Připraveného programu se zúčastnily nejprve děti z mateřské školy z Teplic nad Metují a Meziměstí, další den potom děti z Vernéřovic a okolí v rámci dětského dne. Myslivost je takřka přirozenou součástí života na venkově, a tak si děti zopakovaly, jak se mají chovat v lese a pak už poznávaly stopy lesní zvěře, vyzkoušely si přesnou mušku, třídily potraviny, kterými můžeme a nemůžeme zvěř přikrmovat, složily si z papíru lišku, pozorovaly zvěř dalekohledem. Nejen děti se dozvěděli spoustu zajímavých informací o práci myslivce a lesní zvěři z výkladu myslivců ze sdružení HS Žďár nad Metují a MS Skály Teplice nad Metují, edukativní prvky zapůjčil OMS Náchod a drobné dárečky pro děti věnovala firma Z-Trade.

V Kulturním domě byly vystaveny lovecké trofeje, které na plátně doplňovala prezentace monitoringu lesní zvěře pořízené fotopastí.

Tradiční česká myslivost je unikátní jak v evropském, tak ve světovém měřítku svým celkovým pojetím, tradicemi, přístupem ke zvěři a kynologií. Závěr zbývá už jen zmínit pozdrav lovu zdar a hurá do přírody!

Jitka Exnerová