Hned v pátek nás čekal soupeř přetěžký, a to mladší žáci domácího klubu, kteří zaskočili za odhlášený tým z Chomutova. Pro nesplnění věkové kategorie hráli mimo soutěž, protože byli starší, což hrálo v náš prospěch. Tento zápas byl pro nás dobrou rozehrou, nicméně náš vyjukaný a s přílišným respektem poznamenaný výkon vedl k jasné prohře 15:59.

Druhý den ráno jsme museli pochodovat do haly ve Staré Boleslavi, kde nás čekal důležitý zápas s Jiskrou Heřmanův Městec. Ten měl rozhodnout, kdo postoupí ze skupiny do boje o medaile. Zadařilo se! Výhra 47:20 znamenala, že náš cíl byl splněn: nebudeme poslední!

Oslavy 150 let náchodského pivovaru Primátor.
Pivovar Primátor oslavil 150. narozeniny ve skvělé atmosféře

Ještě tentýž den nás čekal náročný program. Nejdříve Bizonci sehráli poslední zápas ve skupině proti favoritu z Kolína. Kvůli bojácnému výkonu v první půli (máme problém, pokud má soupeř výraznou výškovou převahu) jsme prohráli 22:42, ale přesto 2.poločas skončil 12:11 pro nás! Pak Bizonci nastoupili k semifinálovému zápasu proti vítězi druhé skupiny TJ Sokol Dubeč. Bohužel náš marný výkon nemohl na vítězství stačit. Výsledek 17:53 hovoří za vše.

Po zápase se potřebovaly děti odreagovat, načerpat novou sílu a nabudit se na další zápas, tak se většina sešla v bazénu Sportcentra, kde se vydováděla při vodním pólu a jiných vodních radovánkách.

Martin Vacek.
FOTO, VIDEO: Padl nový rekord! V Novém Městě se závodilo v athénském šplhu

V neděli byl na programu poslední zápas a ten měl rozhodnout, zda přivezeme z Brandýsa bronzovou placku nebo bramborovou. Heroický týmový výkon, plnění pokynů trenéra, absolutní nasazení všech hráčů a vůle chtít vyhrát znamenal vítězství nad BK Jižní Supi (Praha 4) 37:35. Tentokrát se Bizonci dokázali prosadit proti znatelné výškové převaze hlavně díky agresivní obraně na půli soupeře. Fantazie! Radost a jekot dětí! Mise splněna!

Do vlaku v Brandýse nastupovaly děti s bronzovými medailemi na krku a s úsměvem na tváři. Bylo to parádní zakončení sezóny pro děti i trenéry. Děkujeme!

Výsledky:

BK Bizoni Náchod - BK Brandýs n.L. (U14) 15:59 (20:0), Jiskra Heřmanův Městec 47:20, BC Kolín 22:42, semifinále :TJ Sokol Dubeč 17:53 a o 3.místo BK Jižní Supi 37:35.

Hráči/-ky: Dobeš J., Frinta L., Ležovič J., Štras P., Prouza M., Bors P., Kostelecká Monča, Exner V., Vávra T., Exnerová Š., Stříbrná J., Bezděk J., Maršík L., Havrda M., Schrötter V., Kostelecká Míša

Trenéři: Bors Pavel, Prouza Petr, Dobešová Světla