VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VĚRA SÝKOROVÁ

Věra Sýkorová / Náchodský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V závěru festivalu se představí Mio Sakamoto

Broumovsko – Letošní, v pořadí již sedmý ročník festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska, který se každoročně koná po deset letních sobot v barokních kostelích broumovského regionu, se chýlí k závěru.

Malé obchůdky se na náměstích snaží udržet

Náchodsko - Z náměstí některých měst celé republiky mizí tradiční české obchůdky. Pro stále větší počet občanů je totiž daleko rychlejší a pohodlnější zajet si nakoupit do obchodních center na okrajích měst.

Horniny v přímém přenosu

Police nad Metují - Geologický koutek Polická křídová pánev má sloužit jak místním občanům a turistům, tak také učitelům a žákům.

Teplice patřily horolezcům

Teplice nad Metují - Horolezci, horolezkyně, horolezčata ti všichni a mnozí jejich fandové dorazili i letos na svůj každoroční festival.

Robert Anderle vsadil v soutěži Muž roku na vějíře

Náchod – Robert Anderle z Litovle, čtyřiadvacetiletý pracovník ve výrobě elektrických rozvaděčů, už ví, jaké to je, když se někomu splní velký sen.

Z Lotranda i Černé paní je hit sezony

Náchodsko – Broumovský klášter, náchodský a novoměstský zámek – tyto památky nabízejí návštěvníkům netradiční prohlídky. Všechny tři lze navštívit v noci a všude čeká nějaké překvapení.

Veřejné telefonní automaty mizí, málokomu to však vadí

Náchodsko – Telefonní budky byly před lety nepostradatelným pomocníkem pro lidi. Nyní se z nich stala takřka zbytečnost. Důkazem toho je skutečnost, že v posledních letech mizí z ulic měst i z obcí.

Dětská hřiště mohou být trnem v oku vandalům

Náchodsko – „A co děti, mají si kde hrát…?" – text známé české písničky skupiny Katapult vystihuje přesně to, oč usilují mnohá města v celé republice. Tedy o místa, kde bude dobře dětem i jejich rodičům ve chvílích volna.

Kam utéci před horkem: na koupaliště, do skal či pěchotního srubu

Náchodsko – Rozpálené chodníky, vzduch, který by se dal krájet, mokro až za ušima – horké letní dny dávají pořádně zabrat.

Archeologové objevili za náchodskou radnicí poklad

Náchod – Prostory za městským úřadem jsou v těchto dnech v obležení archeologů. Hned zkraje týdne jimi byly provedeny výkopové sondy.

Od státu se peněz nedočkají, někde přisypou obce školám ze svého

Náchodsko – Ministerstvo školství ruší od nového školního roku příspěvek na pomůcky pro prvňáčky.

Houby sbírá léta, teď má rekordní úlovek

Police nad Metují - Konečně rostou. Se dvěma plnými koši hub se vrátila z lesů v okolí Policka domů vášnivá houbařka Zdena Krtičková. Na houby chodí pravidelně už dlouhá léta, avšak až letos poprvé se radovala z mimořádně velkého úlovku.

Parní lokomotiva brázdila Náchodsko

Náchodsko /FOTOGALERIE/ – Parní lokomotiva Kafemlejnek brázdila v sobotu náchodský region.

Hasiči odstraňovali následky bouřky

Náchodsko – Vydatný déšť doprovázený hromy a blesky ze soboty na neděli za sebou zanechal škody, s nimiž si museli poradit hasiči.

Vyrazili na běžky, že není sníh jim nevadilo

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ – Ve slušivých sportovních či recesistických oblečcích vypít pivo, doskákat patnáct metrů v pytli k lyžařské výbavě, nazout boty na běžky, vsadit nohy do vázání lyží, popadnout hole a hurá na trať!

Události uplynulého týdne na Náchodsku

Náchodsko - Události, které se v týdnu od 23. do 29. července staly, a o kterých jsme v Náchodském deníku psali. 

Ve Vernéřovicích se dovádělo

Vernéřovice /FOTOGALERIE/ – Chůze na chůdách, jízda na trakaři, řezání a štípání dříví na čas, věšení prádla podle abecedy či hod míčem ze dřepu – v takových i jiných disciplínách soutěžili v sobotu obyvatelé Broumovska.

V létě na běžky? V Polici je to možné!

Police nad Metují – Vyrazit v létě na běžky? Ve městě pod stolovou horou Ostaš je to možné.

Adršpach si kupuje zámeček

Adršpach – Z chátrajícího sídla vznikne společenské centrum i horolezecké muzeum.

FOTO: Pohádkový kabaret nepřekazil ani déšť

Broumov - Nádvoří benediktinského kláštera v Broumově se ve středu odpoledne zaplnilo převážně malými dětmi a jejich rodiči či prarodiči.

Odpůrci elektráren sepsali petici, obec láká vidina peněz

Borová - Dvě vrtule mají stát na nejvyšším místě Borové. Mnozí obyvatelé se obávají možných rizik

Plovárny nevydělávají, přisypat musí města

Náchodsko – Provozování koupališť není pro drtivou většinu měst výnosný, avšak jedná se o službu pro lidi. I radnice náchodského regionu musejí každoročně dotovat své plavecké areály nemalými částkami.

Místo hub našli tělo mrtvého muže

Broumov – Hrůzný nález čekal na houbaře, kteří vyrazili včera do lesa u Křinic.

Panika je pryč. Najdou se nové zdroje vody?

Červený Kostelec – Obyvatele Červeného Kostelce zasáhla zpráva, že jejich voda je kontaminována rakovinotvornými látkami. Odborníci veřejnost uklidňují.

Merkur ve školách? Zájem o něj má Japonsko i Pobaltí

Police nad Metují - Zdejší muzeum Merkur navštívila v tomto týdnu delegace z Pobaltských zemí, jejíž zástupci mají zájem rozšířit výukový stavebnicový systém Merkur pro základní, střední, vysoké školy a univerzity v jejich zemích. Systém chtějí prosadit v rámci rozvoje a technického zdokonalení mládeže, a to již od útlého věku.

Voda studí jako led. Od koupání odrazuje

Police nad Metují - Léto je v plném proudu a horké dny lákají k vodě. Obyvatelé Policka se mohou těšit z částečně zrekonstruovaného koupaliště, avšak pro někoho představuje problém velmi studená voda. Rozdíl ve srovnání s jinými koupališti v okrese představuje pět, šest i více stupňů Celsia.

„Být sama, skončím asi pod mostem," říká mladá dívka

Náchodsko - O tom, jak těžké je hledat práci, ví své sedmadvacetiletá Petra Bornová ze Suchého Dolu.

Obvinění Růčky hýbe Broumovem

Broumov - Obvinění Drahomíra Růčky, konkurzního správce a manžela bývalé broumovské starostky, ze zpronevěry 10 milionů korun, bude mít s největší pravděpodobností vliv jak na podzimní volby, tak i na politiku v Broumově. Myslí si to někteří zastupitelé.

Znovuzrozenou kapličku vysvětí kardinál Duka

Suchý Důl - Když předloni v létě shořela v Suchém Dole na Policku zelená kaple, jedna z největších dominant obce, mnozí lidé to oplakali.

Desítky skal v Teplicích čekají na to, až je někdo pojmenuje

Teplice nad Metují - V Teplických skalách je více než padesát pojmenovaných skal. Současně je tam mnoho dalších skalních útvarů, které na své jméno teprve čekají.

Soutěžemi přivítali prázdniny

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ -  Závěr školního roku a začátek velkých prázdnin oslavily děti ve městě pod stolovou horou Ostaš vesele.

Budou jednat o koupi lázní v Bělovsi

Náchod – Hodnota zchátralých lázní v Bělovsi a dalšího majetku, který chce od soukromých majitelů koupit náchodská radnice, činí podle posudku znalců téměř 50 milionů korun.

Oslavili 75. výročí domova důchodců

Police nad Metují - Zdejší domov důchodců slaví 75. výročí svého založení.

Předškoláčci se rozloučili s mateřskou školou

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ – V Pellyho domech se v úterý odpoledne uskutečnilo slavnostní stužkování předškoláčků z Mateřské školy ve Fučíkově ulice v Polici nad Metují.

Čáp „cizinec" je u nás asi rád

Broumovsko - Zajímavá návštěva se objevila v minulých dnech v okolí Vernéřovic v severní části Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Broumovsko.

Veselý recesistický Běh z Police do Police

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - Recesistická akce s názvem Běh z Police do Police vstoupila v sobotu 23. června do svého již třetího ročníku.

Komické pády do vody? Nejen to uvidíte na Dřevíčské lávce!

Velký Dřevíč - Bezpochyby největší událost roku ve Velkém Dřevíči na Hronovsku je tady! Dřevíčská lávka přináší každoročně spoustu zábavy a „mokré" legrace.

Jarmark nabídne řemesla i pstruhy

Žďár nad Metují - Na zdejší návsi a v přilehlém prostranství se v sobotu 23. června v době od 9 do 16 hodin uskuteční Svatojánský jarmark.

V klášteře budou vařit svatojánskou polívku

Police nad Metují - Den plný nevšedních chvil budou moci zažít všichni ti, kteří přijdou v sobotu do zdejšího kláštera.

Prázdniny se blíží, táborníci, balte kufry!

Náchodsko – Prázdniny se nezadržitelně blíží a před spoustou rodičů vyvstává otázka – kam s dětmi? Ne každý má hlídací babičky či možnost vzít si dovolenou na celé dva měsíce.

Hrnec svůj letošní smích již definitivně dovařil. Úspěšně!

Nové Město nad Metují /FOTOGALERIE/ -  Festival filmových a televizních komedií Novoměstský hrnec smíchu, který se letos konal po čtyřiatřicáté, je již minulostí.

Němcová má „vypranou" sukni

Červený Kostelec - Socha Boženy Němcové ve Smetanových sadech byla po letech vyčištěna a opět září novotou.

Novoměstští hasiči oslaví 140. výročí

Nové Město nad Metují - Zdejší dobrovolní hasiči slaví letos kulaté výročí 140 let od založení sboru. Chystají se velké oslavy, které budou rozloženy do několika dnů.

Víkendová porota se vyjádřila k fotbalovému Euru

Náchodsko - Zeptali jsme se naší víkendové poroty, zda si myslí, že naši fotbalisté dnes uspějí proti domácím Polákům na fotbalovém Euru.

Sokoli v CHKO Broumovsko už vylétli z hnízd

Broumovsko /FOTOGALERIE/ – V letošním roce v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Broumovsko zahnízdily celkem čtyři páry sokolů stěhovavých. Dva z nich úspěšně odchovaly mláďata.

Poláci kvůli Euru 2012 kontrolují

Náchod - Kvůli mistrovství Evropy ve fotbale Euro 2012 obnovily včera Poláci hraniční kontroly. Ty potrvají po celý měsíc červen.

Události uplynulého týdne na Náchodsku

Náchodsko - Události, které se v týdnu od 28. května do 3. června staly, a o kterých jsme psali.

Získejte vstupenky na komedii pro děti!

Náchod /SOUTĚŽ/ - Přijďte oslavit v úterý 5. června v 16,30 hodin dětský den s novou českou komedií Tady hlídám já. V Kině Vesmír se sejdete s tvůrci této komedie, nebude chybět ani skutečný filmový jezevčík Hugo. Na děti čeká řada překvapení a chybět nebude ani autogramiáda.

S dětskými dny se roztrhl pytel, slavit se bude o víkendu

Náchodsko - Den dětí sice připadl podle kalendáře na včerejšek, ale většina akcí k tomuto svátku se koná v průběhu víkendu, tedy dnes a zítra.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT