„Utrpěl vážné poranění a při leteckém transportu do královéhradecké nemocnice zemřel,“ informovala nás mluvčí náchodských policistů Eva Prachařová.

K neštěstí došlo podle informací, které jsme získali od policejní mluvčí behem hry tří chlapců. "Se zvedákem si hlapci hráli, stoupali na něj a ten se nakonec převrhl. Nejmladší osmiletý chlapec utrpěl poranění hlavy. Dalším dvěma chlapcům, kteří se hry se zvedákem zúčastnili, bylo o čtyři roky více. Ti vyvázli bez zranění.

Lékařskou pomoc zavolali téměř okamžitě lidé z okolí, kteří ve chvíli neštěstí nebyli na dvoře, ve kterém se nehoda stala. "Byla ale slyšet dost velká rána. Ti, kteří se nacházeli v blízkosti dvora okamžitě přiběhli na místo a zavolali pomoc," upřesňuje Prachařová.

Několik výslechů s ostatními chlapci již proběhlo. Další výsledky šetření, a informace o tom, zda za nehodu může nějaká další osoba, nám policisté poskytnou až po vyhodnocení případu. Otázkou zatím zůstává, zda měl tyto chlapce někdo hlídat a jestli bude přépadně obviněn majitel zvedáku.