Lvice berou semifinálovou sérii jako přípravu na následující boje o bronz, neboť sok z hlavního města je výkonnostně úplně jinde a zanedlouho jej čeká Final Four prestižní Euroligy.

První zápas tedy dopadl zcela podle očekávání. Český i evropský gigant si hned v úvodu vytvořil náskok, který se do přestávky vyšplhal na čtyřicetibodovou hranici. Druhý poločas se tak už jen dohrával, Lvicím se v závěru alespoň podařilo odvrátit inkasovanou stovku.

Chance ŽBL: BLK Slavia Praha (v bílém) - Sokol Hradec Králové.
Bravo! Lvice v Praze dokonaly čtvrtfinálový obrat a i letos si zahrají o medaile

Z jejich kádru odpočívaly zkušené opory Kristýna Čuperková s Klárou Vojtíkovou a také Martina Šubrtová, které se po náročné čtvrtfinálové sérii potřebují dát fyzicky a zdravotně dohromady. Prostor tak dostaly především mladé hráčky, které se ve čtvrtfinále proti Slavii na palubovku tolik nedostaly.

„Věděli jsme, že po sérii se Slavií jsme trochu emočně vyždímaní a bylo to vidět, nebylo tam takové nasazení. Rozhodli jsme se ale, že v této sérii si zahrají holky, které v té minulé tolik nehrály a výsledek prostě dopadl, jak dopadl. Mrzelo mě nasazení v prvním poločase, v druhém se to trochu zlepšilo. Naše pivotky měly velké zdravotní problémy a podle toho to vypadalo. Budeme pokračovat dál a připravovat se na další sérii,“ hodnotil hradecký trenér Miroslav Volejník.

Chance ŽBL, čtvrtfinále: Sokol Hradec Králové - BLK Slavia Praha.
Vyrovnáno! Lvice odmítly konec. Rozhodující pátá bitva se hraje dnes v Praze

„Nehrálo nám dost starších a zkušenějších hráček, takže jsme dostaly příležitost my mladé a za to jsme rády. První poločas byl příšerný, dávaly nám samé snadné nájezdy na koš a my jsme neměly energii ani správný přístup k zápasu. Před druhým poločasem jsme si v šatně něco řekly, trochu víc jsme bojovaly a vypadalo to lépe,“ poznamenala mladá rozehrávačka Lvic Anna Brožová.

Chance ŽBL, semifinále play off – 1. zápas

ZVVZ USK Praha – Sokol Hradec Králové 95:48 (32:10, 56:18, 72:31). Body: Cazorlaová 16, Magbegorová 16 (11 doskoků), Šípová 15 (11 doskoků), Condeová 14 (10 asistencí), Saballyová 12, Voráčková 8, Přibylová 6, Petlanová 5, Vyoralová 3 – Velichová 15, Effangová 14, Vlčková 10, Hrubá 3, Bolardtová 2, Havrylchyková 2, Zeithammerová 2. Rozhodčí: Baloun, Musil, Renc. Trojky: 8:6. Trestné hody: 18/11 – 7/4. Doskoky: 64:33. Fauly: 13:17. Diváci: 57. Stav série: 1:0.