,,Z letadla fotíme českou krajinu už od roku 2011. Za ty roky se naše databáze rozrostla na stovky tisíc záběrů a mezi nimi i množství hradů a zámků. Tak jsme se rozhodli vydat knihu z jejich leteckých fotografií. Po dobu sbírání podkladů jsme přišli na to, že je v Česku tak ohromný počet těchto historických skvostů, že se jednoduše do jedné knihy ani nevejdou. A to nás vedlo k rozhodnutí vydat unikátní edici až sedmi knih s touto tématikou. Kniha České hrady a zámky z nebe je celkově pátou knihou v pořadí. Bylo pro mě velkou radostí létat a zachycovat hrady a zámky na fotografie a přinést je čtenářům, kteří je z nebe nemají možnost vidět,“ přibližuje vizi celé edice pilot, fotograf a nakladatel Milan Paprčka.

České hrady a zámky jsou pokladem nesmírného historického významu a neuvěřitelné architektonické krásy. Tyto majestátní stavby, rozestavěné po celé zemi, okouzlují svojí půvabností, bohatě zdobenými fasádami a překrásnými zahradami. Poskytují příležitost poznat historii na vlastní kůži, prožít atmosféru minulosti a nechat se unést do doby, kdy šlechta a králové vládli naší zemi. ,,Hrady a zámky jsou odjakživa lákadlem pro milovníky historie, architektury a romantiky z celého světa. Jejich krása a rozmanitost jsou neodolatelné a jejich atmosféra vždy dokáže vtáhnout každého návštěvníka do příběhů, jenž vyprávějí,“ popisuje Diana Dubská z CBS Nakladatelství.

,,Mezi perly východních Čech patří například často navštěvovaný zámek Častolovice, jehož součástí je minizoo, zámek Nové Hrady u Litomyšle s francouzskou brodériovou zahradou či zámek Nové Město nad Metují, který byl postaven současně s městem, ale původně jako gotický hrad. Dále nesmím opomenout hrad Potštejn, v jehož areálu naleznete kapli sv. Jana Nepomuckého. Státní zámek Náchod, zámek Letohrad a mnoho dalších. Ať už si ale vaše srdce získá jakýkoliv hrad nebo zámek, jedno je jisté - každý z nich v sobě nese neopakovatelnou krásu, bohaté dědictví a svůj originální a nezapomenutelný příběh,“ popisuje oblast Lenka Forejtová z CBS Nakladatelství, která se intenzivně podílela na tvorbě této krásné knihy.

| Video: Youtube

,,Nová letecká kniha České hrady a zámky – Východní Čechy, vám umožní prozkoumat krásu českých hradů a zámků této oblasti z neobvyklého pohledu, který vás zcela jistě ohromí. Od prvního okamžiku se ocitnete v poutavém světě, který spojuje minulost v podobě zakomponovaných čtivých pověstí a přítomnost, kterou přinášejí krásné a aktuální letecké fotografie. Zanechte tedy pevnou půdu pod nohami a připravte se na let, který vám otevře dveře do světa nových dobrodružství a typů k nejen letním výletům,“ ukončuje Diana Dubská.

Diana Dubská