V programu zazněly česká vánoční hudba, české koledy, pastorely, ale i vánoční skladby z evropských zemí. Repertoár vánočních skladeb a koncertů přitom vedení sboru vybírá a následně začíná se sboristkami nacvičovat průběžně od září daného roku. Na zámku v Ratibořicích koncertovala Kantiléna podruhé. Vystoupení se mělo původně konat vloni, ale z důvodu onemocnění Covid -19 bylo přesunuto na letošek.

Anička.
FOTO: Nekupujte, adoptujte. V útulku čekají Mikuláš, Anička, Patron i Sabrina

Kantilénu (a poté její odnož Canzonettu) založila v roce 1962 česká hudební pedagožka a sbormistryně Eva Špriňarová. Kantilénu přitom vedla až do své smrti v roce 1999. Následně se zde vystřídala škála sbormistrů známých jmen. Od června 2020 pracuje sbor pod vedením Jaroslava Šlaise. Repertoár sboru zahrnuje skladby nejrůznějších žánrových oblastí od renesance po současnou tvorbu, vokální polyfonii, světovou i českou klasickou tvorbu, skladby současných skladatelů, úpravy lidových písní, různých oper i písně populární. Sbor je otevřen novým zpěvačkám ve věku šestnáct až třicet let. Vedení sboru zve: „Pokud si chcete zazpívat, ozvěte se nám nebo se přijďte podívat na pěveckou zkoušku. Koná se každé pondělí od 18 hodin 30 minut v budově hradeckého Biskupského gymnázia.

A co čeká Kantilénu v 2023? „Čekají nás koncerty a vystoupení na sborových festivalech v Nechanicích (Festiválek 2023), v Karlových Varech a v Mariánských Lázních (Cantate Carlsbad 2023). Následovat je budou vystoupení v Hradci Králové a okolí. Dokonce již máme dohodnuté termíny a místa sborových adventních koncertů,“ uzavřela manažerka sboru Milena Rejhonová.

Eva Ženíškova