V loňském roce muzeum a zejména naše vystoupení a akce pro veřejnost navštívil rekordní počet diváků. Proto děkujeme všem našim fanouškům za přízeň a s o to větší chutí se pouštíme do příprav na letošní rok.

Přijměte tedy naše pozvání na přátelské posezení v duchu kouzel a magie dne 6. května 2023 od 15.00 hodin, kdy proběhne oficiální zahájení ve formě první letošní „Magic party“.

Letos to je již 33 let od založení našeho klubu Magická lóže M.S.Patrčky, který Muzeum magie spravuje a sdružuje kouzelníky převážně z východních Čech. Klub založil 8. dubna 1990 jaroměřský rodák pan Jaroslav Zach, který je i autorem Muzea magie.

Stejně jako v loňském roce bude u muzea každou první sobotu v měsíci až do září vždy od 15.00 hod. uspořádáno kouzelnické vystoupení pro veřejnost. Vystoupí Mistři Magické lóže M.S.Patrčky a hosté. Do svých diářů si již nyní můžete i zapsat 28. října, kdy pro kladné ohlasy a zájem z loňských let zopakujeme i speciální večerní „Dušičkovou Magic party“.

Areál muzea bude otevřen od 6. května do konce září, vždy o víkendech a o svátcích. Větší skupiny se pak mohou předem dohodnout i na mimořádných prohlídkách, případně doplněných o kouzelnický program, v ostatní dny na telefonu 603 794 832.

Prohlídky muzea zpestří kouzla

Jako průvodce vás zpravidla uvítá nejméně jeden z mistrů Magické lóže a jelikož se jedná o kouzelníky a téměř každý se specializuje na jiné odvětví moderní magie, budou prohlídky zpestřeny vždy jinými ukázkami kouzel. Některý obdaří Vaše děti výtvory z modelovacích balónků, jiný vám předvede kouzla s jevištními rekvizitami vystavenými v muzeu, další s kartami, a pokud zrovna bude u muzea naše členka – nekouzelnice, dozvíte se o to více zajímavých informací z historie a vyzkoušíte si některý z nabízených hlavolamů nebo se sami naučíte jednodušší triky podle návodu. I při opakovaných návštěvách tak uvidíte vždy něco nového.

Touto formou bychom i rádi poděkovali Městu Jaroměř za jeho dlouholetou podporu, bez níž bychom se neobešli.

Přejeme vám pevné zdraví, pohodu a radost, ke které rádi přispějeme svým uměním. Těšíme se na vaši návštěvu!

Magická lóže M.S.Patrčky a Muzem magie Jaroměř