"Snažili jsme se dětem zajistit bezpečný přechod vozovek v blízkosti základních a vybraných středních škol, kde je silnější provoz,“ uvedla mluvčí pardubické policie Dana Hejkalová, která se této preventivní akce rovněž účastnila. „Počítali jsme samozřejmě s tím, že děti i řidiči budou po prázdninách poněkud roztržití, a tak společně s městskými strážníky budeme dohlížet na jejich přecházení silnic celý první školní týden. A to jak ráno, tak odpoledne,“ upřesnila policejní mluvčí.

Prvňáčci, kteří šli do školy vůbec poprvé, dostávali v Pichlově ulici od pracovnic Preventivně informační skupiny z nedalekého policejního ředitelství reflexní samolepky se zvířátkem, aby si je nalepili například na aktovku a byli tak lépe na silnicích vidět.

“Tato akce není samozřejmě ojedinělou snahou ochránit naše nejmenší. Po celý školní rok policisté dochází do škol na besedy a mimo jiné se snaží dětem a mladistvým vštípit základy bezpečného chování a to nejen na silnici,“ konstatovala Dana Hejkalová. Podle ní nechala pardubická policie vyrobit reflexní náramky a samolepky. „Při besedách na vytypovaných školách, kde je riziko přecházení vozovky největší, pak budeme dětem tato reflexní označení rozdávat. Touto nenásilnou formou chceme alespoň trochu přispět ke zvýšení jejich bezpečí,“ dodala Hejkalová.