Oslavy začaly průvodem jednotek hasičů z broumovského výběžku a jejich techniky. Při nástupu a slavnostním zahájení starostka obce, paní Blanka Strnadová, shrnula historii spolku a připomněla čtyřicet let od konání první soutěže v požárním sportu na Broumovsku, která se uskutečnila právě v Křinicích. Poté proběhlo rozlosování a sedmičlenná družstva mužů a žen začala bojovat o co nejlepší umístění ve třech požárních útocích.

Vítězství v klasickém útoku „Pohár starostky obce“ a „Útok 145“ si shodně vybojovaly ženy z Božanova a muži z Hynčic. „Memoriál velitele“ v netradičním útoku (běží ženy v pěti a muži ve čtyřech) získaly ženy z Jetřichova a loňské vítězství obhájili muži z Křinic. Po skončení soutěže a vyhlášení výsledků byla ještě předána vyznamenání aktivním členům SDH Křinice.

V rámci programu byla předvedena ukázka práce HZS KHK stanice Broumov, a to dopravní nehoda - vyprošťování osoby z vozidla. Než došlo k ukázce byla posádka odvolána ke skutečnému zásahu, a tak měli diváci možnost vidět i jak rychle se vyjíždí, když to není jen cvičení. Sluníčko svítilo, hudební kulisa podporovala dobrou náladu, jídlo a pití nechybělo. Jednou větou - tato hasičská sobota se vydařila ke spokojenosti všech.

Jana Vítová