Název akce: Výlov rybníka Špinka
KDY: 26. a 27. října
KDE: Špinka, Červený Kostelec
ZA KOLIK: zdarma 

Při výlovu rybníka Špinka nedaleko Červeného Kostelce budete moci o tomto víkendu sledovat tradiční práci rybářů, prohlédnout si v připravených kádích živé ryby z výlovu, které si můžete na místě zakoupit nebo ochutnat rybí speciality. Od 8.00 do 16.00 hodin. 

Název akce: Ukliďme Úpu 2019
KDY: 26. 10. od 9 hodin
KDE: Ratibořice
ZA KOLIK: zdarma 

Sdružení Živá voda spolu s městem Česká Skalice pořádá první ročník podzimní veřejné akce Úklid Úpy. Sraz je v sobotu 26. října v 9 hodin u klubovny zahrádkářů v České Skalici nebo u Viktorčina splavu v Ratibořicích. Přijďte se zapojit a udělat něco nejen pro vodu a planetu, ale hlavně pro sebe. Akce se koná za každého počasí. Úklid bude zakončen občerstvením pro všechny účastníky.

Název akce: Draculova cesta
KDY: 26.10. od 17.00
KDE: Josefov
ZA KOLIK: není uvedeno

Bastion I. v pevnosti Josefov ve spolupráci s DDM Klíč pro vás před koncem turistické sezóny připravili něco speciálního. V sobotu 26. října večer vás v Josefově čeká vzácná návštěva s tajemnou minulostí. S sebou veze vzácný poklad a povolává všechny mrtvé z podzemí, aby mu pomohli poklad uhlídat. Budete tak odvážní a zkusíte od 17 do 21 hodin oloupit obávaného hraběte? Kteří mrtví se ukáží tentokrát a co si pro vás vymysleli za nástrahy musíte již zjistit sami.

Název akce: Táto, dědo, pojď si hrát!
KDY: 26. 10. od 9.00
KDE: Broumov
ZA KOLIK: není uvedeno 

Dům dětí a mládeže Ulita v Broumově zve děti a rodiče do otevřené dřevodílny v rámci projektového dne Dřevobytí. V sobotu 26. října si v prostorách Ulity můžete vyzkoušet vlastnoruční výrobu drobných hraček ze dřeva. Od 9 do 12 hodin na vás čeká zkušený lektor, vybavení dílny i připravený materiál. Nutné je přihlášení na telefonu: 773 506 041. S sebou přezůvky, vhodné oblečení a svačinu.

Název akce: Slavnostní večer 28. říjen
KDY: 28. 10. v 17.00
KDE: Nové Město nad Metují
ZA KOLIK: zdarma

Slavnostní předávání ocenění významným občanům Nového Města nad Metují v prostorách novoměstského zámku. Na programu je koncert vážné hudby Musica dolce vita, plný krásné hudby od našich klasiků až k významným skladatelům 20. století. Kromě skvostů české hudby si vyslechneme i písně Leoše Janáčka či Bohuslava Martinů a také skladby tvůrců minulého století. Program bude ozvláštněn citacemi z knih známé herečky,spisovatelky a malířky Ivy Hüttnerové, jíž doba počátku minulého století přímo učarovala. Po skončení slavnostního večera se uskuteční pietní akt u Pomníku padlých na náměstí Republiky.

Název akce: Slavnostní ukončení turistické sezóny
KDY: 28. 10. 2019 od 10 do 15 hodin
KDE: Josefov
ZA KOLIK: není uvedeno

Velitelství pevnosti Josefov vyhlašuje na pondělí 28. října 2019 slavnostní ukončení sezóny se sejmutím pevnostního praporu. Návštěvníci Dolíku v pevnosti Josefov se mohou od 10 do 15 hodin těšit na ukázky střelby z hradeb a podzemních galerií, bivakování i vojenské manévry.