Pouť byla zahájena ve 13.30 hodin procesím a litanií u kapličky Panny Marie Sněžné pod Hvězdou. Pobožnost vedl pater Martin Lanži z broumovského děkanství. Poté byli účastníci převezeni do areálu obecního domu. V půl třetí zde začalo odpolední posezení. Pouť zahájila přivítáním paní starostka Křinic Libuše Rosová. Připomněla tradici konání této pouti v obci a informovala o připraveném programu. Poté o významu konání poutí hovořil pan farář Martin Lanži. Řekl, že je rád, že se tyto akce i nadále konají. Jen škoda že jich právě na vesnicích ubývá.

Pro účastníky pouti byly připraveny prodejní stránky, kde v letošním roce nově obsluhovaly ženy z nového sdružení Jitřenka, ale také zde nechyběly ženy ze staronového sdružení Rukodělných panen. Byly připraveny tradiční pouťové koláče, opékané klobásy a různé nápoje.

O víkendu řádili na Broďáku vodníci
O víkendu řádili na Broďáku vodníci

Nechyběl ani prodej výrobků místních žen. Svoji literaturu a upomínkové předměty představila i místní básnířka a malířka Věra Kopecká.

Kulturní program byl nově doplněn o vystoupení flašinetáře – Františka Šťastného z Hradce Králové. Ten se svým stařičkým flašinetem objíždí poutě v kraji, ale také se zúčastňuje setkání flašinetářů ve Slovinsku, Chorvatsku a dalších evropských zemích.

Celý program doplnila reprodukovaná hudba všech žánrů. Nechyběly ani projížďky s koňským spřežením pana Geislera, pořadatelé také připravili pro děti nafukovací skákací hrad, trampolínu a další hrací prvky. Děti se tedy určitě nenudily. Dík za uspořádání pouti patří obci Křinice, místním spolkům a všem aktivistům, kteří tradičně na této pouti každoročně pomáhají.

Petr Cirkl