Na tři sta žáků prvního a druhého stupně školy a jejich učitelé měli možnost zhlédnout ukázky z Magnuskova nového seriálu s příznačným názvem poplatným dnešní době. Scénář vznikal na základě pravdivých událostí. Jde o dvanáct příběhů natočených dle skutečnosti. Jak uvedli jeho tvůrci: „Nejlepší příběhy píše život sám“.

Seriál vypovídá o internetové šikaně, vztazích mezi učiteli a žáky i potřebě vzdělání. Studenti by měli díky tomuto audiovizuálnímu dílu lépe dokázat rozlišit nebezpečí, která přináší dnešní doba.

Medvědi Ludvík a Dáša obývají příkop náchodského zámku.
FOTO: Medvědi náchodského zámku se chystají na zimu. Letos jim je třicet!

Po skončení ukázek diskutoval Tomáš Magnusek o natáčení seriálu, o historkách a zkušenostech, které natáčení provázely. Ale také o těžkostech a životních nástrahách, které přináší mladým lidem dnešní doba. Jsou jimi mimo jiné vyhrožování, stoolking, šikanování, kuplířství a mnoho dalších negativních případů, kdy nebyla mimo jiné zvládnuta rodičovská výchova.

Natáčelo se v Hradci Králové, ve Vysokém Mýtě, okolí Jaroměře a v Praze. Nutno podotknout, že stále trvá. Je rozděleno na několik etap.

V seriálu si vedle Zlaty Adamovské, Martina Dejdara, Ivana Vyskočila, Jany Krausové, Hany Čížkové a Yvetty Kornové zahrála řada mladých herců. Představí se např. Jindřich Žampa, Štěpán Tuček, Ladislav Ondřej, Jakub Moulis, Natálie Grossová, Adam Kraus, Tereza Ševčíková, Dominika Hrazdílková a další.

„Asi jsem to já“ je název výstavy, která vznikla díky spolupráci Střední průmyslové školy Otty Wichterleho, Kulturního a informačního střediska Hronov, a především díky šikovnosti a odhodlání studentů.
Vernisáž je za námi, ať žije výstava! Zpříjemňuje prostory Jiráskova divadla

V rámci několikahodinové besedy nechybělo ani povídání o již realizovaných projektech, filmové ukázky, padaly dotazy přítomných zúčastněných, následovalo společné focení režiséra se studenty a autogramy. 

Eva Ženíšková