Před nedávnem jsem předal třem prvním žákům notebooky a jedna žákyně mi přes chat v Teamsech už z domu a zapůjčeného notebooku poslala první zprávu. Nebylo to ani týden od prvního kontaktu s panem Cvrkalem a pomoc jeho firmy už měla konkrétní výsledky. Počítače do školy osobně dovezl a předal.

Kromě pana Cvrkala také děkuji našemu informatickému guruovi panu Vojtěchu Horákovi, který během dvou dnů do notebooků nainstaloval systém i všechny potřebné programy a podílel se od začátku na technické specifikaci vybraných PC. Oceňuji rychlost pomoci v současné nelehké situaci. Notebooky budeme samozřejmě využívat pro žáky i po skončení nouzového stavu, například v případě dlouhodobější nemoci. Plánujeme využít získaných zkušeností z dálkové výuky a umožníme kontakt s výukou i spolužáky v Teamsech i v těchto případech, případně i ze sociálních důvodů.

Již teď nás napadají další možnosti, jak podpořit naše žáky, hodily by se nám například grafické tablety, které umožňují kreativnější práci při vytváření dokumentů, a využili bychom je i následně pro výuku v učebně informatiky. Zvedne někdo hozenou rukavici? Všude na nás útočí slovo krize, ale já mám naopak dobrý pocit z toho, že se mezi námi najdou lidé, kteří v čase nouze myslí i na druhé. A pokud se pořádně rozhlédnete kolem sebe, rozhodně jich není málo.

Jiří Ringel, ředitel Gymnázia Broumov