„V pondělí a ve středu máme otevřeno od 8 do 17 hodin (s polední pauzou od 12 do 13 hodin). V úterý zůstávají úřední hodiny od 8 do 11 hodin. K úpravě došlo ve čtvrtek, kdy po dobu úředních hodin přijímáme od 8 do 11 hodin žádosti o mimořádnou okamžitou pomoc, případně vyřizujeme objednané klienty,“ říká ředitel náchodského úřadu práce Petr Hlavizna.

Co se týká agendy zaměstnanosti, v tomto případě provoz omezen nebyl. Podobné je to i v pátek, kdy jsou evidováni jen noví uchazeči o zaměstnání. Stejně tak jsou přijímány pouze žádosti o mimořádnou okamžitou pomoc. Tato úprava úřední doby je zatím platná do konce letošního roku.

Na všech kontaktních pracovištích fungují v úředních hodinách po celý týden podatelny. Na jejich přepážky je možné žádosti přinést, aby nedošlo k případnému prodlení. Stejně tak je možné již žádosti o některé dávky (např. příspěvek na bydlení nebo přídavek na dítě) podat elektronicky.

close Úřad práce v Náchodě. info Zdroj: se svolením Evy Ženíškové zoom_in Úřad práce v Náchodě. Jak je to v současné době s nabídkou volných pracovních míst na Náchodsku? „V současné době evidujeme v rámci náchodského okresu zhruba 2 tisíce 100 volných pracovních míst. V evidenci uchazečů o zaměstnání máme 2 tisíce 698 osob. Nabídka volných pracovních míst v posledních měsících klesá jen velmi mírně. Je zde však nutné dodat, že zaměstnavatelé nemají povinnost hlásit volná místa na úřad práce. Tudíž skutečná nabídka volných míst je pravděpodobně vyšší, než jakou evidujeme my. Nejvíce poptávané jsou dlouhodobě dělnické profese, kvalifikovaní dělníci na stavbách, řemeslnické profese a v neposlední řadě strojírenští dělníci,“ hodnotí Petr Hlavizna.

Navzdory složité době nezaznamenali pracovníci na žádném z pracovišť náchodského úřadu práce výraznější nárůst konfliktních situací. „Bezpečnost řešíme např. ve spolupráci s městy, kdy na ni dohlíží asistenti prevence kriminality, popř. máme zajištěny služby bezpečnostní agentury. Pokud ke konfliktu dojde, řešíme ho většinou vlastními silami, případně ve spolupráci s městskou policií i s Policií ČR, připomíná Petr Hlavizna.

A doporučení náchodského vedení Úřadu práce? Čtenáři nejen Deníku mohou kontaktovat úřad práce i v případě, kdy jsou ještě zaměstnáni, ale již jsou např. ve výpovědní době nebo jim končí pracovní poměr na dobu určitou apod. V rámci běžícího projektu OUTPLACEMENT jim úřad práce může nabídnout i v těchto případech poradenské aktivity, rekvalifikační kurzy, popř. pomoci s příspěvkem na vytvořené pracovní místo u nového zaměstnavatele.

Eva Ženíšková