V roce 1921 pan Bohumil Procházka (praděd současného majitele Petra Pacáka) založil, v místě, kde se nyní Trees nachází, zahradnictví.

Za sto let se odehrálo obrovské množství událostí, ať už veselých či smutných.

Aby na stranu těch veselých jedna přibyla, rozhodli jsme se my všichni, kteří patříme do Trees rodiny, uspořádat velkolepé oslavy, kterých se mohou zúčastnit všichni naši příznivci.

Na konceptu pracujeme už od léta loňského roku, jsme moc rádi, že vám jej nyní můžeme představit.

Ve Smetanových sadech se v sobotu 31. července setkají nejen příznivci zahradničení, pěstování a šlechtění ale i ti, kteří se zajímají o vzhled zahrady, budování bio-jezírek, výsadbu stromů či pokládání trávníků. V neposlední řadě pak milovníci regionálních produktů, a především pak skvělé hudby a divadla.

A co, že bude pro vás v sobotu 31. července připraveno?

Program oslav:

15.00 HONZA PONOCNÝ A CIRCUS PONORKA

Skladatel, producent, kytarista, zpěvák je jediným členem jednočlenného orchestru Circus Ponorka. Živě vystupoval devět let s Ivanem Hlasem, nebo s Annou K,.  Živě vystupuje od roku 1998 s Mekym Žbirkou. Produkoval například nahrávky L. Filipové, J. Ledeckého, I. Hlase, J. Kirschner, nebo M. Žbirky. Dlouhá léta hrál s Ivanem Krále a spolupracoval s kapelou VANUA2

16.30 VANUA2

Zpěvák Yannick Tevi, který pochází z ostrova Vanuatu se do Česka přiženil. S bývalými spoluhráči své kapely a zesnulého kytaristy Radima Hladíka z Blue Effectu založil v roce 2017 kapelu Vanua2. Příznivci Blue Effect jistě rádi zavzpomínají na „pecky“ od „Efektů“ a mladým příznivcům rocku jistě udělají radost svižné skladby této perspektivní kapely,

18.00 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ OSLAV

18.15 ORIGINÁLNÍ PRAŹSKÝ SYNKOPICKÝ ORCHESTR (OPSO) A POHYBOVÉ DIVADLO LINDO HOP

PINGLS ANEB „HOT CAFE REVUE“ – autorská, hudebně taneční groteska, nonverbální divadlo s živou hudbou, které diváky přenese do atmosféry 20. let minulého století. Podtitul „Hot Café Revue“ odkazuje na programy klubů newyorského Harlemu před bezmála sto lety. Na autentickou interpretaci raného jazzu, blues a taneční hudby této éry se OPSO specializuje.

20.00 MEKY ŽBIRKA

Jak moc je třeba představovat hvězdu Československé hudební scény? Muže, který zasáhl svojí tvorbou generace příznivců ať už jako člen a zakladatel skupin Modus (Lehotský, Gombitová) nebo Limit. Jeho sólová dráha je samozřejmě vyšperkována skvělou instrumentální i pěveckou kvalitou. Jako pořadatelé, se moc těšíme na tenhle hudební klenot ve Smetanových sadech a zveme všechny příznivce kvalitní kultury. Vstupenky v předprodeji od 15. 3. na webu www.kupvstupenku.cz.

Aleš Žďárský