Od Lvic se útok na medaile letos moc neočekával, neboť před sezonou doznaly řady hráčských ztrát a u družstva už nepokračuje i dlouholetá úspěšná trenérka Romana Ptáčková, která upřednostňuje ženský reprezentační A tým.

Po základní části Východočeškám patřila pátá příčka, což ale stačilo na lepší nadstavbovou skupinu. Ze stejné pozice šly do čtvrtfinále proti favorizované Slavii Praha, avšak dokázaly přes něj přejít, když ji přetlačily 3:2 na zápasy.

Chance ŽBL, semifinále play off: USK Praha - Sokol Hradec Králové (v tmavém).
USK hladce do finále. Lvice se mohou chystat na sérii o bronz. Půjdou na KP?

V semifinále se střetly s hvězdným USK Praha a už před sérií i během ní zněly z hradeckého tábora hlasy o tom, že to berou jako přípravu na následující boje o bronzové medaile. Nic jiného než hladká prohra 0:3 na zápasy se ani nedalo očekávat.

Nyní už je jasné, že v sérii o třetí místo svěřenkyně kouče Miroslava Volejníka, jenž u kormidla těsně před vyřazovacími boji vystřídal dosavadního lodivoda Petera Bálinta, vyzvou brněnský celek KP Tany.

Chance ŽBL, semifinále: Sokol Hradec Králové (v bílém) - USK Praha.
Lvice se zlepšily v útoku, USK daly 63 bodů. Od favorita však dostaly stovku

Ten skončil v základní části i v nadstavbové skupině A1 na třetí příčce. Ve čtvrtfinále s chomutovskými Levharticemi musel o postup bojovat pět duelů, ale nakonec Severočešky udolal 3:2. V semifinále už ale nestačil na městského konkurenta Žabiny Brno, kterému podlehl hladce, ale po tuhém boji a vypjatých zápasech 0:3.

Obrovskou rivalitu nesmiřitelných brněnských soupeřů dokresluje fakt, že po závěrečném třetím utkání semifinále, které se hrálo v úterý večer, se v technickém zázemí haly Rosnička poprali manažeři obou družstev Richard Foltýn (KP) a Radek Šír (Žabiny).

Basketbalistky Žabin (v bílém) přehrály KP TANY Brno v semifinále české ligy 3:0 na zápasy.
Boxerská dohra derby mezi Žabinami a KP. Série o Brno skončila bitkou manažerů

Série o bronz se bude hrát tradičně na tři vítězství a odstartuje v úterý 16. dubna ve Starez Aréně Vodova v Brně. Druhý duel na východě Čech se uskuteční v pátek 19. dubna.

Jízdní řád série o třetí místo

1. zápas: KP Tany Brno – Sokol Hradec Králové (úterý 16. dubna, 18.00)
2. zápas: Sokol Hradec Králové – KP Tany Brno (pátek 19. dubna, 17.00)
3. zápas: KP Tany Brno – Sokol Hradec Králové (neděle 21. dubna, 10.30)
Případný 4. zápas: Hradec Králové – KP Tany Brno (úterý 23. dubna, 18.00)
Případný 5. zápas: KP Tany Brno – Hradec Králové (čtvrtek 25. dubna, 18.00)