V prostorách klášterního Lapidária jsou vystavené originály ilustrací k dětským knihám, k pořadu České televize Zpívejte s námi i velkoformátové obrazy hřbetů knih. Výstava v galerii vytváří otevřený prostor plný sladkokyselých překvapení.

„V prolínavé instalaci z ilustrací, koláží i malovaných obrazů se mísí několik vrstev návštěvník se může stát postavou, která vystoupila z románu, ale stejně tak si třeba zazpívat podle animované písničky. Objevuje při tom nenápadně svět lidové slovesnosti, knih a knihoven. Výstava zároveň upozorňuje na fakt, že v současné technologiemi přesycené době zažívá kniha jako klasické médium nezasloužený odliv pozornosti,“ říká k výstavě její kurátor Radek Wohlmuth.

Výstava bude otevřena do 30. srpna. Autorský workshop se uskuteční v sobotu 20. června od 14 hodin a v ten samý den proběhne i setkání s autorkou a kurátorem, a to od 17 hodin. Zájemci z řad veřejnosti i zástupci školních kolektivů si mohou na e-mailu ma@klasterbroumov.cz objednat doprovodný program.

Kateřina Ostradecká