V loňském roce na podzim došlo ke strojní výsadbě cibulovin u bytového domu naproti nádraží a v parku před soudem. U nádraží byl vytvořen záhon ze žlutě, bíle a fialově kvetoucích krokusů a u soudu jsou vysazeny bílé a fialové krokusy doplněné o modré, bílé a žluté hyacinty. Do trávníků se vysadilo více než 15 000 cibulek. S brzkým nástupem jara už krokusy rozkvétají, a proto chce město na nové výsadby cibulovin upozornit.

Po odkvětu krokusů bude třeba vyčkat než listy rostlin zcela zežloutnou, cibule tak naberou dostatek živin pro kvetení v dalším roce, a teprve poté se plocha výsadeb poseče společně s trávníkem.

V Náchodě věří, že nově připravené plochy cibulovin všechny potěší.

Budou také rádi, kdyby vynaložené úsilí a peníze do zkrášlení veřejných prostranství nebyly investovány zbytečně a nedocházelo k poškozování záhonů. Žádají tedy pejskaře, aby mezi výsadby nepouštěli své psí mazlíčky. Bohužel už se s nimi u nových výsadeb setkali, květy a mnohdy i drobné cibulky jsou tak ničeny.

Už nyní se můžete těšit i na letničkové záhony z přímého výsevu. Kromě stávajících míst bude nově oset okraj chodníku v lokalitě Pod Montací.