Název akce: Nasajem s Masajem 
KDY: 12. 10. od 20.00
KDE: Česká Skalice
ZA KOLIK: 150 Kč

Vincenzo, Georgo a Friends pořádají 10. ročník hudebního benefičního festivalu PEOPLE FOR AFRICA aneb Nasajem s Masajem. Ve velkém sále sokolovny v České Skalici vystoupí kapely Prasečí farma, Sepultura revival, Jay-Zen, Divoké bubny, Iggy Pop Špína a Divokej Bill revival. Výtěžek ze vstupného bude použit na opravu školy v keňském Limuru v Africe.

Název akce: Mezinárodní koncert dětských pěveckých sborů 
KDY: 12. 10. v 18.00
KDE: Česká Skalice
ZA KOLIK: 50 Kč

Římskokatolická farnost Česká Skalice pořádá v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Malé Skalici koncert tří mezinárodně úspěšných dětských pěveckých sborů. Vystoupí zde dětský pěvecký sbor Jitřenka a komorní sbor Červánek, které působí při Základní umělecké škole v Červeném Kostelci již 25 let. Jejich hostem bude dívčí pěvecký sbor Ozvena z Vranova nad Topľou (Slovensko). Tyto sbory získaly přední ocenění na mezinárodních soutěžích pro sborový zpěv (Polsko, Rusko, Anglie, Thajsko, Řecko a další). Vstupné dospělí 50 Kč, děti 20 Kč.

Název akce: Vernéřovický gáblík 
KDY: 12. 10. od 20.00
KDE: Vernéřovice
ZA KOLIK: zdarma 

V sále místní restaurace ve Vernéřovicích se uskuteční 10. ročník soutěže Vernéřovický gáblík, tentokrát na téma Obalovaný. Soutěžit můžete o nejlepší domácí obalovaný mls, v pojídání řízků a další soutěže o ceny. Vstupné se neplatí.

Název akce: Petra Janů - Jedeme dál 
KDY: 12. 10. v 19.00
KDE: Jaroměř
 

Rockerka Petra Janů a skupina Amsterdam se vydávají na energické turné s novým programem, jehož těžištěm jsou nejznámější a nejoblíbenější rockové písně, které pro zpěvačku napsal skladatel Ota Petřina. Nebudou chybět ani největší hity a písně z aktuální desky Blázni. Koncert se koná v jaroměřském „Nároďáku“.

Název akce: Podzimní chovatelská výstava
KDY: 12. a 13. října
KDE: Česká Skalice 
ZA KOLIK: není uvedeno 

Český svaz chovatelů v České Skalici pořádá o tomto víkendu ve svém chovatelském areálu v Jiráskově ulici tradiční podzimní výstavu králíků, holubů, drůbeže a exotického ptactva. Uvidíte ukázky výcviku služebních psů, připraven je prodej kuřic a další zajímavosti. Malí návštěvníci se mohou projet na koních, Otevřeno je v sobotu 12. října od 8 do 16 hodin a v neděli od 8 do 11 hodin.

Název akce: Fukanec - Smím prosit?
KDY: 12. 10. v 18.00 
KDE: Nové Město nad Metují 
ZA KOLIK: 150 Kč

V sobotu 12. října se v sále Kina 70 v Novém Městě nad Metují uskuteční křest nového CD s názvem „Smím prosit?“ novoměstské skupiny Fukanec. Můžete se těšit na zbrusu nové písně a hlavně na zajímavé hosty. Společně s kapelou, ale i sólově zazpívá Radek Píďa Bartoš, na dobro doprovodí skvělý Jan Kouba a pozvání přijal také Pěvecký sbor Paleček ze ZUŠ Nové Město nad Metují. Vstupné 150 Kč, děti zdarma

Název akce: Čertův švagr
KDY: 13. 10. v 15.00
KDE: Náchod
ZA KOLIK: 60 Kč

Divadelní společnost Julie Jurištové uvede v Městském divadle v Náchodě krásnou pohádku na motivy Boženy Němcové. Tento dětský muzikál vás zavede za hlavním hrdinou Petrem. Zlá a vypočítavá macecha vyžene nevlastního syna z domu a všude ho posílají k čertu. Po sedmi letech se vrací na zem, kde poznává dobré i zlé. Vstupné 60 Kč.

Název akce: Hubertova jízda  
KDY: 12. 10. od 9.00 
KDE: Jetřichov
ZA KOLIK: Není uvedeno 

Spolek přátel koní Jetřichov vás zve na Hubertovu jízdu, která se koná tuto sobotu na hasičském hřišti v Jetřichově. Přejímka koní od 9 hodin, s sebou očkovací průkazy a vyšetření na infekční anémii. Povinné očkování nutné. Občerstvení pro koně i doprovod bude dostatek.