Během tří dnů stanul před soudem třikrát. Uvalení vazby ho neminulo.

29. června byl odsouzen za různorodou úmyslnou trestnou činnost a stejný den, kdy byl odsouzen, stačil s pistolí v ruce přepadnout obsluhu čerpací stanice v Rychnově. V nejbližších dnech ho za krádež čeká i soud v Ústí nad Orlicí.

„Rozsudek mu byl Okresním soudem v Rychnově vyhlášen těsně před polednem, mladík si ponechal lhůtu k rozmyšlení a odešel z jednací síně. O několik hodin později čerpadlářce ukradl osmdesát šest tisíc korun,“ upřesňuje předseda soudu Jiří Fuks.

Hned následují pondělí byl viník přizván k asistenčnímu úkonu na policejní ředitelství v Rychnově, kde ho měla žena z přepadené benzinové pumpy znovu poznat. Jelikož ho jednoznačně identifikovala, den na to přišel další návrh na uvalení vazby vůči tomuto výtečníkovi. „Během tří dnů jsem ho měl fakticky před sebou již po třetí a uvaloval na něho vazbu. Přitom jde o člověka, který byl v minulosti již třikrát soudně trestán. V současnosti je proti němu vedeno další trestní stíhání pro čin spáchaný na potštejnské pouti a právě na polovinu července tohoto roku je nařízeno stání před soudem v Ústí nad Orlicí pro předchozí trestný čin krádeže,“ dodává Fuks.

Není bez zajímavosti, že z předchozího odsouzení nevykonal alternativní trest 280 hodin obecně prospěšných prací. Mít výraz teroristy není v dnešní společnosti jednoduchá úloha, zvláště když se s tím narodíte.