Ples se konal pod záštitou starosty města pana Petra Hableho. Ten všem popřál pevné zdraví a úspěšné včelaření. Celý večer pak se včelaři strávil senátor a náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Martin Červíček, který vyjádřil obdiv k práci včelařů a jejich vytrvalosti, zejména s ohledem na předcházející dva roky, které byly suché a na Novoměstsku včelařům nepřinesly dobré hospodářské výsledky. Připomněl také, že Královéhradecký kraj včelaře finančně podporuje z dotačního programu Včelařství.

K poslechu a tanci hrála hudební skupina Juno. Žáci novoměstského učiliště připravili a do jarního stylu nazdobili sál plný květin, připravili chutné večeře a zajistili příjemnou obsluhu. Snad každý si z plesu odnesl nějakou výhru ze soutěže o ceny.

Po plese na včelaře čeká mnoho práce na včelnicích - prohlídky včelstev, úklidy na včelnicích a činnosti související s novou včelařskou sezónu. Už v dubnu pojedou včelaři místní organizace na odborný zájezd do Polska a v květnu se uskuteční další společenská akce, a to opékání selete na Sendraži v podhůří Orlických hor.

David Novotný oslavil svoje 40. narozeniny ve velkém stylu.
David Novotný oslavil svoje 40. narozeniny ve velkém stylu

David Hanuš