Farmu již několik let navštěvují zejména školky a školky, rodiny s dětmi a všichni ti, kteří mají rádi přírodu, zvířátka. Chovají a starají se tu o bezmála více jak 150 kusů zvířat, a to jak těch domácích, tak i cizokrajných. Mezi ty nejznámější patří velbloudi Honza s Princeznou, ale i různé druhy oveček a koz, pštrosi, drůbež, papoušci, lamy, oslíci, dikobrazi, klokani a mnohých jiných.

Jak mi sdělil jeden z majitelů pan Martin Weber, uzavřením přichází farma o příjem, kterým zajišťuje chov zvířat, každodenní krmení, seno, vodu, granule, obilniny a mnoho dalšího. V loňském roce byla situace jiná, návštěvnost nebyla ničím regulována, návštěvníci farmu navštěvovali. Nikdo ale v současné době neví, jak bude celá nynější situace dlouho trvat, proto na farmě uvítají i vaši pomoc.

Pomoci farmě můžete minimálně dvojím způsobem, a to buď adopcí zvířátek, nebo zajištěním krmení, kdy můžete dovézt ovoce a zeleninu, jablka, mrkve, sušené pečivo… Adopce spočívá v tom, že si na farmě můžete vybrat jakékoliv zvířátko, kterému byste se chtěli stát „adoptivním rodičem“. Váš příspěvek pak bude použit pro chov zvířátek na farmě. Adopce trvá vždy rok a je možné ji vždy opakovaně prodloužit.

Bližší informace o možnosti pomoci získáte na tel. 777 699 588, nebo na  https://wenet.cz/adopce-zviratek/ a také můžete využít e-mail wenet@seznam.cz.

Petr Cirkl