Probíhalo zde totiž pátrání po tříletém chlapci, který se ztratil v prostoru Farského lesa a jeho okolí.


Intenzivní pátrání všech zúčastněných přineslo šťastný konec. Krátce po dvaadvacáté hodině se ozvala skupina hasičů, která pátrala v prostorách za bývalou slévárnou v Žabokrkách, že chlapce našla. Byl v pořádku a předán rodině. „Hocha dostal na hlídání děda a chlapec mu utekl do lesa. Pátrání stěžovala tma,“ řekla nám včera mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.


V posledním období to není jediný případ, kdy byl někdo v náchodském okrese pohřešován. Zhruba před čtyřmi týdny se v Suchém Dole na Policku ztratila žena, která nebylo dosud nalezena. V této souvislosti policie zorganizovala tři větší pátrací akce. „Bohužel tyto akce nebyly úspěšné a ženu jsme zatím nenašli. Mohla by být i na jiném místě v republice,“ uvedla Prachařová. V okolí Suchého Dolu je členitý lesnatý a skalnatý terén, který rovněž stěžoval pátrání.

Ve stejné době se ztratil také důchodce z náchodského penzionu Harmonie, při jehož hledání byl použit vrtulník. Starší muž se nakonec objevil nedaleko penzionu. „“Občas po někom pátráme. Většinou se ztrácejí děti nebo starší lidé. Měli jsme například případ, kdy utekl při prázdninovém pobytu chovanec výchovného ústavu a byl nalezen u slečny,“ dodala Eva Prachařová.