Klicperovo divadlo se do klášterních zahrad v Broumově vrací již potřetí a divadelníci věří, že se letošní ročník setká se stejným diváckým zájmem, jako dva předchozí. Do Broumova letos divadlo přiveze dva unikátní tituly.

Prvním bude nejvýpravnější představení Klicperova divadla – Zbabělci, které se odehraje dokonce s živou kapelou na jevišti. "Revoluce se odkládá na neurčito… Těmito slovy začíná Josef Škvorecký svůj románový debut. Jedno město ve východních Čechách, jeden týden na konci války – do literární historie vstupuje postava Dannyho Smiřického. Danny se o politiku nezajímá. Zajímá se o Irenu. Irena miluje horolezce Zdeňka. Danny troubí smutná sóla v jazzové kapele. Konec války. Osvobození. Likvidace všeho německého. Vítání Rudé armády. Hrdinové nebo zbabělci?" říká anotace k představení, které Klicperovo divadlo uvede v Broumově 3. a 4. července vždy od 20:00.

Druhou inscenací bude Podoba věcí, která měla premiéru teprve 17. června a diváci ji budou moci vidět v Broumově 5. a 6. července od 20:30. Tato svižná moderní tragikomedie pojednává o hledání vlastní identity v dnešním světě. Mladá studentka Evelyn dokončuje svoji diplomovou práci. Do cesty jí vstoupí nesmělý mladík Adam a bezmezně se do ní zamiluje. Evelyn je v jeho očích naprosto dokonalá, Adam si připadá všelijak, jen ne dokonale. Může takový vztah vůbec fungovat? Proč je pro společnost důležitá image? A je podstatné, kolik má člověk laiků? Proč jsme posedlí podobou věcí…?

Vstupenky na open-air představení Klicperova divadla v Broumově je možné zakoupit on-line na www.klicperovodivadlo.cz, v síti GoOut nebo osobně na pokladně prohlídkového okruhu broumovského kláštera.

Divadelní inscenace jsou partnerskou akcí města Broumov, které je finalistou soutěže Evropské hlavní město kultury 2028. O vítězi soutěže rozhodne mezinárodní porota v pátek 30. června. Akce se koná s podporou Královéhradeckého kraje, Vzdělávacího a kulturního centra Broumov, Agentury pro rozvoj Broumovska.

Martin Sedláček