V neděli 11. září se pak běžel 39. ročník silničního běhu Meziměstím. Letos byl mimo jiné určen handicapovaným účastníkům.

Stezka Pavla Hečka dlouhá 45,7 km byla zpřístupněna v rámci společného česko-polského projektu spolufinancovaného z prostředků evropského fondu regionálního rozvoje prostřednictvím Euroregionu Glacensis. Vedoucím partnerem projektu je Město Meziměstí, dalšími partnery jsou Gmina Mieroszów, Město Teplice nad Metují a obec Adršpach.

Stezka vede přes území města Meziměstí, Teplic nad Metují, obcí Adršpach a polským městem Mieroszów. Součástí projektu bylo pořízení mobiliáře a vyhlídkových míst. Realizace mikroprojektu zviditelní veřejnosti přírodní a kulturní dědictví regionu. Přispěje k rozvoji cestovního ruchu nejen na české, ale i na polské straně. Důležitým společným rozvojovým potenciálem zmíněných měst a obcí je cestovní ruch. Na stezce se nacházejí turisticky zajímavé přírodní a historické zdroje. Zatraktivněním území spočívajícím v rozšířené nabídce na trávení volného času v daném území dojde ke zvýšení návštěvnosti a zviditelnění zdejšího území.

„Česko-polská stezka je vzpomínkou na člověka, který se tomuto kraji hodně věnoval. Jeho obyvatelům poskytl mnoho dobrého, zvlášť v oblasti regionálního rozvoje, v oblasti kultury a sportu i veřejné správy. V důsledku toho dojde ke zvýšení návštěvnosti regionu, což přispěje k vytvoření nových pracovních příležitostí v odvětví cestovního ruchu a dalších odvětvích, “ řekla za realizační tým Ivana Ptáčková z Města Meziměstí.

Turisté se budou moci nyní vydat na pochod z různých míst trasy stezky až do cílového bodu v Meziměstí. Každé toto místo je značeno vlastní barvou, k níž byly dodány barevné reklamní předměty. Více se dozvíte také na webu města Meziměstí.

Eva Ženíšková