Projekt MAMA s podtitulem Tichá tvář mateřství si klade za cíl podpořit rodiny a matky, a to jak finančně, tak emocionálně. Fotokniha představuje syrovou tvář mateřství spojenou s psanými příběhy skutečných protagonistek. Koncept funguje na sdílení pocitů a příběhů matek. Autorka přitom jednala na základě osobních zkušeností.

Projekt MAMA pokřtí v uměleckém prostoru

Křest knihy spojený s vernisáží fotografií Jany Pechlátové proběhne v sobotu a neděli 14. a 15. října. Výstava je přístupná oba dny od 10:00 do 20:00. Hlavní program spojený s hudební produkcíproběhne první den od 14:30 do 19:00.

Během obou dnů bude na místě fotografka Jana Pechlátová. Hosté se mohou těšit na obsáhlou anetradiční výstavu a sdílení nadšení ze společných zájmů. Součástí programu jsou vystoupení písničkáře Filipa Pýchy, dua KristaLin a zpěvačky Paya May s kapelou.

Projekt MAMA fotografka pokřtí v pevnosti Josefov nedaleko Jaroměře v prostoru Bastion IV. Ten dlouhodobě propojuje regionální umělce a umělecké řemeslníky. Na jednom místě se potkávají výstavy sochařů, řezbářů, keramiků, designérů, výrobců strunných nástrojů a dalších.

Zapadlá oblast s dokonalým geniem loci pravidelně hostí umělecky i divácky zajímavé akce. Probíhají zde kurzy malby, koncerty, výstavy a jiné akce.

Výtěžek projektu půjde na dobrou věc

Křest fotoknihy MAMA je spojený s prodejem veřejnosti. Výtěžek poputuje na charitativní účely a rozdělí se mezi vybrané rodiny z Královédvorska a okolí. Kritériem pro výběr byly rodiny, které se vlivem handicapu rodiče nebo dítěte ocitly ve finanční nouzi.

Jedním z dětí, na jehož potřeby poputuje výtěžek, je malý Matyášek. Chlapci byla diagnostikována spinální svalová atrofie I. stupně. Díky odhodlání rodičů a vlastní píli dělá ovšem pokroky. Stejně jako další atrofické nemoci je léčba ale finančně a bez podpory veřejnosti méně efektivní.

Projekt MAMA podpořili regionální partneři

Křest a celá fotokniha by nevznikla bez podpory jejích sponzorů. Jedním z nich je nadace fond Křest a celá fotokniha by nevznikla bez podpory jejích sponzorů. Jedním z nich je nadace fond Propolis33 podporující ženské charitativní a osvětové aktivity. Jeho aktivity se týkají především plánovaného rodičovství, mateřství a další ženských témat.

Význam sponzorem se stal také prodejce oblečení Buga.cz. Jeho střihy šité ženám na míru podporují ženství jako takové a oslavují krásu něžného pohlaví. Buga.cz šíří lásku k ženám a díky udržitelné a v Česku šité módě také lásku k přírodě.

Jana Pechlátová