Tak třeba na křižovatce u Slavie zlátne dlouhý záhon narcisek, nad nimiž se sklání keř zlatého deště. Ostatně kdejaký zasazený proutek odhalil své žluté kvítky a tak zlatý déšť prší všude, například v parčíku „U sklenářů“ naproti stavební průmyslovce, na tamním velkém záhonu také začínají vyrážet první kvítky aby postupně přenechaly prostor dalším, rozkvétajícím postupně s létem až do podzimu. Taky kaštan chystá každou chvíli povolit napětí svých pupenů a začne pracovat na svých bělostných svících. Na Parkánech vyrážejí první tulipány, které později vystřídá záhon letniček. A stromy u kašny na náměstí jsou ověšeny stovkami barevných kraslic! Na Metuji se prohánějí kačeny a čekají na pochoutku od kolemjdoucích.

Při procházce Montací se o zvukovou kulisu postará orchestr nejrůznějších ptáčků zpěváčků. Myslím, že jich je letos nějak víc, asi tím, že pro ně byl připraven větší počet bydlení v budkách. Oblíbená naučná stezka je velmi zajímavá. Ale… Stanoviště, které seznamuje s organismy žijícími v půdě, bylo vybaveno lupou. Ovšem ne na dlouho, někomu se hodila, právě tak, jako sazeničky květin v květináčích výzdoby města. To jen tak k zamyšlení…

Lidi, vím, každý máme své starosti, nálady, obavy, ale zkuste odlepit pohled od země a povznést ho o kousek výš! Vždyť je tolik krásna kolem nás, mění se s každým ročním obdobím a jaro patří odjakživa k tomu nejradostnějšímu!

A nezapomeňte, že kytičky, kraslice na stromech i budky pro ptáčky tam nejsou samy od sebe. Musí o ně někdo celoročně pečovat abychom měli ten všední život trochu příjemnější a radostnější.

Snad vás i ty, kteří pro nás tu krásu připravují, tenhle jarní článeček potěší.

Renáta Klicperová