V letošním roce nachystali myslivci pro děti a jejich rodiče mnoho zajímavých stanovišť s mysliveckou tematikou. Vedle oblíbené střelby ze vzduchovky a tvořivé dílny se děti seznámily se zvěří a rostlinami, které jsou kolem nás. Nově si děti vyzkoušely poznávání zvěře z mysliveckého zařízení s pomocí dalekohledu.

Myslivci se pochlubili ukázkou zbraní, vybavení a techniky, kterou při lovu používají a jak také pečují o zvěř.

V sobotu 27. května se na rybníku Hradiště v Novém Městě nad Metují konaly za podpory místní rybářské organizace a DDM Stonožka tradiční dětské rybářské závody.
Rybáři a rybářky v Novém Městě nad Metují závodili. Nejvíc se dařilo Lipánkům

V průběhu programu se představili se svými dravci sokolníci Zdeněk Havránek a Petr Zvolánek. Předvedli lovecké dravce, např. sovu pálenou, orla stepního a raroha velkého. Ukázku lovecké kynologie předvedli Josef Čečetka a Josef Pišoja. Celý den obohatili hudebními vstupy trubači – členové Souboru lesních rohů z Hradce Králové.

Okresní kolo Zlaté srnčí trofeje ve Stárkově.
FOTO: Zlatá srnčí trofej ve Stárkově. Děti porovnávaly své myslivecké znalosti

Dále myslivci nabídli návštěvníkům občerstvení mimo jiné srnčí guláš, divočáka na rožni a pečenou vepřovou plec na lorně. Program zakončil řezbář motorovou pilou Jan Paďour, který vyřezal reliéf lišky do dubového kmenu. Dílo bylo následně vydraženo jedním z návštěvníků.

Počasí nám přálo, Dne s myslivostí v Novém Hrádku se zúčastnily také děti z místního dětského mysliveckého kroužku Ostříži.

Zlatko Hála, jednatel MS Šibeník Nový Hrádek