Rozsáhlou zprávu zde mimo jiných přečetl také velitel sboru Luděk Thér, který promluvil nejen o různých školeních či o společných brigádách, ale také o účasti sboru na různých hasičských soutěžích.


„V roce 2007 jsme vyjeli na osm klání, na nichž jsme dosahovali vždy průměrných výsledků. Na svá bedra jsme vzali dále také okrskové cvičení zaměřené na dálkovou dopravu vody. Bylo dohodnuto, že se spolu s dalšími sbory pokusíme dotáhnout hadice s vodou z požární nádrže u obecního úřadu co nejdál po Trhovici, a to nejlépe až k nádrži na Slavném. Voda nakonec až úplně do nádrže dotlačena nebyla. I přesto však bylo cvičení hodnoceno kladně,“ informoval Luděk Thér.


Ten dále také neopomněl připomenout jednu z událostí v měsíci září. Suchodolští hasiči byli tehdy spolu s jednotkami z okolí přivoláni na pomoc při pátrání po ztracené ženě, jež přijela na dovolenou do chatové osady Zděřina.


„Hledání začínalo v Ochozi. Dále se pokračovalo směrem na Klůček a poté i na Zděřině. Žena však nalezena nebyla,“ zavzpomínal Thér.


Kromě velitele se za uplynulým rokem ohlédl i vedoucí mládeže SDH Suchý Důl Michal Vítek, který se zejména vrátil k účasti na mnoha soutěžích, jež byly s dětmi absolvovány.


Sbor dobrovolných hasičů Suchý Důl má v současné době celkem 79 členů. Z toho je 59 mužů, čtyři ženy a 16 dětí a dorostenců do 18 let. Průměrný věk členů sboru je 39 let.