V Náchodě se od 18 hodin zpívalo na Masarykově náměstí. Organizace se ujalo Středisko volného času Déčko v čele s paní ředitelkou Kateřinou Hiebschovou. Tóny i rytmus udávali členové pěveckého sboru Hron a jejich krásný čistý zpěv se nesl celým náměstím. Úchvatnou kulisu pak tvořil nejen rozsvícený vánoční strom, ale i náchodský zámek. Za doprovodu kytary zazněly vybrané koledy i další krásné písně. Setkání poté pokračovalo společným posezením u kávy, čaje a občerstvení.

Druhé předvánoční setkání seniorů se vydařilo

Město Česká Skalice uspořádalo pro své seniory setkání v klubovně zahrádkářů. Akci vloni a předloni zrušil covid. Letos se setkání konečně uskutečnilo.

Přítomné seniory nejprve přivítala vedoucí odboru kultury městského úřadu Martina Zálišová, která předala slovo místostarostce Gabriele Jiránkové. Hned v úvodu vystoupily děti ze Základní umělecké školy Česká Skalice. Holčičky z tanečního oboru pod vedením Anity Pribojské předvedly nádherný tanec vloček. Pěvecký sbor Viktorka zazpíval několik písní ze svého repertoáru. Sbor dlouhá léta vede Alena Vlčková, které vypomáhá Ilona Věříšová. „Teď vám rozdáme texty a pojďte si s námi zazpívat vánoční koledy, které jistě dobře znáte“, vyzvala přítomné důchodce vedoucí pobočky ZUŠky Alena Vlčková. V rámci akce Deníku „Česko zpívá koledy“ se v klubovně zpívalo o sto šest. A bylo vidět, že si senioři opravdu rádi zazpívali. Pak vystoupil Milan Záliš, zkušený průvodce na zámku Ratibořice s přednáškou „Vánoce na ratibořickém zámku a náchodském panství“. Dobře naladěný přednášející přítomné několikrát rozesmál. Později zahrál a zazpíval klávesista Ladislav Skořepa. Večírek pro starší a pokročilé zakončila společná večeře. Podávaly se řízky a salát, které roznášely dámy z komise pro kulturu, obřady a slavnosti. S přípravou občerstvení a sálu vydatně pomohli členové zdejší organizace Českého zahrádkářského svazu.

Jan Holý

Jasenná i Slavoňov

Tradici neporušili ani v Jasenné. Po dvouleté vynucené odmlce vyslyšelo výzvu TJ Sokol Jasenná více než 60 místních občanů, aby se v betlémských kulisách pod rozsvíceným vánočním stromem přidalo k deníkovské výzvě Česko zpívá koledy. Podruhé se do zpívání koled pustili také ve Slavoňově, kde se u mateřské školy i přes nepříznivé počasí sešlo přes 50 lidí.

Koledy zněly také lázeňským městem

V podkrkonošském lázeňském městě se ve středu zpívaly koledy. Lidé se zapojili do akce Deníku „Česko zpívá koledy“. Vánoční atmosféru jsme si užili díky panu J. Jiráskovi a jeho kolegům, kteří nám před vánočně osvětleným Památníkem K. V. Raise zahráli a zazpívali. Děkujeme za tak krásnou akci a jsme rádi, že jsme se za město Lázně Bělohrad mohli zapojit. Přeji pohodové svátky vánoční.

Petra Hanušová, vedoucí MKS Lázně Bělohrad