořelo auto

Chvalkovice - U požáru osobního automobilu, který měl předtím narazit do stromu, zasahovali v pondělí o půl desáté večer profesionální hasiči z Jaroměře a jejich dobrovolní kolegové z Chvalkovic.

Nominujte své favoritky na Ženu regionu. Soutěží se už podeváté

Náchodsko - Znáte někoho, kdo se ve svém volném čase obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Málo se podle vás o těchto nevšedních ženách veřejně mluví? Změňte to!

Chodec vběhl na přechod přímo před auto

Náchod - Náchodští dopravní policisté vyjížděli ve čtvrtek 12. dubna k dopravní nehodě osobního automobilu s nezletilým chodcem, který v 6.40 hodin na Kladské ulici vběhl na přechodu pro chodce pod projíždějící vůz.

Oprava lávky se protáhne

Česká Skalice - Často využívaná lávka v Podskalní ulici, která se musela z bezpečnostních důvodů uzavřít a opravit, je v současnosti odmontovaná.

Ve Stolíně shořela stodola, požár se rozšířil i na rodinný dům

Stolín - Škodu za téměř 700 tisíc korun způsobil nad pátečním ránem 13. dubna požár ve Stolíně.

Automobil vyjel ze silnice a narazil do stromu

Vysokov - U dopravní nehody osobního automobilu, který vyjel ze silnice a narazil do stromu, zasahovali ve středu 11. dubna před polednem profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují.

Ulici Dobrovského na čas uzavřou

Náchod - Od 16. dubna do 10. července dojde k úplné uzavírce místní komunikace v ulici Dobrovského v úseku od křižovatky s ulicí Pod Homolkou po křižovatku s ulicí Trojickou v délce přibližně 160 metrů.

Řidiči se před jízdou povzbudili alkoholem i drogami

Náchodsko - Muži zákona během pátečního dne a víkendu přistihli za volantem čtyři řidiče, kteří řídili pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek, přes dvě desítky těch, co překročili nejvyšší povolenou rychlost a několik dalších, kteří neměli v pořádku doklady, technický stav vozidla či při jízdě drželi hovorové zařízení.

Policisté pátrají v lesích po muži podezřelém z krádeže auta

Náchodsko - V okolí Stárkova a Velkého Dřevíče pátrají v těchto chvílích policisté po muži, který je podezřelý z krádeže automobilu značky BMW se zahraniční poznávací značkou. Vozidlo opustil v Horním Dřevíči a utekl do lesů. Do pátrání se zapojil i vrtulník s termovizí.

Nepovedené pálení trávy a klestí občas zaměstnává i hasiče

Náchodsko - Hezké počasí vybídlo zahrádkáře a majitele pozemků k úklidu. Pálením klestí a trávy však v několika případech zaměstnali i hasiče, kteří během víkendu museli hned k několika požárům travních a lesních porostů.

O škody na hřbitově se postará město. Soukromé hroby opraví

Náchod - Škody na hřbitově, které způsobil nedávný silný vítr, uhradí majitelům hrobů město. Informovala o tom mluvčí náchodské radnice Nina Adlof.

Jarní úklid: nepořádek mizí z centra, ulic, sídlišť i cyklostezek

Náchod - Jarní dny bývají impulsem k úklidu nejen domácností, zahrad a okolí domů, ale i měst.

Uzavírku v Pěkově prozatím zrušili

Broumovsko - Silnice v Pěkově bude plně průjezdná zřejmě do 9. května. Poté bude oprava komunikace pokračovat.

Cestománie zavede do Vietnamu, divoké Albánie i na atraktivní Srí Lanku

Horní Rybníky - 17. ročník cestopisných přednášek a setkání cestovatelů Cestománie se koná v sobotu 7. dubna od 16 hodin v Horních Rybníkách.

Hasiči zasahovali u nehod i požárů. Z výtahu vyprostili šest lidí

Náchodsko - Hasiči museli do terénu i o velikonočních svátcích.

Jedinečná výstava představí také nevídanou kopii Ďáblovy bible

Červený Kostelec - Originální bible od 16. do 20. století, a to nejenom české, ale i zahraniční, bude možné zhlédnout na výstavě, kterou ve čtvrtek 5. dubna v 16 hodin slavnostně zahájí v červenokostelecké výstavní síni.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT