Přijměte naše pozvání na přátelské posezení v duchu kouzel a magie dne 4. května 2024 od 15.00 hod., kdy proběhne oficiální zahájení ve formě první letošní „Magic party“. Na zahájení již tradičně vystoupí hned několik členů našeho kouzelnického klubu, kteří vás jistě překvapí s tím, co nového se přes zimu naučili, a hosté.

Letos je tomu již 34 let od založení našeho klubu Magická lóže M. S. Patrčky a 15 let od slavnostního otevření Muzea magie. Klub založil a muzeum vybudoval jaroměřský rodák pan Jaroslav Zach.

Čarodějnice na Dětském dopravním hřišti v Náchodě-Bělovsi.
Pozvánka: Čarodějnice na Dětském dopravním hřišti v Bělovsi se blíží

Stejně jako každý rok bude u muzea každou první sobotu v měsíci až do září od 15.00 hod. uspořádáno kouzelnické vystoupení pro veřejnost, kde také vystoupí Mistři Magické lóže M.S.Patrčky a hosté. Také letos pro vás chystáme i mimořádná vystoupení pro větší skupiny a na podzim se můžete těšit na další Dušičkový večer, který se stal jednou z našich největších a nejnavštěvovanějších akcí. V loňském roce jste na něm mohli zhlédnout i vystoupení Železného Zekona a řady profesionálních kouzelníků z celé republiky.

Muzeum magie v Jaroměři zahájí letošní sezonu už v sobotu 4. května.Zdroj: archiv Miloše Malého

Areál muzea bude otevřen do konce září, vždy o víkendech a o svátcích. Větší skupiny se pak mohou předem dohodnout i na mimořádných prohlídkách, případně doplněných o kouzelnický program, v ostatní dny na telefonu 603 794 832. Jako průvodce vás zpravidla uvítá nejméně jeden z mistrů Magické lóže a jelikož se jedná o kouzelníky a téměř každý se specializuje na jiné odvětví moderní magie, budou prohlídky zpestřeny vždy jinými ukázkami kouzel. Některý obdaří vaše děti výtvory z modelovacích balónků, jiný vám předvede kouzla s jevištními rekvizitami vystavenými v muzeu, další s kartami, a pokud zrovna bude u muzea naše členka – nekouzelnice, dozvíte se o to více zajímavých informací z historie a vyzkoušíte si některý z nabízených hlavolamů nebo se sami naučíte jednodušší triky podle návodu. I při opakovaných návštěvách tak uvidíte vždy něco nového.

Přejeme vám pevné zdraví, pohodu a radost, ke které rádi přispějeme svým uměním. Těšíme se na vaši návštěvu!

Magická lóže M.S.Patrčky a Muzem magie Jaroměř