V pátek 2. února u nás proběhly Pololetní prázdniny. Jarní prázdniny v roce 2024 vyšly v Polici na termín 26. února – 1. března. Otevřeno budeme mít denně od 9 do 17 hodin. Na Jarní prázdniny jsme připravili lákavou nabídku: Merkur dílna s lektorem, 28. února mezi 14. a 16. hodinou. Připravili jsme pro Vás skutečně pestrou nabídku, kdy si s lektorkou můžete vyrobit a odnést z Muzea merkurového čápa, housenku či krásnou květinu, která Vám zaručeně nikdy nezvadne. Merkur dílna je zpoplatněna částkou 80,- Kč za osobu. Přesný výběr merkurových modelů Vám představíme na našich sociálních sítích.

Virtuální realita „Vítejte ve světě Merkuru!“ 1. března mezi 9. a 17. hodinou - V naší herně virtuální reality máme dvě herní konzole. Kombinací interaktivních ovladačů a brýlí se nechte vizuálně i emocionálně ohromit novými světy naplněnými inspirujícími obrazy a zvuky. Přijďte si vyzkoušet, jak se staví z Merkuru v reálném světě a jak to vypadá, když můžete se stavebnicí pracovat ve virtuální realitě. V naš ívirtuální dílně si můžete postavit jeden ze tří nabízených modelů. Nejprve vás proškolí lektor a pakuž hurá na to! Kdo zvítězí a postaví model jako první? 1) Traktor – stavebnice z 82 dílků; 2) Dvouplošník – stavebnice ze 149 dílků umožní ovládnout oblohu a proletět sev retro letadle; 3) Rypadlo – stavba legendárního rypadlaje skutečná výzva! Troufne si někdo?

Na program virtuální reality je potřeba se předem objednat na telefonním čísle:737 583 144. Program je určen pro 2–4 osoby, cena 500,- Kč za skupinu a trvá 45minut.

V únoru bude probíhat další etapa rekonstrukce expozice v Muzeu stavebnice Merkur. Po Ocelovém městě, Expozici velkých modelů a Robotice přichází na řadu Kolejiště. V průběhu rekonstrukčních prací bude část expozice pro veřejnost uzavřena. O aktuální situaci Vás budeme informovat na našich sociálních sítích a na webu. Na jaře se pak můžete přijít podívat, kam jsme expozici posunuli a co nového máme pro Vás připravené.

Pavel Frydrych