S vandaly, jejichž terčem se mimo rozsypávání odpadkových košů stává právě dopravní značení, mají bohaté zkušenosti třeba v Hronově.
„Tento problém řešíme tak čtyřikrát do měsíce. Značky jsou buď vyvrácené nebo zohýbané. Ty přenosné pak končí dokonce v řece. Zrovna minulý týden jsme museli v Havlíčkově ulici, kde je značkou uzavřen most, jednu z vody lovit,“ uvedl vedoucí technických služeb Jiří Polej a dodal, že k činům dochází převážně o víkendech. Pokud se poničené značky nacházejí na komunikacích města, musí je navíc samo město nahradit novými, což není levná záležitost. Jedna značka přijde třeba na tři tisíce korun. „Proti vandalství jsme zkoušeli noční hlídky městské a státní policie. Moc úspěšní jsme zatím nebyli,“ posteskla si starostka Hronova Hana Nedvědová.


Také v Novém Městě nad Metují házejí prý občas vandalové přenosné značky do řeky a ty pevně ukotvené třeba vyvracejí. V Meziměstí někdy bývají značení i posprejovaná.


„Ničení dopravních značek se u nás nevyskytuje až tak ve velké míře, ale objevuje se. Pokud vandal značku zničí a někam ji pohodí, jsou ohroženi hlavně řidiči, kteří terén neznají. Toto vandalství bych postihoval vysokými sankcemi,“ vyjádřil se starosta Červeného Kostelce Petr Mědílek.