Sobota 9.září byla dlouhá (odjezd vlakem z Náchoda v 7:20 a návrat ve 22:15), ale s opojným zlatým koncem a se spoustou prima zážitků ze zápasů i mimo ně. I když se tento turnaj bere (a baskeťáci z Náchoda se ho účastní každý rok) jako příprava na novou sezónu, tak se všechny týmy snaží dosáhnout co nejlepšího výsledku. A týmu náchodských Bizonů se podařil turnaj zvládnout nejlépe, jelikož se pod vedením trenéra Pavla Borse a jeho asistenta Petra Prouzy vyšplhal až nejvyšší stupínek. V novodobé historii náchodského basketu to jsou první zlaté medaile. A jaká byla cesta k vítězství na turnaji?

Zápasy ve skupině:

BK Bizoni Náchod - BK Napos Vysoká .L. 40:31

První zápas v sezóně, takže se dalo očekávat, že to bude skřípat. A taky pořádně skřípalo. Nejdřív drtivý nástup, po 1.čtvrtině 17:5, aby v poločase byl rozdíl jen o osm. Pak následovala nádherná 3. čtvrtina (14:6) a nakonec strachování o výsledek. Tým sráželo mnoho chyb (kroky, špatné přihrávky), ale ty byly kompenzovány dobrou obranou a nasazením, takže

BK Bizoni Náchod - BK Nová Paka 62:16

Nejprve t vypadalo na trápení (8:1 po 1. čtvrtině), ale pak následoval jednoznačný průběh zápasu a nasměrování týmu do semifinále z prvního místa.

Semifinále :

BK Bizoni Náchod - TJ Stěžery 82:24

Soupeř, který turnaj odehrál v sedmi lidech, neměl proti našemu ofenzivně laděnému týmu šanci a postup do finále byl zajištěn!

Finále :

BK Bizoni Náchod - Lomnice n.Popelkou 38:28

Krásné a vyrovnané finále, kde tým Bizonů ani jednou neprohrával. Lomnice je tým, ve kterém je minimálně 5 hráčů/hráček vyšších než náš nejvyšší hráč. Ale už v minulosti Bizoni dokázali, že výšková převaha nemusí vadit, dobrou a agresivní obranou si hráči drželi soupeře dál od koše a naopak se nebáli chodit do zdánlivě nerovných soubojů pod jejich košem. Výborný kolektivní výkon a zlaté ovace nakonec!

Body celkem : Vaňous 74, Ležovič 49, Bors 27, Kostelecká 19, Havrda 19, Prouza 15, Pinkava 10, Vávra 6, Exner 5, Hovorka, Maršík

Závěrem je nutné zdůraznit, že tento úspěch je především výsledkem dobré party dětí, které se chtějí neustále zlepšovat a dokáží tréninkové dovednosti přenášet do zápasů. Ať se daří baskeťákům i v nadcházející sezóně!

Pavel Bors, trenér BK Bizoni Náchod