Vše začalo kolem čtvrté hodiny odpoledne, kdy si děti mohly v areálu samy vydlabat dýně. Ty jim připravili pořadatelé. Dýní bylo sice dostatek, ale vzhledem k velkému zájmu se po nich rychle zaprášilo. Poté se děti pomalu řadily do skupinek na start. Každý malý účastník dostal lampion a pohádkovou kartu, se kterou plnil na stezce úkoly.

Děti čekalo mnoho překvapení. Hned na startu jim zapalovaly lampion zombie, upíří sestřička či ježibaba. Na dalších stanovištích na ně čekali třeba i piráti, u kterých děti lovily předměty v pilinách. V zájezdském místním lomečku číhaly čarodějnice. Nečekaným překvapením bylo, když po celé trati děti proháněl chundelatý medvěd. Měl obrovský úspěch.

Na dalším stanovišti byli připravení přísní loupežníci. Všichni víme, že loupežníci jsou takoví malí zlodějíčci. Dětem například sebrali pohádkovou kartu a ty o ni musely soutěžit. To se nakonec povedlo všem a děti si mohly za odměnu vychutnat opečený špekáček a pak pokračovat dále.

Opravdu strašidelno bylo na hřbitově. Tam se houpal oběšenec a v rakvi ležela mumie. Báli se i dospělí. Další stanoviště se nesla opět v pohádkovém duchu. U vodníka a čertíka se lovila bota a chytaly dušičky. Na dalších stanovištích byli třeba duchové či strašidélka z houští. Poslední stanoviště se nacházelo v cíli, kde děti dostaly strašidelný diplom za splnění stezky a vybíraly si ceny za splněné úkoly.

Po zdolání stezky odvahy následoval program i v místní hospůdce. Malý rautík připravila místní skupinka babiček, maminek, dědečků i naše milá paní hospodská. Děti se po náročné trase mohly občerstvit a načerpat síly na zbytek večera. Následovala dětská diskotéka s místním DJ a děti tancovaly, skotačily, soutěžily a bavily se až do 22. hodiny. Tancovaly s nimi i všechny strašidelné postavy ze stezky.

Celý večer se velmi vydařil. Akci navštívilo 300 spokojených dětí a zhruba 600 dospělých. Účast nás velmi mile překvapila a dodala nám energii do dalšího ročníku. Děkujeme všem účastníkům, sponzorům, městu a největší poděkování patří pořadatelům, kteří na stezce pracovali více jak tři měsíce a vložili do ní veškerou svoji nápaditost a energii.

V pořádání akce budeme pokračovat i příští rok a už teď se na všechny těšíme.

Lukáš Rejzek, hlavní organizátor akce