„V uplynulých dnech byla do restaurace v Meziměstí na Broumovsku přivolána policejní hlídka, že se zde nachází podezřelý cizinec. Ve stejné době probíhal v blízkosti výcvik policejních psů. Z tohoto důvodu přijeli provést kontrolu psovodi se svými psy, kteří zjistili, že muž je skutečně cizinec a není schopen předložit žádné doklady ke kontrole totožnosti,“ prozradila nám tisková mluvčí Cizinecké a pohraniční policie Hradec Králové Ivana Ježková.


Hlídka se rozdělila a psovodi začali se svými psy prohledávat okolí a nedaleko v lesním porostu služební pes Bak skutečně nalezl zmačkaný prozatímní doklad vydaný konzulátem ve Varšavě. „K tomuto dokladu se cizinec přihlásil a byl tedy ustanoven jako občan čečenské státní příslušnosti.


Ve stejné době byly zároveň prověřovány poznatky, zda cizinec nepatří k organizované skupině běženců, kteří by se nelegálním způsobem pokoušeli dostat přes zelenou hranici,“ informovala nás Ivana Ježková a dodala, že toto podezření se nakonec nepotvrdilo.


Zadržený Čečenec byl převezen do Zařízení pro zajištění cizinců, kde bude dále prověřována jeho totožnost a bude zde čekat až na rozhodnutí o svém další osudu, například zda mu bude uloženo správní vyhoštění za nelegální pobyt v České republice.