Trať pro dospělé nabízí to nejlepší, co lze v okolí Žernova pro cyklisty nalézt a od loňského roku přinesla opět drobná vylepšení. Dostaneme se téměř až ke Starému bělidlu, na Kamennou podlahu, přejedeme historické lávky a mosty, nádherná údolí Hlubokého potoka, traverzy na Skalce včetně nového trailu. I tentokrát se vyhneme všem nepříjemným asfaltovým přejezdům. Povolení projíždět lokalitou máme jen na jeden konkrétní den v roce. Jako pořadatelé se snažíme spolupracovat hlavně s místními firmami, takže jsme rádi, že naším hlavním partnerem je firma Pinguin z Náchoda a ACE PAC“. Jako součást doprovodného programu vystoupí bubenická skupina RITMO FACTORY, jejich show požene účastníky do dalších kol závodu. Ve spolupráci s firmou Elektrowin je na celé odpoledne připraven program pro děti se zaměřením na ekologii "Vyskoč, Nejvýš, Recykluj" včetně velkých skákacích atrakcí. K dispozici bude i půjčovna elektrokol od významného českého výrobce Bárta bike z Úpice. Účastníci si mohou vyzkoušet i workoutové hřiště pod rozhlednou.

Cyklobusy v Kladském pomezí.
Turistické autobusy vás po Kladském pomezí svezou i s jízdním kolem

Od 19:00 vystoupí kapely Wanastowi vjecy revival a Furt fajn. Vstupné nevybíráme, catering zajištěn. Prosíme o maximální využití on-line registrace, která je i finančně zvýhodněna.

Zároveň prosíme turisty, aby dávali přednost cyklistům a respektovali značení a pokyny pořadatelů. Akce je podpořena také Královéhradeckým krajem. Více info je na www.zernovskybajk.cz .

Libor Mojžíš, starosta městysu a ředitel závodu